Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump funduje Amerykanom horror z użyciem małych dzieci

(9)
Mimo nowego dekretu prezydenta USA ponad 2 tys. dzieci imigrantów szybko nie wróci do swoich rodziców. A administracja Donalda Trumpa będzie kontynuować politykę „zero tolerancji”.
  • 2018-06-21 22:18 | karol1234

Dziwne!

Za czasów administracji Obamy obowiązywały identyczne zasady i tak samo je egzekwowano. Gdzie była wtedy pani Szczerbiak i inni "obrońcy praw człowieka"?
  • 2018-06-21 23:11 | woytek

Re:Trump funduje Amerykanom to co dobre, a to co złe wymuszają na nim lobbyści ...

Trump słusznie chce zatrzymać fale uchodźców z Ameryki południowej , która tonie w wyżu demograficznym, fundowanym krajom Ameryki łacińskiej przez wyznawaców religi.zabraniającej regulacji urodzin.
    Rodzi się miliony dzieci w ubóstwie , bez szans godnego życia we własnym kraju i te dzieci by za kilkadziesiąt lat powieliły się w setkach milionów jako nielegalni mieszkańcy USA. Zatrzymanie tej fali jest konieczne chociaż budzi moralny sprzeciw pięknoduchów.
    Trump chce powrotu przemysłu do USA , co jest potrzebne i oczekiwane przez ludzi przewidujących i mądrych , ale uważane jest za szkodliwe prze lobby handlarzy i importerów.
    To samo lobby wymusiło na nim podpisanie ustawy nr 447 , co jest zupełnie niezrozumiałe , tak jak przeniesienie ambasady do Jerozolimy. Zobaczymy jak to ocenią wyborcy w najbliższych wyborach i jakimi wynikami gospodarczymi skończy się rok 2018. To zadecyduje o pozycji prezydenta Trumpa,
  • 2018-06-22 20:33 | wojtek_ab

Re:Trump funduje Amerykanom horror z użyciem małych dzieci

Przepisane z Washington Post....
  • 2018-06-23 12:43 | suwer

Mam ciągle to samo pytanie. Czy jako gospodarz (mieszkania, domu, państwa) mam obowiązek brania na utrzymanie całej bidy z okolicy? Wszystkich, którzy chcieliby sie do mnie wprowadzić? Ci ludzie przyjeżdżają i dalej nic ich już nie obchodzi, niech gospodarz da jeść i się martwi. Może ci wszyscy, którzy tak gromko wołają o "nieludzkim traktowaniu" wezmą na utrzymanie po jednej osobie? No, zgłaszać się! Może p. Szczerbiak pierwsza da przykład?
  • 2018-06-24 00:45 | Milusinski

@karol1234

Nieprawda.
  • 2018-06-24 21:48 | rs_

@suwer
    "Mam ciągle to samo pytanie. Czy jako gospodarz (mieszkania, domu, państwa) mam obowiązek brania na utrzymanie całej bidy z okolicy?"

Zapewne uważasz odpowiedź za oczywistą, natomiast jedyne co można ci odpowiedzieć, to że stosujesz bezsensowne porównania.

A wracając do USA, to ogłosiły kiedyś obie Ameryki swoją wyłączną sferą wpływów, wzięły więc je sobie w panowanie, ale do odpowiedzialności za bagno jakie pomagały stworzyć za bardzo się nie poczuwają.
  • 2018-06-25 23:59 | suwer

@ 2018-06-24 21:48 | rs_

Dziękuję, że odniosłeś się do mojej wypowiedzi, ale czy byłbyś łaskaw rozwinąć tezę o bezsensowności użytych przeze mnie porównań? Sądziłem, że do właściwego ich zrozumienia nie było konieczne dodanie zastrzeżenia "mutatis mutandis".

Co do roli USA w stworzeniu "bagna", to zasadniczo zgoda. Tak to jednak jest w naszym (wilczym) świecie, że silniejszy eksploatuje słabszego, a odwoływanie się do filantropii, czy też "miłości bliźniego" jest naiwne.
  • 2018-06-29 18:08 | rs_

@suwer 2018-06-25 23:59
    "... rozwinąć tezę o bezsensowności użytych przeze mnie porównań? ..."

I jeśli napiszę dlaczego, przestaniesz je stosować? ;)

Przypomnę porównanie (w postaci "prostego" pytania):
    "Czy jako gospodarz (mieszkania, domu, państwa) mam obowiązek brania na utrzymanie całej bidy z okolicy?"

