Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska PiS, czyli nagromadzenie nonsensów

(37)
Prywatne rozmowy i komentarze medialne coraz częściej wskazują, że obracamy się w swoistym teatrum absurdum.
  • 2018-06-09 15:41 | Vera

Tak można bez końca

Szanowny Panie Woleński
    Tych i mniej czy bardziej podobnych przypadków może Pan przytaczać bez końca. Przy ostatnim już zapominamy, co było na początku. Nic to nie daje i nic z tego nie wynika.
    A może zamiast takich wygibasów przedstawić jakiś program pozytywny. Spójny, konsekwentny i alternatywny. Raz wreszcie określić, kto przyjaciel a z kim tylko interesy. Bo po co komu wrogowie. I to nie bacząc na to, że będą wyzwiska od zdrajców ojczyzny. Za taki program będą Pana szanować a Pan będzie mógł sobie darować ciągłego szukania dziury w tym lochu. Co zresztą pomału już jest tylko męczące.

Niektórzy taki program mają w głowie i próbują przedstawić. Ale właśnie oni są blokowani przez "opozycję", która pierdzi ze strachu, żeby nie nazwać ich zdrajcami ojczyzny. Co i tak się kiedyś stanie. A Pana i tak kiedyś wywalą choćby się Pan nie wiem jak ustawiał. Niestety, wszystko idzie w tym kierunku a wyszukiwanie owych nonsensów raczej przyśpiesza niż spowalnia proces. Czego nikomu nie życzę.
  • 2018-06-09 16:27 | Withold

Re:Polska PiS, czyli nagromadzenie nonsensów

"Drogę tarasowały dwa policyjne motocykle, przy których klęczeli funkcjonariusze w pełnym rynsztunku."

Gdyby ktoś akurat w tym czasie i miejscu kogoś zabił, okradł, pobił, czy ci modlący się w tym czasie funkcjonariusze zostaliby pociągnięci do odpowiedzialności karnej za porzucenie służby?
    Wiem, pytanie jest niedorzeczne, bo przecież w czasie modlitwy, odpowiedzialność za modlących się wzięła na siebie Matka Boska ze swoim Synem i nic złego nie mogło się stać.

PS. Uwielbiałem serial "Pogoda dla bogaczy" nawiasem mówiąc.
  • 2018-06-09 17:29 | lonefather

Jest wyjscie. Niestety pracochlonne i nazywa sie demitologizacja ...

Aby sie udala, trzeba odlaczyc od edukacji kosciol katolicki.

Zeby sie udalo, uklad PiS Episkopat KKat musi sie do konca skompromitowac.

Tak skompromitowac, zeby zaden opetany narodowa mitologia nie smial glosu podnosic.
  • 2018-06-09 17:45 | grzerysz

„.... obracamy się w swoistym teatrum absurdum. Jest z tego jakieś wyjście?”

Proponuję zacząć od uczciwego dziennikarstwa.
    Wirtualne media właśnie opublikowały najnowsze zestawienie (za miesiąc kwiecień) sprzedaży ogółem („sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań”) dzienników. Tradycyjnie już największy spadek w ciągu ostatniego roku (tym razem kwiecień 2017 – kwiecień 2018) odnotowała GAZETA WYBORCZA. Spadek ten wyniósł 20% i w kwietniu bieżącego roku GW sprzedała ogółem jedynie 96 603 egzemplarzy – to najsłabszy wynik tytułu kierowanego przez Adama Michnika w historii. A pamiętamy przecież czasy gdy sprzedaż dziennika z Czerskiej dochodziła do miliona egzemplarzy...
    Spadki w POLITYCE nie są może tak spektakularne ale i tu sprzedaż ogółem jest już na dobre usadowiona poniżej 100000 egzemplarzy. A jeszcze nie tak dawno było to co najmniej 130000... Rozpaczliwe wysiłki propagandowe Woleńskiego, Władyki, Szostkiewicza, Passenta (Daniela), Passent (Agaty) i im podobnym odnoszą więc skutek odwrotny od zamierzonego...

