Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

(17)
Gdy słyszę: to nie my, ale jacyś oni – np. przeszła władza, totalna opozycja, zagraniczny kapitał czy drugi sort – są winni wszelkich niepowodzeń, zapala mi się sygnał ostrzegawczy.
 • 2018-05-14 16:20 | izakan

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Myślę, że Polakom z logiką niezbyt po drodze, a nawet cierpią na jakieś rozdwojenie jaźni.Rozmawiałem kiedyś z pewnym staruchem, który określił się jako antypisowiec, a jak zeszło na Dudę to stwierdził, że ów "jest w porządku". I bądź tu mądry.
 • 2018-05-14 20:20 | Aspiryna

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  PiS-owska mafia posluguje sie bardzo prostym przekazem propagandowym. I to trafia do grupy potencjalnych wyborcow...
 • 2018-05-14 21:01 | olakier

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Bo ich logikę widać, jak się spojrzy na konta bankowe - tam wszystko rośnie ślicznie i logicznie (nawet jeśli Prezes każe coś tam oddać, to tylko chwilowe, póki publika nie zapomni).
  A Kościół katolicki nic nie znaczy, tak jak sobie sam życzy. Niech się potem tylko nie dziwi, że go ktoś zechce usunąć z życia publicznego. Bo szkoda płacić na tych, którzy nic nie znaczą. Niech sobie nic nie znaczą za własne, pierwsze uczciwie zarobione pieniądze. Od razu lepiej by się poczuli i może zaczęliby coś znaczyć.
 • 2018-05-15 09:21 | Slawczan

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Panie Profesorze, z Pana zdjęcia sądzę, że Pan więcej widział i pamięta ode mnie ale ja jako absolwent historii (nie byle) jakiej uczelnie znam frazy:
  ,,reakcjoniści i wichrzyciele"
  ,,określone koła na Zachodzie"
  ,,element anty..."
  Można by mnożyć...Za tymi frazami jak wiadomo szły ,,adekwatne odpowiedzi" władzy.
  Z mojej już pamięci:
  ,,wyuczona bezradność"
  ,,kombinująca patologia"
  ,,nieudacznicy i lenie"
  ,,nic z moich podatków dla pasożytów".
  PiS jest ciekawą hybrydą starego i nowego.
  Dziś na GW przeczytałem artykuł G. Sroczyńskiego, że pomimo, że wynika to z absolutnie cynicznych pobudek, główna partia opozycyjna nie będzie już mogła zrobić tego co zrobiła podczas poprzedniego protestu (czyli zamydlić i zbyć),nie bedzie mogła odrzucić polityki socjalnej PiSu czyli nie będzie mogła udawać ,,taniego państwa". O ile nie będzie chciała mieć tak samo durnego albo i durniejszego wyrazu twarzy niż pan Adrian(ten co notorycznie podaje się za prezydenta) gdy pokazano mu CO ON MIAŁ NA TEN TEMAT DO POWIEDZENIA w 2014r.
  Ciekawostką są komentarze pod tym artykułem (red. Sroczyńskiego) - zalew nienawistnych wypowiedzi pod adresem autora artykułu będących zrzutem z neoliberalnego katechizmu. Lenie,pasożyty, rozdawnictwo etc. Cytowane przez Pana wypowiedzi tuzów (złej) ,,dobrej zmiany" wydają się przy tym mocno umoderowane. Obie strony sporu cynicznie rozgrywają nieszczęście tych ludzi. PiS jest przy tym znacznie podlejszy gdyż na zlecenie episkopatu oraz Ordo Iuris chce takim ,,szczęściem" obdarzyć jak najwięcej polskich rodzin ale nie chce na nie płacić. Chyba, że ma plan - los pana (Nie Byle) Jakiego czy p. Godek pokazuje, że wystarczy mieć godną pracę i żadne zasiłki nie są potrzebne. Bo jak wiadomo zasiłki to zachęta do lenistwa i patologii...
 • 2018-05-15 09:36 | Slawczan

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Panie Profesorze artykuł ogólnie smakowity. Widać solidną robotę w Pana wykonaniu. Dopiero zebrane do kupy cytaty z dobrozmieńców robią wrażenie. Moi faworyci to nieodmiennie Tarczyński (mam nadzieję, że trenował sporty walki bo zważywszy na poziom agresji prędzej czy później będzie swoje racje musiał poprzeć piąchą) no i ,,Ezop" Nycz.
  Generalnie milutkie towarzystwo jak to katolicy - prawdomówni, miłosierni, szczerzy, empatyczni. Prawa i nakazów moralnych przestrzegają ponad wszystko. W razie jakichkolwiek odstępstw p. Nycz służy spowiedzią i pomocą duchową.
  To może się podobać...k...a co za Naród (pierwszorzędny)!
 • 2018-05-15 09:51 | azur

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Logika to obiecać, a potem nic nie dać.
 • 2018-05-15 10:15 | Andrzej Falicz

  Re:Zniewalająca „logika” poprzedniej wladzy...

