Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kryzysowe rozmowy UE bez kryzysu migracyjnego

(3)
Ogólnikowe rozwiązania wobec migracyjnej presji, wsparcie włoskiego rządu i Angeli Merkel – to efekty nocnych rozmów o kryzysie uchodźczym.
 • 2018-06-29 15:50 | wojtek_ab

  Re:Kryzysowe rozmowy UE bez kryzysu migracyjnego

  Sukces polityki Polski. A tyle bylo krzyku. Dobrze, ze Kopacz to juz przeszlosc.
 • 2018-06-29 17:13 | agus

  Re:Kryzysowe rozmowy UE bez kryzysu migracyjnego

  Sukces? Smiem watpic. Faktem jest, ze ludziom na Zahodzie, wlaczajac Contiego, kojarzymy sie jednoznacznie: jako egoisci, ktorym zalezy tylko na pieniadzach i dostepie do rynku pracy. Mit bohaterskigo narodu i Solidarnosci zgasl. I kedys sie to na nas odbije, spokojnie. Balismy sie w 2014 roku naplywu uchodzcow z Ukrainy. Nie stalo sie tak. Ale kiedys moze - jestesmy w takiej sytuaji, jak Wlochy, czy Grecja, zewnetrznego kraju UE. Wlochy i reszta nam nie pomoga. Zreszta - nie dziwil sie Pan skad 2700 uchodzcow, deportowanych z Zachodu u nas? Zawroceni Czeczeni, ktorzy zlozyli wniosek o azyl w Polsce, a potem pojechali dalej. Niemcy ich tolerowali u siebie, teraz twierdza, ze zajma sie "swoimi" uchodzcami, reszte beda odsylac. Szacuje sie, ze w ten sposob wyjechalo 90 proc. Czeczenow z Polski. Okaze sie, ze dzieki deportacjom bedziemy mieli w Polsce wiecej uchodzcow (i to muzulmanow, ktorych sie tak boimy), niz mialoby przyjecha w ramach relokacji. A na dodatek - Wlochy zadaja wiecej pieniedzy. I slusznie. Dlaczego maja solidarnie placic na panstwa Europy Wschodniej, podczas gdy one solidarnosci nie pokazuja? Przejedziemy sie na naszym braku empatii i tchorzostwie (bac sie mnie, niz jednej osoby na parafie - bo 7 tys. ucodzcow to byloby tyle), to wstyd, my, potomkowie husarii itp.
 • 2018-06-30 08:48 | Sceptyczny

  Re:Kryzysowe rozmowy UE bez kryzysu migracyjnego

  Na czym ten sukces polega? Na braku rozwiązania problemu?