• 2018-06-09 20:44 | jrcanonia

Nasi władcy są tak doszczętnie pozbawieni poczucia humoru, że nie dostrzegają swojej śmiesznosci głosząc bzdury ze śmiertelną powagą. A świat się śmieje...
  • 2018-06-09 21:19 | Manifest

Czuje się Pan chyba wreszcie we własnym domu?
  • 2018-06-09 23:17 | wolenski

Vera, grzerysz
    Dobre dodatki do tekstu.
    a. Vera: mniej więcej tak samo propagandziści lat 1980tych strofowali "Solidarność" gadsając "prosimy o program pozytywny. Ciekawe, że "Vera" znaczy (po łacinie" "Prawdziwa" - w tym wypadku zapewne chodzi o trzecią prawdę Tischnera, a stą wstawka o pierdzeniu; Vera ściga Pawłowicz w wykwintnym języku;
    b. grzerysz - zdumiewające, że w dobie Internetu spada sprzedaż czasopism - to jest spostrzeżenie na miarę opowiadań Suskiego o carycy; nota bene, związek faktów opisanych w moim felietonie ze sprzedażą czasopism jest mnie więcej taki, jak lasa z Sasem.
    Manifest,
    Pytanie, źle postawione, nie mieszkam razem z Manifestem.
    JW
  • 2018-06-10 00:03 | Martin L

| grzerysz
    Panie czytanie dobrego dziennikarstwa niestety wymaga także inteligencji a tej u zwolenników PISu ciężko szukać nawet ze świecą.
    Całą swoją wiarę sprowadzają do wywieszenia starych gaci na kiju i paradowaniu z nimi a można pozostać obojętnym na osoby niepełnosprawne bo nie są zarodkami. Typowe dla Pisu i KK w kraju nad Wisła.

Nazywa pan pisowską propagandę" gadzinówek" dziennikarstwem ? Finansowane z budżetu państwa "gadzinówek" Rydzyka, kosztem osób niepełnosprawnych wymagających stałej opieki.
    Dziennikarstwem można nazwać kłamliwą propagandę o przyczynach katastrofy smoleńskiej.
    I zrobienie z czegoś takiego jak L. Kaczyński" bochatera", człowieka chorego na władzę. Przypomnę że tylko L. Kaczyński żeby zostać prezydentem Warszawy przyczynił się do posłania niewinnego człowieka do więzienia na 18 lat, kariera polityczna była ważniejsza. Waszym "bochaterem' jest ktoś kto w całym swoim życiu dokonał jednego wylądował na brzozie, bo miał chorobliwe ambicje na władzę.
    Poległ nie zginął za pisowskie koryto.
  • 2018-06-10 04:12 | alamakotalive

Te żałosne biadolenia poprostu nie przystoją komuś, kto mianuje się być profesorem, ale jaki PAN taki kram.
  • 2018-06-10 07:14 | grzerysz

Jak napisała „Vera”: "Nic to nie daje i nic z tego nie wynika”.
    To najkrótsze i najlepsze podsumowanie propagandowych wysiłków profesora Woleńskiego - i nie tylko - na portalu POLITYKI.
    I doskonałe podsumowanie „wygibasów” autora: "Co zresztą pomału już jest tylko męczące”.

Oraz - dodam - nudne i niesmaczne...
    Woleński - podobnie zresztą jak i choćby Passent (Daniel) - potrzebowali niezwykle wielu lat aby zacząć twierdzić, że "obracamy się w swoistym teatrum absurdum”.
    Wcześniej wszystko im pasowało?
    Obu nadzwyczaj późnym bojownikom dedykuję słynne powiedzenia profesora Sandauera sprzed ponad sześćdziesięciu lat: "Odwaga staniała, rozum podrożał”...
  • 2018-06-10 08:59 | Kaszuba

@grzerysz. Dziwnym trafem nie podajesz liczb ilustrujących sprzedaż "Gazety Polskiej", "Sieci" i innych propisowskich tytułów. Jak na razie nie przebijają ani "GW", ani "Polityki". Zapominasz też, źe czytelnictwo gazet przenosi się do sieci.
  • 2018-06-10 09:09 | gebowicz

Informacja o księdzu w kabriolecie jest przedstawiona nierzetelnie. Ksiądz miał chora mogę i nie mógł iść pieszo. A auto pożyczyli mu wierni. Akurat taki wóz mieli dostępny. To jest wieś i nie wiem czy księdza mógł ktos zastąpić.

