Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

(6)
Odmowa wykonania przez łódzkiego drukarza usługi dla fundacji LGBT była niezgodną z prawem dyskryminacją ze względu na orientację seksualną.
 • 2018-06-14 14:34 | Jacek, NH

  Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

  Barman może odmówić soku do piwa. Powułując się na klauzulę sumienia
 • 2018-06-14 16:20 | samba kukuleczka

  Re:Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

  A jeżeli ja, kukułka chce krzewić swoje idee (można je nazwać orientacją kukułczaną) na jakimś blogu i drukarz tego blogu, czyli moderator odmawia ich publikacji ponieważ się z nimi nie zgadza to Sąd Najwyższy uznał, że ów moderator działa niezgodnie z prawem odmawiając ich publikacji.
 • 2018-06-15 06:14 | janekwisniewski

  Re:Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

  jak mozna karac kogos kto nie chce, bez wzgledu z jakiej przyczyny , swadczyc uslugi ,komukolwiek, gdziekolwiek,czymkolwiek ?
  prawo jest niesprawiedliwe dla jednostki , gdy jest zmuszona cos zrobic na rzecz kogos , kto ma mozliwosc wyboru. jest nieproporcjonalne.
 • 2018-06-15 09:16 | samba kukuleczka

  Re:Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

  Narody, państwa, kultury, cywilizacje nie upadały dzięki takim osobom jak ów drukarz, dla którego świat wartości z którym się identyfikuje jest czymś naprawdę istotnym. Ten świat określa Jego tożsamość.Jego obronie gotowi poświęcić są naprawdę wiele.
  Ci którzy pod płaszczykiem tolerancji, dobrego wychowania są gotowi godzić się na wszystko aby tylko nie być posądzonymi o... na przykład wstecznictwo...są pierwszymi którzy opuszczają tonący statek...i przesiadają się na inny.
 • 2018-06-15 09:49 | panszir

  Re:Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

  Rozstrzygnięcie SN ze wszech miar słuszne, ale nie jest tak korzystne dla ruchu LGBT, jak przedstawiają to w mediach działacze KPH:
  1. winę uznano, ale drukarz kary nie poniósł - chodzi o grzywnę w wysokości 200 zł. - nie musi jej zapłacić.
  2. Polski SN przywołał niedawne orzeczenie amerykańskiego SN w sprawie tzw. cukiernika. Problem w tym, że polski SN zinterpretował to orzeczenie jako broniące prawa do wypowiedzi artystycznej, co nie do końca jest zgodne ze stanowiskiem amerykańskich sędziów. Polski SN przedstawił sprawę tak: cukiernik przygotowujący tort to artysta i może powołać się na wolność twórczości artystycznej, a drukarz drukujący baner to rzemieślnik i nie może. Jeśli skutkiem orzeczenia polskiego SN będzie to, że polskie sądy i organy administracyjne zaczną wydawać rozstrzygnięcia w ten deseń (czykli będa wynajdywać kolejnych artystów) to jest to bardziej porażka ruchu LGBT niż jego sukces.
  P.
 • 2018-06-16 12:55 | jarsons70

  Re:Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

  Ja znam przynajmniej jeden kraj, ktory upadl, bo jego obywatele byli bardzo przywiazani do swoich bardzo starych praw, przywilejow i pogladow. Ten kraj nazywal sie Rzeczpospolita Obojga Narodow, a jego obywatele (ci uprzywilejowani i decyzyjni) byli bardzo przywiazani do przekonan o swojej wyzszosci nad innymi mieszkancami kraju, nazywajac to "zlota wolnoscia", a byla to w rzeczywistosci powszechna niewola dla 95% spoleczenstwa. Nawet postepujaca degeneracja ustroju i funkcjonowania panstwa nie byla im w stanie tego uswiadomic. Takie mieli silne przywiazanie do pewnego swiata wartosci, a tak naprawde do narzucania swojej woli i swiatopogladu innym.
  Moze ow drukarz nie doprowadzi do upadku panstwa, ale jak uczy historia, trwanie w archaicznych pogladach raczej nic dobrego nie przynosi, a ich obrona jest strata czasu i energii. To nie kregoslup moralny, a zwykla mania wyzszosci i brak poszanowania postawy i pogladow innych ludzi, karmione uprzedzeniami o podlozu religijnym.
  PS. Przepraszam za brak polskich znakow, spowodowal to defekt urzadzenia.