Na początek skala. Porównujesz siebie do 300 mln obywateli USA, to objaw megalomanii lub niezrozumienia skali właśnie.
    Ty mówisz jednym głosem, oni nie mówią, więc już na starcie twoje porównanie jest fałszywe.
    W dodatku mówiąc "gospodarz państwa" przemycasz określenie, którego w ogóle nie ma, twoje porównanie jest więc zakłamane.
    Mówisz o wzięciu na utrzymanie, czego jako żywo uchodźcy się nie domagają (podobnie jak pracujący Polak w WB nie jest na utrzymaniu jakiegoś Anglika), więc dodatkowo kłamiesz zupełnie jawnie w tym samym zdaniu (nb. to sztuka zawrzeć tyle fałszu w tak krótkiej treści, gratulacje).

Ale idźmy dalej.

Gęstość zaludnienia Holandii to 395 osób/km2, Polski to 124 osoby/km2, USA to 32 osoby/km2.
    W Holandii żyje się całkiem wygodnie i jej mieszkańcy zaliczają się do najbardziej zadowolonych z życia obywateli pojedynczego państwa na świecie.
    USA mają ca 300 mln populacji, aby osiągnęły wielkość zaludnienia Holandii musiałyby zwiększyć populację 12 krotnie, co daje ca 3,6 mld ludzi.
    Ale obecna populacja Ameryki tzw. Łacińskiej to ok 700 mln osób, gdyby wszyscy ludzie z obu Ameryk przeniesli się do USA, to jeszcze daleko byłoby tam do gęstości zaludnienia w Polsce!

Więc twój "dom" nagle okazuje się wielkim pustym blokiem, tak wielkim, że "cała bida z okolicy" się tam rozlokuje i nikt ci nie będzie zaglądał do kuchni.
    Dlatego twoje jednozdaniowe porównanie w ogóle nie trzyma się kupy, jeśli rozumiesz te skomplikowane liczby powyżej.

Ale przejdźmy do kolejnego "milczącego" założenia.
    Cóż, trzymam zakład o skrzynkę piwa, że w tym zdaniu każdy ma zobaczyć dom wybudowany przez ciebie.
    A przecież prawda jest taka, że twój dziadek ten dom ukradł, z pomocą twojej babki wymordowując przy tym dotychczasowych mieszkańców.
    Nie napisałeś o tym dlatego, że jest ci wstyd, czy chciałeś zamanipulować odbiorcą "prostego pytania"? A może uważasz, że oni mieli prawo mordować tubylców, a dopiero kolejni przybysze nie mają?

Ba, przechodząc do tej "bidy z okolicy". Przecież ta "bida" wynika także, może głównie, z dużego wkładu twojego dziadka, twojego ojca i twojego w zawłaszczeniu dochodów z pól i pracy tych "bidaków".
    A już zupełnym zakłamaniem w twoim "pytaniu" jest mówienie o "bidzie", gdy ludzie uciekają przed beznadzieją i śmiercią swoich dzieci.

Co do innych "zapomnianych" szczegółów porównania.
    Ty, mityczny "gospodarzu" w ogóle ignorujesz zdanie mieszkającej z tobą twojej rodziny, która w dużej części mówi, że nie można tych ludzi traktować tak pogardliwie i jest skłonna ich przyjąć.
    Nb. ostatnio niejaki Tramp stwierdził, że imigrantów powinno się odsyłać od razu, bez czekania na decyzje sądów, mówił zupełnie jak pojedynczy "gospodarz", któremu przeszkadzają rządy prawa i obecność i zdanie innych, ot, kolejny faszysta, nie bójmy się tego słowa. Może teraz dociera do ciebie, że to "proste pytanie" prowadzi także ciebie, mam nadzieję, że mimowolnie, na faszystowską stronę?

Podsumowując, ty nie pytasz, czy "masz obowiązek". Ty pytasz, czy możesz być hm, nieprzyzwoity, bez oglądania się na innych, bo tak ci wygodnie.

Moja osobista odpowiedź jest taka, że oczywiście możesz. Ale nie przedstawiaj się jako ofiara, licząc na współczucie. Tu zakończę, bo cenzura nie puści.
  • 2018-07-02 02:22 | k1harper

palgiat WP

wstyd, POLITYKA chce bym placil za plagiaty nieporadnie googlem tlumaczone?