Zródło:
    https://www.wprost.pl/kraj/10129095/ksiadz-w-kabriolecie-na-procesji-w-boze-cialo-wywolal-sensacje-tlumaczy-czemu-jechal-autem.html
  • 2018-06-10 09:47 | sztubak

Polska PiS czy nie to ta sama Polska.
    PiS rządzi, bo taka jest Polska, pełna nonsensów.
    PiS jest tylko troszeczkę bardziej polski od PO.
    W końcu to nie PiS wprowadził religię do szkół, kapelanów gdzie się da i zaspokoił roszczenia Kościoła, którego królestwo powinno być nie z tego świata, na ponad 60 miliardów złotych.
  • 2018-06-10 11:38 | Pipeusz

W |odpowiedzi

Szanowny panie,

Doskonale rozumiem że pan nie spojrzy na ten post/ komentarz.. Jednak każdy patrzy na swoje życie, prawo, które uchwalają z swojej perspektywy (głupi kantyzm)., dla mnie jako pracownika fizycznego jest dobre mimo tego że kodeks pracy ( który jest chyba od czasów koministycznych bądź lat 90) i w nim nic się nie zmienia . Nie mniej chodzi mi o to że teraz ta litera prawa jest respektowana, ba więcej jest stosowana w użyciu . Prosty przykład mojej osoby sądziłem się, rok czasu temu z byłym pracodawcą ( zresztą nie tylko ja większa grupa|), przy całym zebranym materiale dowodowym - i Temida zasądziła sprawiedliwość wedle mojej opinii i jestem z tego zadowolony ( nie przybliżam całego kontekstu bo za dużo musiałbym pisać, a akurat muszę robić obiad). . Ja wszystko rozumie, ale za przeproszeniem różni się krytyka od krytykanctwa, różni się rzetelne dziennikarstwo od niechlujstwa ! |Ja rozumiem wszystko że jest to felieton, jednak jako analfabeta, (dyskograf_), uważam że wprowadza pan w błąd ludzi, ponieważ przedstawia pan jedynie jedną stronę medalu. Nie, nie , nie oczekuje obiektywizmu , jednak troszeczkę trzeżwego spjrzenia na wady i zalety.
  • 2018-06-10 11:42 | Pipeusz

Elitaryzm, i racjonalizacja już dla mnie wszystko wiadome,.
  • 2018-06-10 14:11 | grzerysz

@wolenski
    2018-06-09 23:17

"zdumiewające, że w dobie Internetu spada sprzedaż czasopism - to jest spostrzeżenie na miarę opowiadań Suskiego o carycy”.

Naprawdę?
    A w takich Niemczech wybitny tygodnik DIE ZEIT sprzedaje co tydzień 500000 egzemplarzy. To wielokrotnie więcej niż w Polsce sprzedają wszystkie tygodniki pragnące uchodzić za opiniotwórcze. Żaden z nich oczywiście poziomem nie dorasta DIE ZEIT do pięt. A mają w Niemczech jeszcze choćby DER SPIEGEL czy FOCUS.
    Doskonałe dzienniki "Frankfurter Allgemeine Zeitung”, "Süddeutsche Zeitung” i "Die Welt” sprzedają codziennie milion egzemplarzy. No i tam ludzie kupują i czytają dużo książek.
    A może po prostu w Niemczech nie ma internetu?
  • 2018-06-10 14:34 | grzerysz

@Kaszuba
    2018-06-10 08:59

Odnoszę się w moim wpisie jedynie do nadzwyczaj mizernych rezultatów zmasowanej propagandy POLITYKI i „bratniej” GAZETY WYBORCZEJ.
    W Polsce czytelnictwo - gazet, czasopism i książek - nie przeniosło się do sieci (podane liczby dotyczą sprzedaży ogółem - „sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań”). W Polsce czytelnictwo po prostu praktycznie zanikło. To jedno z licznych „osiągnięć” okresu „sukcesu transformacji”.
  • 2018-06-10 14:57 | grzerysz

@Martin L
    2018-06-10 00:03

"czytanie dobrego dziennikarstwa niestety wymaga także inteligencji a tej u zwolenników PISu ciężko szukać nawet ze świecą”.

