Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Ról of law” na pasku TVP Info sporo mówi o tzw. dobrej zmianie

(5)
W TVP Info ukazał się pasek z informacją, że Frans Timmermans odpowiada za przestrzeganie „ról of law” w Polsce. To głupstwo nie tylko językowe.
 • 2018-05-27 12:12 | olakier

  ról of law

  To jest w istocie bardzo fundamentalny podział w Polsce. Gdyby przestrzegano prawa w interpretacji formalnej, nie byłoby np. katastrofy smoleńskiej i katastrofy tego typu nie zdarzają się w krajach o wyższej kulturze prawnej. Nie można by tak łatwo zlikwidować służby cywilnej itp. itd. Wszystkie rządy po 1989 roku miały większe bądź mniejsze kłopoty z przestrzeganiem prawa, nawet tego przez siebie stanowionego. Teraz jesteśmy w skali całego kraju na etapie przedsmoleńskim: bo kto nam zabroni lecieć lotem koszącym we mgle? Furda regulaminy i formalności.
 • 2018-05-28 09:31 | etc1008

  Re:„Ról of law” na pasku TVP Info sporo mówi o tzw. dobrej zmianie

  Wszystko prawda, ale p.Woleński pisze, że powinno być "rule O law". W ten sposób wszystkie jego wywody tracą sens.
 • 2018-05-28 10:12 | Slawczan

  Re:„Ról of law” na pasku TVP Info sporo mówi o tzw. dobrej zmianie

  Panie Profesorze jakieś tam prawo nie może i wręcz nie powinno przeszkadzać w dobrym rzondzeniu.
  Dlatego ludzie tacy jak p. Rachoń i Pana ulubieniec minister NieByleJaki mogą działać dla naszego dobra. Zgodnie z wolą wyrażoną przez Suwerena. Wolą wyrażoną raz a dobrze. Rząd wprowadzający ,,dobre zmiany" na pewno rzondzi dopsze...Seweryn z radością złożył los swój w ręce ,,partii sużącej Polsce i suchającej Polaków".
 • 2018-05-28 12:56 | Laclos

  Re:„Ról of law” na pasku TVP Info sporo mówi o tzw. dobrej zmianie

  "Pojawienie się zwrotu „ról of law” na pasku w TVP Info .... może być traktowane jako wyraz lekceważącego stosunku propagandowych najmitów à la p. Rachoń do jednego z fundamentów współczesnego systemu demokratycznego."
  Dokładnie tak to odbieram. To parafraza wielu nazw pisanych z uzyciem przerazajacej ortografii (Formacja Nierzywyh Shabuff na przykład...), która to ortografia w wykonaniu ówczesnej młodziezy miała pokazać obrzydzenie i odrzucenie dotychczasowej kultury wypracowanej przez pokolenia. Dziś grupa sprawujaca władzę odwołuje się nie do kogo innego, ale właśnie do tych ludzi, którzy nieco podrośli i są chyba w wieku Kukiza i Wenderlicha. Przed laty przemknął przez ekrany kanadyjski film "Inwazja barbarzyńców", który nie wywołał powszechnego zainteresowania. A był właśnie o tym - o konflikcie cywilizacyjnym miedzy pokoleniem urodzonym ok. 1950 a pokoleniem młodszym. Przy czym ci młodsi upokarzali tych starszych odrzucając z premedytacją osiągniecia cywilizacji europejskiej w zakresie prawa, obyczajowości i etyki
 • 2018-05-28 21:08 | wolenski

  Re:„Ról of law” na pasku TVP Info sporo mówi o tzw. dobrej zmianie

  etc1008
  Zestawienie "Wszystko prawda [...]. W ten sposób etc." nawet zabawne. Widocznie ciągle trzeba uczyć, że gramatyka to nie wszystko. Niektórym nie wystarcza uczenie się po raz 1008-y. Innym przychodzi to łatwiej.
  JW