Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zastąpić porozumienie z Iranem? USA mają plan

(5)
Ajatollahowie są przekonani, że celem obecnej amerykańskiej ekipy jest zmiana reżimu w Iranie.
 • 2018-05-21 21:37 | Aspiryna

  Trump chce miec "swoja" wojne?

  Trump klania sie w pas Izraelowi i calkiem wyraznie dazy do wojny z Iranem... tyle, ze Iran to ponad 70 mln. ludnosci. To moze byc cos duzo gorszego niz wojny w Iraku, czy w Afganistanie!
 • 2018-05-22 07:27 | vandermerwe

  Re:Zastąpić porozumienie z Iranem? USA mają plan

  "Jak zareagują ajatollahowie"

  Czy rzeczywiscie polscy publicysci nie znaja struktury wladzy panstwa? To bajanie o "wladzy ajatollahow", sprowadzanie wszystkich decyzji panstwowych do "reagowania ajatollahow" swiadczy o niewiedzy piszacych. Iran jest panstwem z jasno okreslownymi strukturami wladzy, rozdzialem wladzy wykonawczej od ustawodawczej, rozwinietym systemem wzajemnej kontroli pionow wladzy panstwowej, gdzie decyzje dotyczace kierunkow polityki zagranicznej jak i wewnetrznewj nie sa podejmowane przez "ajatollahow", cokolwiek piszacy zdaja sie przez to rozumiec. Mozna powiedziec publicystyczny infantylizm w calej pelni.
  I jeszcze jedno.Niby dlaczego Iran pod wplywem sankcji mialby atakowac Izrael? Kolejny przyklad przeswiadczenia, ze wladze Iranu, jesli podejmuja decyzje o jakimkolwiek znaczeniu to musza byc one nieracjonalne.

  Pozdrawiam
 • 2018-05-22 08:52 | Herstoryk

  Re:Zastąpić porozumienie z Iranem? USA mają plan

  Stany Zjednoczone mają względem Iranu plan od 1979 roku. Sprowadza się on do bardzo prostej formuły:
  ponowna wasalizacja siedzącego na nafcie i w strategicznym punkcie globu zbuntowanego satelity albo, przynajmniej, jego kastracja/osłabienie/rozpad.
  Próbowały w 1980 r. podszczuwając Saddama Husejna do agresywnej wojny i wspierając go cichcem danymi wywiadowczymi i, per procura, bronią i chemią do produkcji gazów bojowych.
  Próbowały blokady sankcjami, pierwotnymi i wtórnymi (na podstawie wątpliwych pretekstów i o wątpliwej legalności).
  Próbowały finansując za pośrednictwem CIA sunnickich islamskich terrorystów w Baluczystanie i marksistowsko-islamistyczną terrorystyczną sektę MEK (Mudżsaheddin e-Kalk).
  Próbowały, wraz z Izraelem, Stuxnet'em.
  Wszystko przy akompaniamencie ciągłego podzwaniania szabelką, kłamliwych kampanii propagandowych i hałasu w ONZ.
  Przypomina mi to dobieranie się psa do jeża. Ani ugryźć się nie da, ani połknąć. Przynajmniej na razie. Czego się jeszcze chwyci podupadający i coraz bardziej zdesperowany Hegemon?
 • 2018-05-22 09:54 | lubat

  Re:Zastąpić porozumienie z Iranem? USA mają plan

  Nie wiem, czy sami Amerykanie są świadomi, co chcą osiągnąć, stawiając Iranowi ultimatum, którego przyjęcie oznaczałoby kapitulację państwa. Logicznie rozumując stawiają na wojnę, czy jakąś wojnopodobną formę konfrontacji. Amerykanie mają w tej dziedzinie duże doświadczenie.
  Jednak to uderzenie jest skierowane nie tylko w Iran. Także w UE, co pokazuje, jak instrumentalnie traktują Amerykanie swoich "sojuszników" (to powinno być także dla nas memento - ustawa 447 czai się!), i co podsumował D. Tusk: „Jak się ma takich przyjaciół, to po co nam wrogowie?”
  Ale jest też druga strona tego medalu: przyciśnięty do ściany Iran będzie bardziej uległy wobec Rosji, a Chiny bez problemu wykupią całą produkcję irańskiej ropy. Oczywiście taniej. Tak więc osłabiająC Iran Amerykanie wzmacniają trochę Rosję i znacząco Chiny.
 • 2018-05-28 09:46 | andrzejowy

  Re:Zastąpić porozumienie z Iranem? USA mają plan

  USA robi biznes na wojnach obcych państw i to oni tworzą te konflikty. Dla mnie to jest niezrozumiałe i niegodne państwa, które nazywa się rozwiniętym...