To GAZETĘ WYBORCZĄ i POLITYKĘ, których sprzedaż leci w dół na łeb na szyję a poziom gwałtownie spada czytają zwolennicy PiSu?
  • 2018-06-10 15:40 | Martin L

Pipeusz
    No a gdzie jest tu nie prawdziwość? Może pan łaskawie poda przykłady. Napisany artykuł nieco ironicznym tonem. Nie chce pan widzieć prawdy o pańskim PiSie? Ale to zachodzi o ideologiczny fanatyzm typowy u słuchaczy Rydzyka, albo naiwnie ubiera się różowe okulary i nie chce przyjąć do wiadomości że pański PiS robi z pana za przeproszeniem idiotę. Świat wtedy jest piękniejszy.

"Elitaryzm, i racjonalizacja już dla mnie wszystko wiadome,." To pisze pisowska propaganda żeby okradać spółki skarbu państwa, nepotyzm, korupcja, ale dzięki temu ma pan lepsze samopoczucie?

To że pan wygrał w sądzie zawdzięcza pan sobie a nie Pisowi., ale może już tak nie być. Pisowskie kacyki potrzebują "taniego bydła" roboczego do swoich biznesów. 500+ czyli reprodukcja niewykwalifikowanej taniej siły roboczej. Nawet teraz muzułmanów sprowadzają zarejestrowanych jest jakie 15 tys. z bliskiego wschodu, bo Polacy uciekają za lepszą oferta.Widzi pan ten nonsens?

Miałem przyjemność zajmowania się takimi przypadkami razem z moim przyjacielem a profesorem działaczem związkowym od niego nauczyłem się jak postępować z kodeksem pracy i to w dobie kryzysu. Wie pan co jest najśmieszniejsze że to działacze PiSu albo sympatycy najczęściej wykorzystywali swoich pracowników. To mnie nie dziwi "robocze bydło" trzeba mieć pod kontrolą najlepiej zwalając winę na "Tusku".
    W wyborach samorządowych ludzie wybrali działacza PiS, właściciela piekarni, który za przeproszeniem gó..... płaci swoim pracownikom., ale może za to ładnie się modli. Rozumie to pan?
  • 2018-06-10 16:13 | Martin L

Vera
    Odwrócę pytanie jaki ma program PiS? Poza nepotyzmem,czy np. wcinaniem puszczy białowieskiej.
    Stworzył patologię żyjącą na socjalu a niema pieniędzy na niepełnosprawnych. Jak bym wrócił to musiał bym na to robić na darmozjadów , którzy Jeszce pozbawią mnie wolności Pominę fakt że 500+ odbywa się kosztem realnego wzrostu wynagrodzeń, bo musi utrzymywać nierobów i darmozjadów. PiS niczego nie daje tylko komuś zabiera. Margaret Thatcher pisała już o tym że rząd nie ma pieniędzy żeby komuś dać musi komuś zabrać. Lepiej nie robić. "Dlaczego liberałowie czyli ciężko pracujący ludzie każą mnie zwolennikowi PiS iść do PRACY niech robią na mnie". Taka jest filozofia znaleźć "frajera" który będzie robił Pominę że praktycznie zaprzestano inwestycje publiczne, drastycznie s pomalowano. Dzieci z 500+ i jak dorosną zwyczajnie wyjadą, bo tu nic nie zarobią, nie będą nauczycielami pielęgniarkami inżynierami czy technikami tylko tanią niewykwalifikowaną siła roboczą., taką jak za okupacji hitlerowskiej.
  • 2018-06-10 16:21 | Martin L

alamakotalive
    "Te żałosne biadolenia poprostu nie przystoją komuś, kto mianuje się być profesorem, ale jaki PAN taki kram."

Już robił to Jan Kochanowski ,zacytuję fragment "Pieśń 5"

Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
    Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
    Nową przypowieść Polak sobie kupi,
    Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
  • 2018-06-10 19:43 | Withold

Trzeba oddać sprawiedliwość "grzeryszowi". Od kiedy PiS doszedł do władzy, czytelnictwo prasy w Polsce spada na łeb na szyję. Są matoły, które z tego się cieszą.
  • 2018-06-10 23:48 | woytek

Po szczycie G7 nagromadzenie nonsensów PiS / czytaj naczelnika IV RP / ulegnie gwałtownej multiplikacji.
    Nonsensy będą się mnożyły po każdym nowym szczycie G8 , lub nawet G9. Po obdarowaniu naczelnika ustawą nr 447 zupełnie stracili orient plityczny . Tak bywa kiedy rządzi z pozycji kompradora. Nawet próba przkupienia za 2 mliardy dolarów została odrzucona , a tu jeszcze oferta dołączenia Rosji do szcytu G7. Myślę , że naczelnik odzyska głos po operacji kolana / czytaj pięty Achillesa / bo w tę piętę został trafiony ustawą nr 447.
  • 2018-06-11 12:25 | grzerysz

@Withold
    2018-06-10 19:43

"Od kiedy PiS doszedł do władzy, czytelnictwo prasy w Polsce spada na łeb na szyję”.

