Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stopniowy upadek tzw. mediów społecznościowych czeka nas...

(1)
2018-05-15 13:33 | Obama spod Laden
Jakiś czas temu zapowiedziałem (oczywiście w internecie) początek upadku facebooka. I stało się. Nowy serwis randkowy tego samego "autora" chwyci, ale ... najróżniejszych erotomanów, nieudaczników, przestępców i całą sforę nieudaczników, którzy sami nie potrafią sobie dać rady w tzw. układach towarzyskich. Zbierane dane o nich nie mogą służyć innym celom jak komercyjnym (jakaś "sprzedaż", a w końcu sprzedaż danych). Zukerberg nie jest filantropem, więc ten "serwis" jest mu po coś potrzebny. Po co? Do zarabiania coraz większych pieniędzy.
Wyciek danych z serwisu randkowego stanie gwoździem do trumny całego facebooka (również wiele przestępstw, których "pośrednikiem" będzie ten serwis). A że jakiś WYCIEK musi nastąpić, to jest pewne. Pecunia non olet.
Czekam na krach akcji facebooka (i podobnych serwisów). To na pewno nastąpi. Jesli zejdzie się to w czasie z bankructwem giełdowym pomysłów Wielkiego Kiciarza Muska, to kryzys światowy gotowy.
Pocieszam się, że taka nauczka pozwoli ludziom wrócić do normalnych kontaktów rodzinnych,koleżeńskich i środowiskowych - czyli do społecznej NORMY.
P.S.
Wiele uczymy się też w skali tzw. mikro - "Polityka" przekazała prokuraturze IP czyli dane osób wpisujących się na jej serwisie (pod tekstami). Żegnaj więc "Polityko" - to (prawdopodobnie) mój ostatni wpis.
B