Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

(19)
O powieszenie tablic na szkołach poprosił wójt Tuszowa Narodowego. I choć pewnie nie to miał na myśli, wyszedł na wielkiego Żyda.
 • 2018-06-17 08:44 | ontario

  Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Phi, jest postęp: nie tak dawno bandyci i zdrajcy byli patronami polskich szkół, Dzierżyński, Marchlewski...
 • 2018-06-17 08:59 | gramin

  Dekalog i jego fałszerstwa

  Pan profesor nie wspomniał o tym, że poza tymi "drobnymi" fałszerstwami dekalogu wymienionymi w tekście, KK dopuścił się także dużo większej manipulacji na tekście oryginału.
  Mianowicie z oryginalnego (podobno nienaruszalnego i świętego "Słowa Boga") całkowicie zostało usunięte drugie przykazanie (dziesiąte natomiast zostało sztucznie podzielone na dwa odrębne przykazania, aby liczba końcowa się zgadzała):
  "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."
  No i okazuje się, że jeden z filarów wiary katolickiej, te wszystkie "cudowne" obrazy i ich adoracja, to w oczach Jahwe straszliwe bluźnierstwo, karane przez niego co najmniej do 4-go pokolenia.

  Natomiast samo umieszczenie tablic na ścianie publicznej placówki, jaką jest szkoła dość jasno pokazuje, jakim zacofanym "Bantustanem" jest Polska. Świat idzie do przodu. Do niedawna ultrakatolicka Hiszpania ma nowoczesny, lewicowy rząd. Do niedawna ultrakatolicka Irlandia w referendum opowiada się za liberalizacją nieludzkiego prawa antyaborcyjnego, a Polska pogrążą się coraz bardziej w odmętach religijnego szaleństwa.
 • 2018-06-17 14:20 | artur702

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  2018-06-17 08:59 | gramin
  Polska na razie jeszcze bardziej pogrąża się w odmętach tego szaleństwa by ostatecznie pójść drogą Irlandii i Hiszpanii. Bądźmy cierpliwi. Jeszcze trochę, jeszcze chwilka. Wykopiemy pisopatów razem z ich pisopatycznym kościółkiem.
 • 2018-06-17 14:59 | janadam48

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Panu wójtowi proponuję aby w ramach równowagi powiesił na swoim urzędzie Konstytucję, przeczytał ze zrozumieniem i zaczął stosować. Jeśli są to szkoły prowadzone i opłacane przez kk to ich problem ale jeśli państwowe to jednak wójtowi coś się pokićkało. Co na to Kuratorium Oświaty? Obawiam się, że p.o.ministra oświaty p.Zalewska odgapi pomysł i każe obwiesić wszystkie szkoły w kraju!
 • 2018-06-17 15:08 | jrcanonia

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Co z tego, że wojt się ośmieszył?
  Grunt, że ksiądz proboszcz pochwali go z ambony, a przy okazji szwagier kamieniarz nieźle sobie zarobił.
 • 2018-06-17 21:05 | JanKalema

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Nie bardzo rozumiem oburzenie wywieszeniem tablic z przykazaniami.
  Nie czepiając się już wszystkich, a należałoby, popatrzmy - nie zabijaj Igora Stachowiaka, nie cudzołóż panie Pięta, nie kradnij pisowska mendo, nie pluj i nie szczuj pisiorze, Nie pożądaj cudzych żon,władzy i forsy panie ksiądz.
  Ktoś Pisu i Kościoła szczególnie nie lubi i wytyka im wszystkie grzechy.
  Brawo!

 • 2018-06-18 04:57 | geozak

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Większych głupot w tygodniku Polityka nie pisano nawet za czasów indykronacji w PRL.

  Ja \urodzony na płn Mazowszu w Archidecezji Pł,ockiej na początku iat 50 -tych mieliśmy tzw.mały katechizm czyli lekcje religii czasu przed Chrystusem czyli Stary testament gdzie jako dzieci przyswajalismy opowieśc o proroku Mojrzeszu i otrzymaniu 10 przykazań.Te przykazania były jedna z pierwszych modlitw wykutych ptzez dzieci na tzw.blachę.Ksiadz każde przykazanioe szczegółowo omawiał.10 Przykazań w znaczeniu podejscia religijnego było ważniejsze od 5 przykazań koscielnych.