Tak, szczególnie dotyczy to GAZETY WYBORCZEJ. Zejść ze sprzedażą z miliona egzemplarzy do zaledwie kilkudziesięciu tysięcy to wyczyn nie lada...
    No, ale to - jak twierdzi Woleński - wina internetu...
  • 2018-06-11 14:56 | basiewicz

Drodzy Panowie dyskutanci podziwiam wasze wygibusy intelektualne i mądre pouczenia, ale polecam jeszcze raz przeczytać "Sanatorium pod Klepsydrą" Bruno Schulza, to może będzie wam łatwiej zrozumieć dzisiejsza polska rzeczywistość pod rządami PIS-u.
    Chciałbym tylko przypomnieć, że Bruno Schulz nie był niemcem był żydem.
  • 2018-06-11 16:48 | sugadaddy

Jak piękny umysł trzeba posiadać, by iść do makdonaldsa, kupić sobie suchy kotlet w suchej bułce, a potem głosić wszem i wobec co za świństwa tam serwują.
    Ten mechanizm jest z powodzeniem stosowany przez sporą liczbę komentatorów, tu na forach Polityki.
    Nie potrafię sobie wyobrazić, żebym wchodził na jakieś fora prawicowców, tylko po to, by krytykować tamtejszych autorów.
    Robienie czegoś takiego, świadczyłoby że jestem idiotą.
  • 2018-06-11 18:57 | wolenski

gebowicz
    Wyraźnie napisałem, że to sprawa wiernych, nie moja. A wyjaśnienia post factum są zbyt proste
    alamakotaalive
    Brakowało mi aluni z żywym kotkiem, ale znowu wypłynęła na powierzchnię. Problem w tym, że nie rozumie bidulka, że profesorem w Polsce zostaje się mianowanym, a nie mianuje się samego siebie, natomiast PAN nie rymuje się z kram.
    grzerysz
    1. Proszę przypomnieć, jak wiele lat potrzebowałem, aby zacząć twierdzić, że "obracamy się w swoistym teatrum absurdum”. Chyba grzerysz to wie.
    2. Radzę pouczyć się logiki, aby np. zrozumieć, że z p wynika p itp. Z góry informuję, że wynikanie jest w pewnym sensie relacją trywialną, ale z czegoś na pewno nie może wynikać nic;
    3. Zapomniałem o czymś, mianowicie, że spadek czytelnictwa w Polsce jest m. in. spowodowany wzrostem ilości osobników grzeryszopodobnych. Ba, są nawet tacy, którzy się z tego cieszą (patrz uwaga Witholda);
    4. Grzerysz chyba podnosi poczytność GW i Polityki, skoro wie na czym polega propaganda tych pism, a nawet komentuje jedno z nich;
    5. Czytelnictwo w Internecie nie jest funkcja sprzedaży on-line.
    W sumie, grzerysz trafił nie tyle kulą w płot, ale daleko od niego.
    Pipeusz
    A to siurpryza, że są podzielił racje pracownika a nie pracodawcy. Na pewno uczynił to dzięki polityce PiS. Nawiasem mówiąc, takie teksty jak Pipeusza były pisane w latach 1980-1989, aby zdyskredytować "Solidarność" i pokazać, kto broni interesów klasy robotniczej. Szkoda, że Pipeusz musiał zakończyć pisanie swojej epistoły z powodu konieczności zajęcia się gotowaniem, bo może by jeszcze coś ciekawego powiedział o głupim kantyzmie.
  • 2018-06-11 20:14 | Aspiryna

„.... obracamy się w swoistym teatrum absurdum. Jest z tego jakieś wyjście?”

