Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Orbán w Warszawie, czyli trudne tematy przemilczane

(4)
Oba rządy, Morawieckiego i Orbána, mają ten sam wielki kłopot z naruszaniem praworządności w rozumieniu europejskim i na tym tle są zagrożone dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.
 • 2018-05-15 09:49 | lubat

  Orbán w Warszawie, czyli trudne tematy przemilczane

  Na tym chyba właśnie polega uprawianie polityki: szuka się elementów łączących, a sprawy trudne zostawia się na koniec. Łatwiej się je rozwiązuje, gdy już nas dużo łączy. W Polsce dzieje się to, niestety, na odwrót: zaczynamy od różnic i już jak się skłcimy, to nawet nie zauważamy, że coś nas może łączyć.

  "Szef brytyjskiego kontrwywiadu Andrew Parker ostrzegł właśnie sojusznicze służby specjalne przed aktualnym zagrożeniem ze strony dżihadystów i Rosji."

  Wywody szefa brytyjskiego kontrwywiadu mają taką samą wartość poznawczą, jak niegdysiejszy slogan reklamowy niejakiej Goździkowej. Poza tym popełnia plagiat, bo już w roku 2014 prez. Obama był uprzejmy stwierdzić, że "ebola, Rosja i państwo islamskie stanowią największe zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa".
 • 2018-05-15 13:54 | mopus11

  Re:Orbán w Warszawie, czyli trudne tematy przemilczane

  Nie bardzo rozumiem sensu w oczekiwaniach na rozmowy polskich władz z Orbanem na temat jego flirtu Rosją. Gospodarczego dodajmy. Węgrzy pomni swojej historii, vide układ w Trianon starają się być pragmatyczni. Z różnym oczywiście skutkiem, ale to ich sprawa chociaż nie wszystko od nich zależało. Może byśmy sami poszukali porozumienia z Rosją i z większą ostrożnością podchodzili do rewelacji przedstawiciela rządu, który według PiS jest naszym strategicznym sojusznikiem, ale jak wszyscy wiemy wypiął się na UE, a tym samym i na nas.
 • 2018-05-15 14:25 | vandermerwe

  Re:Orbán w Warszawie, czyli trudne tematy przemilczane

  "Dla krytyków kolejnym złym sygnałem dotyczącym obecnej roli premiera w polityce europejskiej są zachwyty jego rządami w kołach „alterprawicy”."

  Tego zdania nie mozna traktowac powaznie. Fakt zachwycania sie Orbanem przez odnosne kola jest dowodem na co? Jesli altprawica zacznie zachwycac sie Angela Merkel tez bedzie to "zlym sygnalem dotyczacym obecnej roli" Pani Kanclerz? Moz ewysylac kartki pocztowe by sie nie zachwycali, tak na wszelki wypadek.

  "Szef brytyjskiego kontrwywiadu Andrew Parker ostrzegł właśnie sojusznicze służby specjalne przed aktualnym zagrożeniem ze strony dżihadystów i Rosji."

  Ach ci prorocy od zagrozen. Moze ktorys zagra w Lotto by przetestowac wiarygodnosc ich przepowiedzni. Zawsze to bezpieczniejsze od przepowiadania konfliktu.


  Pozdrawiam
 • 2018-05-16 09:18 | azur

  Re:Orbán w Warszawie, czyli trudne tematy przemilczane

  Sojusz z Węgrami? A nie lepiej z Niemcami, Francją, czy Włochami?