  Czy wójt popełnił coć złego?.Na pewno wykazał sie większą mądrością niz po=rof.Hartman.Wójt nie jest orgionalny w swoim zachowaniu .Przed nim robiło to setki tysięcy osób w miejscach kultu,domach czy miejscach publicznych.

  Jerzy Zakrzewski,wioska Palatine,Illinois
 • 2018-06-18 11:14 | ontario

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  2018-06-17 21:05 | JanKalema

  JanKalema pisze, zacytować trzeba:

  "Rozumiem oburzenie wywieszeniem tablic z przykazaniami.
  Czepiając się już PO i opozycji, popatrzmy - nie zabijaj jak Cyba, nie cudzołóż panie Petru, nie kradnij peowska mendo, nie poć się jak Chlebowski, i nie szczuj peowscu, Nie pożądaj cudzych żon,władzy i forsy panie ksiądz popierany przez Tuska i Kopacz. Ktoś opozycji i Kościoła szczególnie nie lubi i wytyka im wszystkie grzechy.
  Brawo!"
 • 2018-06-18 16:06 | Martin L

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  ontario
  "Rozumiem oburzenie wywieszeniem tablic z przykazaniami.
  Przypomnę tylko czy przypadkiem niejaki Cyba, nie był gorliwym słuchaczem Radia Maryja? Co do Petru to żyje w separacji i ma proces rozwodowy ale głosi poglądy liberalne a nie katolickie o nie rozerwalności małżeństwa jak poseł Pięta tak nie jest hipokrytą.
  Przypomnę tytko że KK ma komisję majątkową na Rydzyka jest 90 milionów a są "obrońcami życia" ale nie chcą się podzielić z zgodnie ewangelią swoim bogactwem z niepełnosprawnymi wymagającymi stałej opieki, taka osoba ma 800 PLN a Rydzyk i biskupi mają drogie auta na które nie zarobili. Tak kk jest za aborcją bo ważniejsze jest bogactwo kleru a nie osoba niepełnosprawna. Taki darmozjad jak synek pani Szydło ma emeryturę a matka osoby niepełnosprawnej wymagającej stałej opieki już nie!!!

  Czy nadużywanie przez PO ma być usprawiedliwieniem rozkradania państwa przez PiS w niespotykanej skali za 25 lat i choćby wycinaniem puszczy białowieskiej dla zysku pisowskich złodziei. Przez 25 lat rządzący w porównaniu do PiS byli szczytem "uczciwości" takiego złodziejstwa nigdy w historii Polski nie było jak za pisowskich złodziei.. Pan tego nie widzi bo ładnie zjadają "wafelek" w niedzielę ?
 • 2018-06-18 17:07 | Aspiryna

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  W takim kraju jak USA uznano, ze w publicznych szkolach, urzedach, sadach, itp. NIE ma miejsca na religijne teksty. Koniec, kropka!
 • 2018-06-18 17:10 | Aspiryna

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Panie Zakrzewski (geozak), pan doskonale wie, ze cos podobnego nigdy NIE przeszlo by w panskim USA, w kraju w ktorym rozdzial panstwa i kosciola traktowany jest na powaznie!
 • 2018-06-18 22:09 | Arko2

  Nie o to chodzi..

  Jeśli chcesz pouczać innych sam bądź bez skazy... i tyle. Generalnie nie zawsze zgadzam się z diagnozami Procesora , ale w tym wypadku przyznaję mu rację. Kiedyś odbije się to K.K. tak że hej! Nie wiem tylko dlaczego nie chcą tego zrozumieć.
 • 2018-06-19 12:30 | ontario

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  2018-06-18 16:06 | Martin L

  Dla mnie PiS = PO. Jedna i ta sama...
 • 2018-06-19 20:01 | Martin L

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  ontario
  Myli się pan znacząco. Po pierwsze skala niespotykana za 25 lat, przebija wszystkie nadużycia razem wzięte do gromady za wszystkie rządy a nie tylko za PO.Po drugie i najważniejsze PiS żeby zapewnić sobie bezkarność w swoim złodziejskim procederze,ogranicza wolność mediów a raczej stosuje kłamliwą i fanatyczną propagandę. Stosują kłamstwa smoleńskie, stawiając pomniki człowiekowi choremu na władzę jakim był L Kaczyński. To jego chorobliwe ambicje doprowadziły do zaniedbań i w konsekwencji katastrofy lotniczej.
  Co najważniejsze likwiduje niezależność prokuratury i sądownictwa. Teraz nieznani sprawcy mogą zastraszyć polityków opozycji np. podpaleniami sfingowanymi dowodami jak było w przeszłości np . w sprawie Andrzeja Leppera a dzięki Ziobrze pozostać bezkarni albo co gorsza działać wręcz z jego inspiracji. I co ! Pozostaję poza jakiekolwiek kontrolą instytucjonalną i obywatelską,
  Widzi pan różnicę ?
 • 2018-06-20 15:09 | Dręczypupka