Proponuję zacząć od uczciwego dziennikarstwa.

`````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
    Czy pan "grzerysz" ma na mysli tak "uczciwe dziennikarstwo" jakie prezentuja, np.
    PiS-TV (kiedys telewizja panstwowa), czy tez TV - Trwam?
  • 2018-06-11 20:17 | Aspiryna

"Informacja o księdzu w kabriolecie jest przedstawiona nierzetelnie. Ksiądz miał chora mogę i nie mógł iść pieszo."

Moze ow ksiadz cierpi na podobne schorzenie, jak i wodz PiSowskiej mafii, Kaczynski? Czy tak??
  • 2018-06-11 21:42 | Martin L

grzerysz

Ale nie znaczy że to rozumieją, jest to tzw. wtórny analfabetyzm . Idiotami można zawsze łatwiej manipulować. Po za tym jak widać pan czyta. Jak mam czytać a raczej oglądać propagandę to wolę "Die Deutsche Wochenschau".Przynajmniej można się dowiedzieć że III Rzesza jeszcze w 44/ 45 roku była o krok od "ostatecznego zwycięstwa".
  • 2018-06-12 12:35 | grzerysz

@ basiewicz
    2018-06-11 14:56

„... polecam jeszcze raz przeczytać "Sanatorium pod Klepsydrą" Bruno Schulza”

Znając śladowy stopień czytelnictwa w Polsce, całkowity brak zainteresowania kulturą i nędzny poziom edukacji - w tym wyższej - należy chyba napisać "polecam przeczytać "Sanatorium pod Klepsydrą" Bruno Schulza”...

"Chciałbym tylko przypomnieć, że Bruno Schulz nie był niemcem był żydem”.

Z powodów jak wyżej lepiej będzie chyba "Chciałbym poinformować, że Bruno Schulz nie był Niemcem był Żydem”.

We współczesnej Polsce można ukończyć nawet studia humanistyczne nie przeczytawszy żadnej książki...
  • 2018-06-13 01:38 | argonfactory

@grzerysz
    W Niemczech nie rządzi polski katolicyzm, więc trudno się dziwić, że ludzie czytają dużo więcej czasopism/gazet i książek. Więcej ludzi myślących samodzielnie, to większa sprzedaż czasopism/gazet i książek. Ogólnie w krajach protestanckich żyje się po prostu lepiej.
  • 2018-06-13 03:57 | Dariusz1234

Wysmienity artykul, jak zwykle.

W ramach tych smiesznosci pozwole sobie dodac radosne wystapienie Suskiego. On ma niezwykle gruntowne wyksztalcenie, po tym jak sie pytal o nazwisko Katarzyny, teraz blysnal z odpowiedzia na pytanie czy sa znani delfini (po ewentualnym odejsciu Jarka Naczelnika), uznal ze jego zdaniem to sa homo sapiens. Czy mozna sie z niego nie smiac?
  • 2018-06-13 15:05 | Martin L

2018-06-12 12:35 | grzerysz

"We współczesnej Polsce można ukończyć nawet studia humanistyczne nie przeczytawszy żadnej książki.."
    Typowa uczelnia "dyplomatołków" Rydzyka.

Nie po to PiS co pierwsze zrobił to zlikwidował edukację żeby przypadkiem Polacy nie stali się OBYWATELAMI i zaczęli czytać ze zrozumieniem, stali się inteligentnym narodem, łatwiej rządzić "ciemnym ludem" i "wydymać" takiego chłopa pańszczyźnianego a on i tak nie zrozumie do końca życia dlaczego jest biedny. Klasyczny przykład SKOKów , albo Rydzyka drogie auta od bezdomnego. Wyborca PiS jest za to za głupi żeby te zawiłości zrozumieć. Podobnie myślał Hitler eksterminując inteligencję i sprowadzając Polaków do roli taniej siły roboczej. Teraz jest nowa rasa pisowskich "Ludzkich Panów".
    Kto by wtedy pocierał PiS jak Polacy stali by się inteligentnym, zaradnym, pracowitym narodem ? Rydzyk dostał by 90 milionów?

• 2018-06-14 07:45 | grzerysz

@argonfactory
    2018-06-13 01:38

"W Niemczech nie rządzi polski katolicyzm, więc trudno się dziwić, że ludzie czytają dużo więcej czasopism/gazet i książek”.

Mam zupełnie inne zdanie.