  Naczytalem sie felietonow o traktowaniu niepelnosprawnych autorstwa prof. Wolenskiego za czasow rzadow jego partii...z " lewicy"
  Zniewalajaca etyka pomieszana z pseudofilozoficznym belkotem
 • 2018-05-15 12:57 | slima11

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Ciemny lud wszystko kupi .I nie ma zmiłuj.Można łżeć jak bure suki .Bo sprawa warta tych zabiegów.A w niedzielę ,będzie rozgrzeszenie.A czy wiara w coś ,czego ani widu ani słychu, ma jakąś logikę?Myślenie logiczne to heroiczny wysiłek mózgowy.Dlatego wiara w słowa wodza ,.usprawiedliwia lenistwo umysłowe pierwszego sortu.
 • 2018-05-15 13:33 | wolenski

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Jędrek Falicz naczytał sie felietonow itd.. I nie zrozumiał. Cóż, on już tak ma, że jego stopień rozumienia wyraża się ilością polskich znaków w jego wystukaniach. By jeszcze raz powtórzyć "Vituperia stultorum laus est" (Nagana udzielona przez głupca jest pochwała). A także: "Jedrek Falicz ciągle poszerza granice swego niezrozumienia. I ma w tym dziele spore sukcesy.
  JW
 • 2018-05-15 16:59 | AOlsztynski

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Logika jest jedna i prosta. Nie trzeba jej zasypywać potokiem słów i wyselekcjonowanymi przykładami.
  Część rodzin niepełnosprawnych żyje na granicy nędzy nie od dziś. Także wiele innych grup społecznych i zawodowych, mimo świetlanej przeszłości (podobno lata 2007-2015), było upośledzonych pod względem finansowym. Jest to efekt wyboru w początkach transformacji modelu państwa (bliższego Chile i Włochom niż np. krajom skandynawskim). Stąd rewolucja PiS. Wszystkiego w ciągu 2 lat nie da się naprawić.
 • 2018-05-15 18:04 | Aspiryna

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  "Stąd rewolucja PiS. Wszystkiego w ciągu 2 lat nie da się naprawić."

  Czy "rewolucja" w PiSowskim wydaniu musi opierac sie na lekcewazeniu prawa i lamaniu polskiej Konstytucji? Poza tym, PiS niczego nie "naprawia", a tylko rozdaje (w wyjatkowo populistyczny sposob) tym, ktorzy potencjalnie licza sie jako dostawca glosow dla PiSowskiej mafii !
 • 2018-05-15 18:18 | mały fizyk

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  @2018-05-15 16:59 | AOlsztynski

  "...Stąd rewolucja PiS. Wszystkiego w ciągu 2 lat nie da się naprawić."

  Prosze nie przekrecac historii, bo:

  - PiS juz raz mial 2 lata czasu zeby to naprawic
  - przed wyborami w 2015 PiS juz mial gotowy projekt pomocy niepelnosprawnym i ich opiekunom. I co? Zmarnowal nastepne 2 lata :-( A 500+ poszlo w kilka miesiecy "od reki".
 • 2018-05-15 22:21 | wolenski

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  AOlsztyński
  "Logika jest jedna i prosta".
  Niemal słusznie, aczkolwiek podejrzewam, że AOlsztyński nie rozumie na czym polega prostota logiki. Gdyby kumał, może zauważyłby, że nie ma związku logicznego pomiędzy zdaniami od "Część" do "naprawić". Można zasadnie przypuścić, że alogicznego umysłu AOlsztyńskiego nie da się już naprawić. Gdybyż ten mąż stanu rządził, na pewno wybrałby model skandynawski. Ale byłaby rewolucja globalna.
  JW
 • 2018-05-16 00:59 | Andrzej Falicz

  WOLENSKI obronca niepełnosprawnych...od wczoraj

  Nawet nieskonczona ilosc polskich znaków...w felietonach filozofa od etyki nie zmieni faktu iz obok obrzydliwych typowych dla niego wycieczek osobistych to co pisze to pseudofilozoficzny falsz.
  A dowodem na to jest jego dotychczasowa lewicowa aktywnosc... na polu pomocy niepelnosprawnym od PZPR w PRL-u do dzis.
 • 2018-05-16 11:59 | wolenski

