Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

(14)
Spektakl, jaki prezydent USA zafundował sojusznikom w Brukseli, przejdzie do historii. Po opuszczeniu kurtyny najważniejsze pytanie brzmi: co dalej z tym Trumpem. A przecież powinniśmy pytać: co dalej z NATO.
 • 2018-07-12 18:49 | karol1234

  Nareszcie

  jakiś amerykański prezydent, który traktuje swoich partnerów jak dorosłych ludzi, zdolnych np. ponosić pełną odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo.
 • 2018-07-12 18:51 | R.S.

  Niech ktos z redakcji to przetlumaczy czytelnikom nieznajacym angielski

  FYI

  New York Magazine: What If Trump Has Been a Russian Asset Since 1987?

  http://nymag.com/daily/intelligencer/2018/07/trump-putin-russia-collusion.html

  Historia lubi sie powtarzac, tak jak ze Stanislawem Augustem Poniatowskim i Katarzyna tym razem mamy pra premiere spektaklu w USA z udzialem Trumpa i Putina
 • 2018-07-12 18:53 | karol1234

  Nareszcie

  jakiś amerykański prezydent, który traktuje swoich partnerów jak dorosłych ludzi, np. zdolnych wziąć pełną odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo.
 • 2018-07-12 18:59 | Slawomirski

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Ameryka slusznie domaga sie odpowiedzialnosci finansowej czlonow N ATO. Wspolna obrona znaczy wspolna odpowiedzialnosc finansowa.
 • 2018-07-12 19:36 | Aspiryna

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Polska? Polska to wciaz tylko maly pionek w swiatowych rozgrywkach "wujka" z USA!
 • 2018-07-12 19:47 | wojtek_ab

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Tramp doskonale rozegral to spotkanie. Golym okiem widac, ze wiekszosc panstw czlonkowskich
  jedzie pociagiem NATO za darmo. Dodatkowo Niemcy zostaly postawione w trudnej do obrony
  sytuacji. Jak dlugo pijany Juncker bedzie tolerowany tak dlugo Unia Europejska nie bedzie
  traktowana powaznie (i z nia NATO).
 • 2018-07-13 01:00 | Andrzej Falicz

  Wartosci europejskie...wedlug POLITYKI - czyli pijany Juncker

  Redaktor sugeruje, ze Trump zagraza wartosciom europejskim takim jak...np. budowa North Stream II razem z Putinem czy symbolicznemu zasiadaniu bylego kanclerza Niemiec w radzie nadzorczej rosyjskiego koncernu naftowego...?
  By dopelnic naczynia hipokryzji zwanego wartosciami europejskimi Merkel wlasnie sie obudzila i oswiadczyla....ze nalezy przekierukowac dzialanie NATO w kierunku rosyjsjiego zagrozenia (!).

  Tylko czekac jak rozpocznie europejska kampanie przeciw nielegalnej imigracji.
 • 2018-07-13 04:49 | woytek

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Po wysłuchania prezydenta Dudy, który podzielił się z telewidzami wynikami rozmów na szczycie NATO, można mieć uzasadnione powody do obaw, że Polskę reprezentował na szczycie gaduła mówiący bez składu i ładu o obowiązkach wydawania ogromnych pieniedzy na zbrojenia, nie mając wrogów ,ani na wschodzie , ani na zachodzie , ani na południu , ani na północy.
  Jedynym wrogiem Polski jest ustawa nr 447, ale o niej prezydent nie mówił na szczycie NATO.
 • 2018-07-13 06:58 | Herstoryk

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Podstawową kwestią dla europejskich członków NATO powinno być kto kogo bardziej potrzebuje.

  Czy sojusz Europy z USA, utworzony niegdyś jako sojusz obronny przeciw nie istniejącemu już od 30 lat zagrożeniu z ZSRR jest potrzebny Europie rzekomo do obrony przed Rosją, wydającą na zbrojenia i wojsko 5 razy mniej niż jego europejscy sygnatariusze? Czy może niezbędne jest by ją bronić przed "agresywnymi potęgami" w rodzaju Iranu, czy Korei Płn. ??

  Czy też jest bardziej potrzebny Stanom Zjednoczonym, jako Legia Cudzoziemska w agresywnych awanturach kolonialnych i jako listek figowy/chór międzynarodowego poparcia dla imperialnych ekspedycji karnych na Bliskim Wschodzie, Azji i Afryce?
 • 2018-07-13 08:32 | Klopfer

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  "Co zrobić z tym Trumpem?"

  Gdzie schować nawalonego (jak kuszetka do Kołobrzegu za peerelowskich czasów) Junckera?
  That is the question!
 • 2018-07-13 17:53 | azur

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Co zrobić z Trumpem? W kaftan bezpieczeństwa i do izolatki.
 • 2018-07-13 22:12 | karol1234

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Obejrzałam ten roboczy lunch Trumpa że Stoltenbergiem i uważam, że redaktor celowo mąci, pytając co ma piernik do wiatraka. Celowo przemilczając kluczowe kwestie poruszane przez Trumpa, który, w przeciwieństwie do Stoltenberga wyrażał się całkowicie jasno i precyzyjnie, bardzo pan obniża swoją wiarygodność jako dziennikarza (to "insight" brzmi jak kiepski żart)..
 • 2018-07-14 00:03 | Kosal

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Ogladalem przemowienie Trumpa w orginale i chyba sie panu redaktorowi cos pomieszalo. Trump mowil o Niemcach ze nie tylko nie wypelniaja swoich zobowiazan wobec NATO ale takze prowadza polityke uzaleznienia sie od rosyjskiego gazu. Nie mowil tego specificznie do Stoltenberga ale mowil do wszystkich i podawal to jako przyklad zlej polityki.
 • 2018-07-14 20:47 | znudzony

  Re:Nerwowy szczyt NATO. Co zrobić z tym Trumpem?

  Trump uswiadomil swoim europejskim partnerom, ze NATO to USA czyli dzisiaj on, Wielki Trump. W kilka godzin dolozyl do NATO-wskiego budzetu z europejskiej kasy ponad 30 miliardow dolarow. Przy czym jego wizyta w NATO to tylko przygrywka do glownego celu podrozy jakim bedzie spotkanie tet-a-tet z Putinem w Helsinkach. Na tym spotkaniu Trump musi sie pokazac jako Wielki Lider, co wlasnie uzyskal w Brukseli. O czym bedzie rozmawiac z Putinem? O problemach strategicznych czyli Ukrainie i Iranie. Trump chetnie przehandluje Ukraine za wycofanie sie Iranczykow z Syrii. Putin juz tam jest i bedzie gwarantem bezpieczenstwa Izraela, co bardzo spodoba sie Netanyahu i pro-Trumpowskim wyborcom w Stanach. W tm kontekscie pytanie "co zrobic z tym Trumpem?" jest co najmniej niewlasciwe.