Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Policja na konferencji o Marksie? To są praktyki totalitarne

(10)
Interwencja policji w Pobierowie jest czymś bardziej komicznym niż poważnym, ale w szerszej perspektywie może oznaczać autorytarną tendencję wobec nauki i środowiska naukowego.
  • 2018-05-16 21:00 | rickrick

komu wadzi Marx ??

...nam Polakom !!! . to jest przeciez teoretyk terroryzmu i ludobojstwa...

.. on i jego wyznawcy sa odpowiedzialni za masowe mordy i eksterminacje...

.. ktos w redakcji "polityki " ma krotka pamiec ....!!!
  • 2018-05-16 21:10 | woytek

"Globalny totalitaryzm" tym się różni od "globalnego totalizatora", że wygrywają tylko bankierzy

Globalny totalitarym jest bardzo sympatycznym totalitaryzmem. Można gadać , co ślina na język przyniesie, ale to nie ma żadnego przełożnia na decyzje globalnych totalitarystów.
    Globalni totalitaryści realizują własne uzgodnienia, które zawierają między sobą i tylko pilnują konkurencyjne totalitaryzmy, natomiast zupełnie się nie liczą z opiniami intelektualistów i demokratów.
    Czujność polskich strażników totalitaryzmu globalnego jest godna pochwały przez centralę globalnego tatalitaryzmu.
  • 2018-05-17 01:30 | Slawomirski

Re:Policja na konferencji o Marksie? To są praktyki totalitarne

Mi przeszkadza celebrowanie mysli Marksa. Nieslusznie podzielil ludzi na wyzyskiwanych i wyzyskiwaczy. Ta bzdura doprowadila do smierci 94 milionow ludzi. Trzeba byc kompletnie odhumanizowanym aby celebrowa Marksa.
  • 2018-05-17 02:54 | trip

A bracia Marx?
  • 2018-05-17 08:56 | anchor

(rickrick) Ma Pan(Pani) rację. A za zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki odpowiedzialny jest Robert Oppenheimer i fizycy z Los Alamos,nieprawdaż? A może jednak odpowiada ten, kto wydał rozkaz, hę?
  • 2018-05-17 09:48 | Edvin

Panie Profesorze, proszę o artykuł o wpływie filozofii Friedricha Nietsche na narodowy socjalizm. Czy w przypadku konferencji naukowej poświęconej temu niemieckiemu filozofowi, będzie, w przypadku zawiadomienia do prokuratury - stosowna interwencja? Należy także ostrzec miłośników muzyki Wagnera, że elita III Rzeszy uznawała jego twórczość za "wkład" w rozwój nazizmu, a rodzina czynnie popierała Adolfa H np. http://www.newsweek.pl/kultura/ryszard-wagner-wielki-kompozytor-rasista-i-seksista,artykuly,357006,1.html. Organizatorzy festiwali poświęconych temu kompozytorowi np. w Sopocie, powinni uprzednio postarać się o świadectwo czystości ideowej ich idola. Nie wiem tylko przez kogo wystawione? Może prokuraturę szczecińską?
  • 2018-05-17 16:31 | rickrick

..@anchor

... zanim zabierzesz glos przeczytaj dokladnie co p. Wolenski napisal....

... "marks zmarl w 1883 roku, a JEGO WIZJA porzadku spolecznego zostala wprowadzona w zycie w 1917 roku" - koniec cytatu...

podkreslam: JEGO WIZJA i calkowicie zgadzam sie z autorem...

jego najzdolniejszy uczen Lenin zapowiedzial : "rozstrzelamy 10 000 !" , rozstrzelali 10 000 000 !!!!

... najbardziej zaskakuje nieskutecznosc marksizmu , zabili 60 000 000 ludzi na calym swiecie i przegrali !!!!

... zwolennikow marksizmu zapraszam do przeprowadzki do korei pln ( ale szybko bo tam tez sie konczy) albo do Wenezueli, ale ostrzegam, tam wielkie umieranie wlasnie sie zaczyna ... !!

PS : Oppenhaimer doskonale wiedzial w co sie pcha wiec jest za to odpowiedzialny !!

uczen Lenin zapowiedzial : rozstrzelamy 10000 !
  • 2018-05-17 20:19 | Slawomirski

Dlaczego Marks nie jest celebrowany w Ameryce a jest celebrowany w Polsce?

Bo w Polsce byl WUML.
  • 2018-05-18 04:53 | observer

Proszę Pana Prokuratora Generalnego o wszczęcie śledztwa w nastepujacej sprawie: Wczoraj, wieczorem patrze na niebo i widzę ze ktoś ukradł połowe Księżyca.
    Powyższe przestępstwo miało już raz miejsce i para jednojajowych kryminalistów sie do tego przyznała. Jeden nie żyje, więc może to ten drugi zgrandził połowę.
    Proszę nie lekceważyc mojej prośby. Doniesienie wpłynęło, śledztwo MUSI być wszczęte.
    Suweren.
  • 2018-05-18 11:35 | wolenski

