Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kryzys rządowy w Niemczech. Czy Merkel przetrwa?

(6)
Berlinem wstrząsnął spór o uchodźców i imigrantów. Pani kanclerz nie może zapanować nad własnym obozem politycznym.
 • 2018-06-16 16:57 | Jacek, NH

  Kryzys rządowy w Niemczech. Czy Merkel przetrwa?

  Pomiędzy uchodźcą a migrantem jest podstawowa różnica. Uchodźca to osoba zmuszona do tego, żeby opuścić swoje miejsce zamieszkania, aby chronić swoje życie albo zachować wolność. Słowo migrant opisuje osobę, która się przemieszcza, zwykle przekracza międzynarodową granicę po to, żeby dołączyć do członków rodziny, którzy już są za granicą; żeby szukać pracy, aby uciec przed katastrofą naturalną lub też z wielu innych powodów
 • 2018-06-16 20:58 | jakowalski

  Re:Kryzys rządowy w Niemczech. Czy Merkel przetrwa?

  Merkel prowadzi Niemcy a wraz z nimi UE do upadku.
 • 2018-06-17 03:54 | luna2

  Re:Kryzys rządowy w Niemczech. Czy Merkel przetrwa?

  Pani Merkel nie przetrwa ,odejdzie przed koncem kadencji
 • 2018-06-17 10:42 | Jacek, NH

  Re:Kryzys rządowy w Niemczech. Czy Merkel przetrwa?

  NIEMCY - "Austriacki dziennik "Der Standard" oraz tamtejszy tygodnik informacyjny "profil" podały w piątek, że są w posiadaniu listy instytucji oraz firm, wobec których BND prowadziła od końca lat 90. elektroniczną inwigilację. Na liście figurują między innymi urząd kanclerski oraz ministerstwa spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych, obrony i finansów, jak też mające swą siedzibę w Wiedniu agendy ONZ i ambasady szeregu państw, w tym Rosji, Ukrainy, Korei Północnej, Japonii, Izraela, USA, Australii, Francji i Polski
 • 2018-06-18 10:52 | sertoriusz

  Re:Kryzys rządowy w Niemczech. Czy Merkel przetrwa?

  Artykuł nic nie mówi o sednie sporu pomiędzy Panią Kanclerz i Seehorerem. Polega zaś on na tym, że Seehofer chciałby, aby uchodźcy JUŻ zarejestrowani w innym państwie Unii, byli odsyłani do tego kraju. Oznacza to zaś tyle, że WSZYSCY uchodźcy musieliby pozostać we Włoszech, w Grecji, bądź na Bałkanach (bo właśnie tam "lądują" i tam są po raz pierwszy rejestrowani). Wiadomo zaś jakie problemy mają obecnie (i bez tego) Grecy i Włosi. Po wtóre, pomysł Seehofera jest złamaniem wcześniejszych ustaleń (umowy międzynarodowej). Gdyby do tego doszło Niemcy straciłyby moralne prawo np. do krytyki za łamanie europejskiego porządku prawnego. Problem tkwi w tym, że naprawdę trzeba tam wykonać jakiś mocny ruch. Potrzeba, aby powiedzieć "tak dalej być nie może", jest paląca. Nie z powodu rzeczywistych zagrożeń ze strony uchodźców (bo te są ewidentnie rozdmuchiwane), ale przez to, że w drastycznym tempie spadają nastroje altruistyczne "w narodzie".
 • 2018-06-18 11:01 | sertoriusz

  Re:Kryzys rządowy w Niemczech. Czy Merkel przetrwa?

  Pomysł CSU skrajnie godzi w interesy południa Europy. Doraźnie może zadziałać, ale w dłuższej perspektywie podkopuje on spoistość EU i status Niemiec. Poza tym warunkiem sine qua non utrzymania niemieckiego dobrobytu jest intensywne stosowanie soft power. Niemcom opłaca się płacić, utrzymywać i wspierać. Oczywiście trudno nie zrozumieć wypowiedzi zwykłych śmiertelników, że chcieli by znowu normalnie żyć, bez konieczność nieustannej ochrony policyjnej przed uchodźcami. Ale może to już niemożliwe. Cóż, każdy Niemiec chciałby pewnie znowu żyć w latach osiemdziesiątych, ale tak się nie da.