Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Z autyzmem w dorosłość

(1)
System edukacji i terapii dla dzieci z autyzmem poprawił się w ostatnich latach w dużej mierze dzięki determinacji rodziców, którzy o to długo walczyli.
  • 2018-07-03 20:44 | PAWEŁ_GRUDZIEŃ

    Widocznie stać nas na to

    Jesteśmy wyjątkowo ekskluzywnym społeczeństwem w którym wystarczy jakikolwiek stały problem by nie mieć widoków na normalne życie. Podczas gdy w Anglii bezdomny w pół roku staje się pracownikiem, u nas wystarczy niekoniecznie autyzm ale nawet chory kręgosłup, by nie mieć realnych szans na pracę. Z jednej strony każda władza narzeka, że naród wymiera, z drugiej zaś pozwala na wykluczenie społeczne milionów ludzi. Kraje zachodnie chociaż mają znacznie więcej mieszkańców stwarzają możliwości dla każdego kto tylko chce pracować, i to właśnie jest źródłem ich sukcesu gospodarczego. Ta cecha to inkluzywność będąca miarą poziomu kultury społecznej. Zaś ekskluzywna Polska w której masowo wyrzuca się ludzi poza nawias zawsze będzie w ogonie krajów rozwiniętych.