Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Danina solidarnościowa przyniesie dwie poważne szkody

(5)
Nowy podatek dla najbogatszych czyni system wspierania niepełnosprawnych jeszcze mniej przejrzystym i sprawiedliwym.
 • 2018-05-16 00:23 | michał_s

  PiS nie ma kasy!

  Te opowieści PiS-u, jak to wspaniale ma się budżet Państwa, są śmieszne. Porozdawali pieniądze na wszelkie wyborcze wabiki i teraz okazało się, że nie mają dla potrzebujących!
  Żenada. Szkoda słów...
 • 2018-05-16 00:43 | Andrzej Falicz

  Szkody z opodatkowania najbogatszych ?....

  Lewicowa inaczej...POLITYKA nie lubi podatkow dla najbogatszych.
  Lepiej najbiedniejszych
  A moze sfinansowac pomoc z oszczednosci uzyskanych z obciecia dofinansowania dla roznych fundacji "walczacych o demokracje" ?
 • 2018-05-16 10:30 | spin71

  Re:Danina solidarnościowa przyniesie dwie poważne szkody

  Właśnie. Obniżyć zdecydowanie VAT i podnieść progresję podatkową. Tylko kto to zrobi?
 • 2018-05-16 11:09 | scrambler

  Re:Danina solidarnościowa przyniesie dwie poważne szkody

  Panie Falicz,
  po 1:
  a co PAN ma do zaoferowania konkretnie niepełnosprawnym? Płaci Pan jakieś podatki lub tp w Polsce? Może ma Pan na osobistym utrzymaniu taką osobę?
  po 2:
  wstydu Pan sobie oszczędź, pecunia non olet co? Logika i arytmetyka są nieubłagane: rząd ma już jezioro wódki (PFRON), ale sięgnie chętnie po flaszeczkę od kilku złotych rybek. Kto bogatemu zabroni? A poza tym jest PRZEKAZ pod publiczkę i jest REKLAMA.
  po 3:
  Jak na zagorzałych zwolenników (a może "niewolontariuszy"?) obecnej "władzy inaczej" przystało swobodnie miesza Pan g...o z kompotem dla uzyskania właściwej i osobliwej mocy swym sentencjom. Ale w tej konwencji podobnie się mają WSZYSTKIE wg Pana "oszczędności" z likwidacji dofinansowania "różnych fundacji". A tak konkretnie wie Pan jakie to są sumy?

  Powtórzę raz jeszcze to, co Panu napisałem ponad 2 lata temu: jeżeli Pana tu wypowiedzi są jakąkolwiek formą ratowania swojego budżetu, to trudno, gdyby zaś nie - niech się Pan bardziej postara, bo TU się czyta na ogół ze zrozumieniem.

 • 2018-05-16 16:05 | Dariusz1234

  Re:Danina solidarnościowa przyniesie dwie poważne szkody

  Pisze Pani o dwoch szkodach, nie bardzo wiem co Pani uwaza za szkody, ktora jest pierwsza, ktora druga?


  "..były zięć prezesa Kaczyńskiego jest podejrzewany..."
  Ziec to maz corki. Prezes Kaczynski nie moze miec corki bo nigdy nie mial seksu z kobieta i nie adoptowal zadnego dziecka. Nie moze miec rowniez corki przybranej (corki zony lub partnerki) bo nie ma on ani zony ani partnerki i nigdy nie mial.