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Jendrek Falicz
  "Nawet nieskonczona ilosc polskich znaków...w felietonach filozofa od etyki nie zmieni faktu iz obok obrzydliwych typowych dla niego wycieczek osobistych to co pisze to pseudofilozoficzny falsz."
  * Panie Jendrku,
  (a) nie rozumie Pan, co znaczy słowo "nieskończona";
  (b) mylnie Pan zakłada, że moje wycieczki są osobiste, bo nie traktuję Pana jako osoby w sensie filozoficznym, a co najwyżej, biologicznym;
  (c) nie jestem filozofem od etyki (takich w ogóle nie ma);
  (d) z tego, że ktoś mowi, że coś jest fałszywe, nie wynika, że takie jest, albowiem jeszcze trzeba udowodnić;
  "A dowodem na to jest jego dotychczasowa lewicowa aktywnosc... na polu pomocy niepelnosprawnym od PZPR w PRL-u do dzis".
  * Panie jendrku,
  Dowód zdania A jest to ciąg zdań A(1), A(2), ..., A(n-1), An, że (a) A(n) = A oraz każde zdanie w tym ciągu jest aksjomatem albo też wynika logicznie ze zdań poprzednich. Pańskie wystukanie, Panie Jendrku, na pewno nie jest dowodem w powyższym sensie. Dowodem w mniej formalnym sensie, np. w procesie sądowym są okoliczności potwierdzające daną tezę, np. to, że znaleziono u X-a rzeczy należące do Y-ka jest dowodem tego, że X ukradł Y-kowi te rzeczy, przy założeniu, że nie zaszły okoliczności usprawiedliwiające X-a. Podobnie, dowodem na to, że X pisze głupstwa jest treść tego, co pisze X. Otóż, treść tego, co Pan wystukał Panie Jendrku jest dowodem w tym sensie, że pisze Pan głupstwa. Otóż, jak łatwo zauważyć Panie Jendrku (tuszę, że nawet Pan to potrafi) okoliczność opisana (przy użyciu skończonej liczby znaków, w tym zawierająca skończoną liczbę miejsc, w których powinny być polskie znaki) "jest jego dotychczasowa lewicowa aktywnosc... na polu pomocy niepelnosprawnym od PZPR w PRL-u do dzis" nie ma żadnego związku z dowodzoną tezą (wyrażoną przy użyciu skończonej liczby znaków, w tym zawierającą skończoną liczbę miejsc, w których powinny być polskie znaki) "Nawet nieskonczona ilosc polskich znaków...w felietonach filozofa od etyki nie zmieni faktu iz obok obrzydliwych typowych dla niego wycieczek osobistych to co pisze to pseudofilozoficzny falsz". Dodatkowo, zdanie wskazujące na okoliczność mającą być dowodem tezy wystukanej przez Pana Jendrka jest fałszywe, nie w sensie pseudofilozoficznym, ale zwyczajnym. Miłego dnia Panie Jendrku.
  JW
 • 2018-05-16 18:40 | AOlsztynski

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  Zapomniał redaktor (przepraszam profesor), iż jego autorytety dopiero co usiłowały publice wmówić – wbrew temu co się widzi, słyszy i czyta – że cała ich opcja trwa w notorycznym uśmiechu a nawet miłuje wszystkich, czyli zgodnie z obowiązującą logiką (a na pewno moją), także interlokutorów czyli nierzadko popierających poczynania PiS. Chyba, iż dobrze się czuje wyłącznie wśród klakierów :)
 • 2018-05-18 10:48 | wolenski

  Re:Zniewalająca „logika” dobrej zmiany. Tym razem w sprawie niepełnosprawnych

  AOlsztyński
  "Zapomniał redaktor (przepraszam profesor), iż jego autorytety dopiero co usiłowały publice wmówić – wbrew temu co się widzi, słyszy i czyta – że cała ich opcja trwa w notorycznym uśmiechu a nawet miłuje wszystkich, czyli zgodnie z obowiązującą logiką (a na pewno moją), także interlokutorów czyli nierzadko popierających poczynania PiS. Chyba, iż dobrze się czuje wyłącznie wśród klakierów :)"
  Lec powiedziałby (o zacytowanym tekście): "Bełkot, ale własny, tj. AOlsztyńskiego". A herbert podałby wystukanie AOlsztyńskiego jako klasyczny przykład niezrozumienia składni koniunktiwu. Tak, tak p. AOlsztyński to kwestia smaku i ewentualnie obowiązującej Pana (a więc Pańskiej) logiki.
  JW