Niektóre komentarze są bardzo interesujące. Dla jasności, nie mam zamiaru bronić teorii Marksa, nigdy nie zajmowałem się nimi
    Rickrick1
    Byłoby dobrze podać, jakieś cytaty lub przynajmniej wskazówki bibliograficzne, dokumentu-jące, że Marks był teoretykiem terroryzmu i ludobójstwa. Należałoby też odróżnić Marksa od jego wyznawców, bo byli różni. Wyznawczy Jezusa uśmiercili miliony Indian w obu Amery-kach, ale nikt nie powie (no może z wyjątkiem riddricka), że Jezus był teoretykiem terroryzmu i ludobójstwa. Rickrick jest na pewno prawdziwym Polakiem, ale proszę wypowiadać się we własnym imieniu.
    Woytek
    Trafnie, ale zbyt ogólnie. Któż to taki, owi „polscy”?
    Sławomirski1
    „Mi przeszkadza celebrowanie mysli Marksa. Nieslusznie podzielil ludzi na wyzyskiwanych i wyzyskiwaczy. Ta bzdura doprowadila do smierci 94 milionow ludzi. Trzeba byc kompletnie odhumanizowanym aby celebrowa Marksa”
    Taki mały dialog (pomijam kwestie polskich znaków, przecinków, końcówek).
    A: Ktoś się ciebie kłania.
    B: Nie mówi się „ciebie”, ale „tobie”.
    A: MI?
    B: Nie mówi się „mi”, ale „mnie”.
    A: Przecież mówię, że ciebie.
    Ponadto: (a) podział na wyzyskiwanych i wyzyskiwaczy pojawił się przed Marksem; (b) ta „bzdura” doprowadziła do znacznie większej ilości ofiar niż 94 miliony, ale na miejscu p. Sławomirskiego zastanowiłby się, czy przypadkiem (albo z powodów esencjalnych) nie prawi bzdur; (c) organizacja konferencji o Marksie nie jest jego celobrawniem.
    anchor
    Zgoda, ale warto też przeczytać o stosunku Oppenheimera do tej sprawy, a także Einsteina (jest nawet książka „Dramat Einsteina”). Trzej fizycy, mianowicie Edward Teller, Leo Szilard i Eugene Wigner, dowiedziawszy się o sztucznym rozszczepieniu jądra atomowego przez fizyków niemieckich namówili Einsteina do napisania listy do prezydenta Rooswelta w spra-wie amerykańskiego programu jądrowego (historia ta jest rozmaicie opowiadania i pojawiają się także inne nazwiska). To zainicjowało program Manhattan. Oppenheimer miał wielkie problemy z użyciem bomby atomowej, ale np. Teller nie. Stanisław Ulam, wielki polski ma-tematyk, kierujący pracami matematycznymi w projekcie bomby wodorowej, nigdy nie mał wątpliwości, że trzeba było ją budować. Sugeruję, aby ci, którzy zabierają głos na te tematy, poczytali, co nieco przed zabieraniem głosu.
    Edvin
    „Panie Profesorze, proszę o artykuł o wpływie filozofii Friedricha Nietsche na narodowy so-cjalizm. Czy w przypadku konferencji naukowej poświęconej temu niemieckiemu filozofowi, będzie, w przypadku zawiadomienia do prokuratury - stosowna interwencja? Należy także ostrzec miłośników muzyki Wagnera, że elita III Rzeszy uznawała jego twórczość za "wkład" w rozwój nazizmu, a rodzina czynnie popierała Adolfa H […]] Organizatorzy festiwali po-święconych temu kompozytorowi np. w Sopocie, powinni uprzednio postarać się o świadec-two czystości ideowej ich idola. Nie wiem tylko przez kogo wystawione? Może prokuraturę szczecińską?”
    Proszę bardzo. Elizabeth Nietzsche, młodsza (o 2 lata) siostra filozofa, poślubiła Berhardta Förstera, niemieckiego nacjonalistę. Zmarł cztery lata po ślubie (w 1889 r.). Elisabeth pozo-stała nacjonalistką do końca życia (zmarła w 1935 r.). W 1930 r. wstąpiła do NDSAP (Hitler był na jej pogrzebie). Była kuratorką spuścizny piśmienniczej swego brata. Wedle historyków zmanipulowała ksiażkę „Wola mocy”, główne źródło rzekomych powinowactw pomiędzy filozofią Nietzschego z nazizmem. Tak więc, Fryderyk Nietzsche jest odpowiedzialny za zbrodnie nazizmu. I proszę zawiadomić stosowną prokuraturę w razie konieczności. Podobnie trzeba powiedzieć o Wagnerze. Ba, nawet więcej, jego zięć Houston Chamberlain, Anglik z pochodzenia, naturalizowany Niemiec twierdził, że Jezus musiał być Germaninem, a w każ-dym razie nie Żydem. Teraz chyba wszystko jasne.
    rikrick2
    Już bez cytatu, ale kilka korekt. „Marks”, a nie „marks”, „Korea” a nie „korea”. Napisałem jego wizję lub jemu przypisywaną, proszę więc nie zgadzać się z mną zbyt pochodnie. Na-wiasem mówiąc, nie przynosi mi to zbytniego zaszczytu. Lenin nie był uczniem Marksa, a powoływał się na niego.
    Sławomirski1
    Konferencje o Marksie są na cały świecie. Nie wiem, ile osoba sugerująca o sobie, że cechuje ją mir sławy ma lat. Jeśli tyle, ze mogła chodzić na WUML, szkoda, że nie skorzystała z tej okazji, a jeśli mnie - niech postawa się nadrobić zaległości. Na razie plecie głupstwa.
    JW