    We wtórny analfabetyzm, wpakowali nas niedouczeni neoliberalni hunwejbini i ich gorliwi i bezkrytyczni akolici, również z „lewicowej” (sic!) POLITYK). Do dziś pamiętam doskonale powiedzenie jednego takiego hunwejbina (tą ziomek profesora Woleńskiego z Krakowa) , że „najlepszą polityką jest brak polityki”...
    Gdzie był wtedy profesor Woleński? O takim Passencie (Danielu) to nawet szkoda gadać...
    A inne efekty polityki typu „najlepszą polityką jest brak polityki”?
    Przemysł całkowicie upadł a my skwapliwie przetwarzamy drewno i skórę oraz z zapałem skręcamy zachodni sprzęt AGD – naszym przebojem eksportowym są drewniane trumny do samodzielnego montażu…
    Polskie najlepsze wyższe uczelnie poszybowały do dalekich setek światowych rankingów. Wybitne filmy i ambitne sztuki teatralne z trudem osiągają – w czterdziestomilionowym kraju! – w sumie kilkutysięczną widownię. Media osiągnęły poziom dna a służba zdrowia i nauka są w całkowitej zapaści. O biedzie a nawet nędzy szerokich rzesz społeczeństwa jaką zafundowali nam Balcerowicz & Spółka i kilkumilionowej emigracji już nawet nie wspomnę...
  • 2018-06-14 14:55 | Martin L

| grzerysz
    Widzi pan pański wpis może
    "Balcerowicz & Spółka i kilkumilionowej emigracji już nawet nie wspomnę..." Jaki był przemysł w Polsce poza zbrojeniowym???? W tą propagandę uwierzy tylko wtórny analfabeta .
    Przez 25 lat starano się z tym walczyć z wtórnym analfabetyzmem ale dzięki temu Rydzyk założył swoje imperium a szybko zorientował się Kaczyński i Pis ze na idiotach można zarobić, jak na SKOKach sfinansują darmowe kredyty pisowskim kacykom bo ładnie zjadają w niedziele "wafelek" .Zwolennik PiS to zrozumie ma na to inteligencję. NIE.

A co było przed Balcerowiczem . Raj dla nierobów Komuna dawała wszystko bo chciała się utrzymać przy władzy ale nie miał kto robić i przypomnę dlatego nie było nawet takiego jak papier toaletowy, cukier na kartki . Polska była bankrutem bo był socjal ale nie było komu na robić. Balcerowicz był zły dlaczego bo śmiał posłać dzisiejszych nierobów czyli zwolenników PiS do wstrętnej odrażającej PRACY!!!!!!!!
    Balcerowicz był winny że Polska była bankrutem ze nie było cukru, mięsa papieru toaletowego ? ON TO ZASRAŁ ale w taką propagandę może uwierzyć tylko wtórny analfabeta., czyli idiota głosujący na PiS.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Dzisiaj emigracja odbywa się z powodu PiS jak 12 lat temu. PiS Zmusza do emigracji pielęgniarki , młodych lekarzy , nauczycieli, przypadek ? NIE, Stanowią oni INTELIGENCJE a tym samym są niebezpieczniejsi dla władzy PiS zmusił do emigracji 4 miliony najbardziej wartościowych i inteligentnych Polaków, Pozostałymi idiotami łatwiej rządzić i wymyślić że taka miernota jak L Kaczyński to "bochater" bo lądował na brzozie . Kłamstwa smoleńskie.
    2005-07 odbyła się największa emigracja od skończenia II wojny światowej. Balcerowicz był temu winny czy PIS. Balcerowicza już nie było tak jak teraz a Polacy dalej masowo emigrują za lepszą ofertą. Uważa pan że wszyscy są idioci głosujący na PiS "ciemny lud" to kupi?
  • 2018-06-14 16:51 | wolenski

grzerysz
    "(tą ziomek profesora Woleńskiego z Krakowa)"
    Proszę się poduczyć (a) ortografii; (b) semantyki, w szczególności znaczenia słowa "ziomek".
    "Gdzie był wtedy profesor Woleński?"
    Proszę zgadywać.
    "służba zdrowia i nauka są w całkowitej zapaści"
    Służba zdrowia na pewno nie, skoro pewien znany polityk czekał na miejsce w szpitalu tyle, co przeciętny Polak, a skoro tak to i odwrotne "tyle samo" zachodzi. Co do nauki, tyż prawda, ale o ile grzerysz jest uczonym.
    JW