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  NIezwykle pocieszne.
  Wersja okaleczona i tylko z kształtu przypomina Dekalog oryginalny. Pierwszy gwałt tego tekstu nastąpił w roku 327 pne, roku śmierci Aleksandra Wielkiego, 72 mędrców żydowskich w Egipcie zostało zmuszonych do przekładu Pięcioksięgu na Grekę. 72 wersji zostało potem przerobione przez kapłanów greckich w pierwszą uniwersalną wersję Biblii, znaną dzisiaj jako Biblia Siedemdziesięciu ( ktoś zgubił dwóch Żydów i zostało 70 z 72). Dalsze gwałty nastąpiły w 2-3 wieku w wykonaniu pierwszych chrześcijan.
  Żydzi widzieli ten przekład jako akt zniewagi świętego pisma. Dzień 8 miesiąca Tevet ( grudzień - styczeń) został ustalony jako dzień postu i żałoby.
  Po tym przekładzie każdy już mógł pogwałcić sobie Biblię jak chciał, z greki i z licznych przekładów wtórnych. Przekłady z oryginału są przeważnie uczciwsze.
  Pan wójt pewnie i myśli że tą wersję Dekalogu napisał pan Jezus albo jeden z jego kolegów i to od razu po polsku.
 • 2018-06-20 17:07 | Aspiryna

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Zadna, powtarzam ZADNA, partia polityczna w Polsce nie lekcewazyla prawa i nie lamala Konstytucji, tak jak to obecnie czyni aparat PiS-owskiej wladzy!!
 • 2018-06-20 19:34 | waldi-14

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Hartman, jak nieraz się to u niego zdarza, komentuje coś, o czym nie ma wiedzy. Dekalog pochodzi z żydowskiego Starego Testamentu. Tak się jednak składa, że w chrześcijaństwie Stary Testament jest zapowiedzią Nowego Testamentu (zbawczej misji Jezusa Chrystusa). Chrześcijanie dokładnie tak samo jak wierzący żydzi uznają w pełni Dekalog. Przyjmują wszystkie jego przykazania. Wójt zatem nie przeszedł na judaizm, lecz zachował się jak mądry chrześcijanin. Nie ma więc co dorabiać do normalnego chrześcijańskiego zachowania fałszywej ideologii.
  Poza tym Hartman może nie wiedzieć, co to znaczy "cudzołożyć", w końcu jest ateistą, ale polskie dzieci doskonale wiedzą o co chodzi.
 • 2018-06-25 10:15 | artur702

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  2018-06-20 19:34 | waldi-14
  Nie wymądrzaj się tak butnie jak gdybyś posiadł wszelkie mądrości tego świata. Przeczytaj wyżej komentarz Dręczypupki (2018-06-20 15:09 | Dręczypupka) może wówczas zrozumiesz, że bredzisz. A może nie zrozumiesz.
 • 2018-08-19 17:49 | o_Onufry

  Re:Tablice z dekalogiem na szkołach. To bardziej żydowskie niż polskie

  Z religią czy bez religii są i zawsze będą dobrzy ludzie, którzy spełniają dobre uczynki, i ludzie źli, którzy popełniają złe uczynki. Do tego jednak żeby dobrzy ludzie zaczęli popełniać złe uczynki niezbędna jest religia” ++++++++++++++++++++++++++++ Zaprawdę Powiadam Wam Siostry i Bracia! Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, agentów UB i SB, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, społecznych pasożytów, świętobliwych oszustów i złodziei, którzy chętnie chodzą w długich szatach a nawet mundurach Wojska Polskiego, lubiących pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, oraz pierwsze miejsca na ucztach; którzy pasożytując pożerają renty i emerytury moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok. [wg Marka Ewangelisty 12:38-40 ] (http://www.tvn24.pl)