Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

(11)
Trwa seria pożarów na składowiskach odpadów. Płoną plastiki, opony, chemikalia. Czarny, gryzący dym unosi się w powietrze, zagraża ludziom i truje środowisko. Przypadek? Nie sądzę.
 • 2018-05-29 21:49 | woytek

  Opinia publiczna w Polsce powinna znać nazwiska właścicieli spalarni śmieci

  To jest skandal. Śmieci do Polski eksportuje cywilizowany zachód Europy. Natomiast Polska wzięła na siebie rolę harcownika na wschodniej flance NATO i tylko z tego zadania rząd PiS wyzwiązuje się znakomicie.
  Na śmieciach zarabiają miliony Euro importerzy śmieci do polskiego bandustanu. Plotka mówi, że importerzy śmieci "wspomagają" finansowo samorządy i rzadzące partie polityczne w Polsce.
  Unia Europejska karze Polaków karami za zanieczyszczanie Europy i ta pętla polskiego prawa i sprawiedliwości zaciska się na płucach Polaków.
  Liczba ludzi chorych na astmę rośnie z roku na rok.
 • 2018-05-29 23:47 | woytek

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  Zakaz importu śmieci z Europy zachodniej to jest conditio sine qua non
  do rozpoczęcia wojny ze śmieciowymi gangsterami.
 • 2018-05-30 10:13 | Lohkamp

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  Bogate kraje zachodniej części UE nie są tu niczemu winne. Firmy eksportują odpady bo mogą, jest to legalne a możliwe tylko wtedy, jeśli się znajdzie importer, któremu też zgodnie z krajową Ustawą o odpadach (i dyrektywą odpadową UE) wolno te odpady kupować. Gdy w grę wchodzą jakieś ciekawe chemikalia, to są to ceny co najmniej kilkakrotnie wyższe niż podane w artykule 200 zł za tonę, może być i 4000zł, jak się trafi na klienta z odpowiednio dużym problemem.
  Ale mniejsza z tym.
  Aktualna fala pożarów na składowiskach sugeruje, że coś jest na rzeczy i być może MŚ szykuje jakieś zmiany w przepisach dotyczących obrotu odpadami, których treść już wyciekła do najbardziej zainteresowanych i spowodowała taką masową reakcję.
 • 2018-05-30 14:37 | MagdalenaM

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  No wlasnie, czy musi byc drogie? W Irlandii mam trzy smietniki pod domem: kompost, odpady nadajace sie recyclingu i te nie nadajace sie. Place za kompost i odpady nienadajace sie do odzyskania. Za okres 3 mcy, lacznie ok 100kg odpadow, tj 3 osobowa rodzinr, place srednio €80-€100. To nauczylo mnie unikania kupowania produktow niemajacych drugiego zycia. Do tego niedaleko domu jest skladowisko, z wielkimi kontenerami gdzie zrzucic moge nieodplatnie osobno: kartony, butelki, ubrania, ksiazki, plastiki, popiol, farby, elekronike, zarowki, baterie itd. Co ciekawe placi sie za zrzutke drewna, odpadow z ogrodka, ziemii, czyli produktow 100% ekologicznych.
 • 2018-05-31 10:18 | observer

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  Odpady medyczne mogą być w małym stopniu radioaktywne. Część z tych strażaków umrze przedwcześnie na choroby płuc lub raka.
  Składujący powinni byc karani za pożar i płacic za akcje ratownicza.
 • 2018-06-02 12:39 | nakatomi

  Zacząć od całkowitego zakazu zwożenia śmieci z całego świata.

  No zaraz, zaraz. Możemy płacić więcej za utylizację śmieci, ale SWOICH ŚMIECI a nie cudzych. A tymczasem dowiadujemy się, że Polska jest otwartym wychodkiem, do którego zwożone są śmieci z całego świata i cyklicznie, co chwila, niemal LEGALNIE płonie kilometrowa góra opon, chemikaliów i innych odpadów. No LOL.

  Wszystkie media gęgają o łapaniu podpalaczy. Jakie to trudne io czy aby to celowe podpalenia. No śmiech na sali.

  Należy zacząć od ZAKAZU robienia z naszego kraju SZAMBA, zbiornika na cudze g. skoro jak widać, z własnym nie możemy się uporać. Dla mnie to jest skandal i afera większa od Amber Gold skrzyżowanej z pancerną brzozą. KTO WYDAŁ POZWOLENIE NA ZWOŻENIE setek tysięcy ton ŚMIECI do naszego kraju?! KTO! Ile lat ten bandycki proceder trwa? Kto wziął kasę od lobby śmieciarskiego, że taka cisza?
  Politycy nabrali wody w usta, Greenpeace śpi, media gawędzą o łapaniu podpalaczy a tymczasem góry śmieci rosną, podpalacze naszykowali miejsca pod koleją dostawę a załadowane odpadami ciężarówki z całego świata jadą, i jadą. i jadą ... do Polski. Do wychodka, do śmietnika, do szamba europejskiego. Otwartego dla wszystkich za pół darmo.
 • 2018-06-04 00:03 | Mad Marx

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  Każdy właściciel takiego wysypiska na którym wybuchnie pożar powinien mieć następnego dnia postawiony zarzut sprowadzenia powszechnego zagrożenia zdrowia i życia. Bo odpady składował w niewłaściwy sposób, nie zabezpieczył ich, nie posiada instalacji p-poż itd. Ponadto powinien zostać obciążony kosztami akcji gaśniczej i dezaktywacji terenu. Ci biznesmeni zarabiają na śmieciach mnóstwo pieniędzy.
 • 2018-06-05 16:29 | Ryba_80

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  Pis nic nie zrobi, bo za bardzo słucha się mafii. Tak, jak mafii opłaca się palić śmieci, tak pisowi opłaca się siedzieć cicho tam, gdzie trzeba działać i wrzeszczeć o tragediach, gdzie tragedii nie ma. Kasa wygrywa z rozsądkiem.
 • 2018-06-05 16:30 | Ryba_80

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  Prawda, mądrze mówisz.
 • 2018-07-16 16:08 | adamo35se

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  W Szwecji przyjmujemy smieci z calej EU ,daja one nam energie elektryczna i ogrzewanie . Poniewaz poprzez specjalna teknologie przy spalaniu nie mamy wiekszych zanoeczyszczen powietrza . Mnie naprawde dziwi ze Polska która jest krajem rozwiniętym nie może uporać się z prostym kłopotem ze śmieciami . Tu zamieszczam link o Szwedzkich śmieciach .
  https://vimeo.com/103801887?ref=em-share
 • 2018-07-16 16:20 | adamo35se

  Re:W Polsce płoną śmieci. Kto na tym zarabia i co z tym zrobić?

  Szwedzki sposób na śmieci

  https://vimeo.com/103801887?ref=em-share