Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego budujemy nasze miasta na skróty

(1)
2018-05-14 22:41 | lusia24
Dlaczego autor artykułu posługuje się skrótami? Rzeczywistość nie jest czarno biała. Można nie poszerzać ulic, ale dlaczego je zwężać? Grodzenie - zależy gdzie. osiedle luźno stojących bloków nie grodzimy. Ale budynki w zabudowie pierzejowej już tak. Wynika to choćby z długiej miejskiej tradycji zabudowy. W mieście zabudowa wygląda tak, od strony ulicy zabudowa, wejście przez bramę na teren posesji oczywiście ogrodzonej. To wynika z prawa własności, każda kamienica ma swój teren. To nie jest współczesny wynalazek, taka zabudowa istnieje od czasów rozwoju miast.