Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

(16)
Nawet po burzy krytyki, kiedy ze strony mediów i członków Kongresu padają słowa o „zdradzie” w Helsinkach, Trump w istocie nie koryguje wcale swego kursu, nie jest w stanie przyznać się do błędu i białe wciąż nazywa czarnym.
 • 2018-07-18 17:41 | Manifest

  USA w rozkładzie

  Kompleks militarno przemysłowy, tajne służby i AngloZiost atakują Trumpa. Mafia szujów dążących do wojny, zbrojeń i zysków. Brawo Putin.
 • 2018-07-18 17:52 | R.S.

  nalezy sie cofnac wiecej niz 30 lat aby zrozumiec

  Analize zdrady nalezy rozpoczac +30 lat do tylu. Krok po kroku, tak jak czyni to Mueller.
  1. Kim jest Ivana - byla zona?
  2. Historia bankructw
  3. Pranie pieniedzy rosyjskich oligarchow
  4. Rodzina i ich interesy

  Putin ma w rekach niewypal, ktory lada moment exploduje mu prosto w twarz. Tym razem zagral zbyt wysoko.
  Jesli Putin nie zaniecha swojego konceptu, moze sie to bardzo zle skonczyc dla stabilnosci globalnej. Narazie jest upojony swoim sukcesem. Stawka jest Ukraina i kraje baltyckie.

  Senatorowie pracuja w tej chwili nad nowymi sankcjami przeciw Rosji.
  System amerykanski jest bardzo sztywny i zdrajce bedzie trudno usunac.
  Jestem jednak optymista.
 • 2018-07-18 20:49 | lubat

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  "Putin, podobnie jak Trump, uważa nas najwidoczniej za idiotów."
  Nas, to znaczy kogo? Ja mam zupełnie inne odczucie, kto mnie próbuje potraktować jak idiotę.To są ci, którzy z uporem maniaka wciskają, że to Rosjanie wybrali Trumpa na prezydenta, chociaż "nie ma żadnych dowodów", którzy samą myśl, że „to mogli być też inni” traktują jako jakieś zboczenie, bo jakże ktoś zdrowy na umyśle może podejrzewać, że ktoś inny niż Rosja może mieć jakiś interes w wyniku wyborów w USA.
  Nie jestem ani "idiotą ani fanatycznym wyznawcą kultu Trumpa", ba, nawet mam złośliwą satysfakcję, że to państwo stacza się do poziomu republiki bananowej, w której pokonany rywal w wyborach prezydenckich wywołuje wojnę domową. Wprawdzie nie z użyciem armat, ale nie mniej wyniszczającą.Propagandyści przegranej strony wciskają wszystkim, że bez ingerencji Rosjan Trump nie mógł wygrać. Mógł, i wszystko wskazuje na to, że wygra również listopadowe wybory do Kongresu i wygra reelekcję. O ile nie podzieli losu Kennedy'ego. Bo w tej atmosferze wszystko jest możliwe.
 • 2018-07-18 23:04 | woytek

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  W jakie zaparte idzie prezydent Trump ? Premier Morawiecki powiedział , ze nic takiego nie widział , ogladając relację ze spotkania w Helsinkach . A jak miał się zachować prezydent Trump spotykając się prezydentem Putinem w obcym kraju , który gościł obu prezydentów?
  Miał krzyczeć , czy też wygrażać , a może miał milczeć , tak milczy naczelnik IV RP w sprawie ustawy nr 447 ?
  Prezydent Trump z pewnością rozmawiał o sprawach wcześniej ustalonych w gronie doradców i polityków republikańskich .
  Nie znamy wstępnych ustaleń , ale niektórzy komentatorzy znali własna opinię o tym spotkaniu na kilka dni przed spotkaniem.
  Nikt nie ma żadnych haków na prezydenta. Najlepszy wywiad na świecie , czyli Mosad nie ogłosił żadnych rewelacji po przeniesieniu stolicy Izraela do Jerozolimy chociaż to był potężny cios dla Izraela .
  Prezydent Trump realizuje politykę ustalaną w gronie wybitnych fachowców z Departamentu Stanu , a ten departament nie zgłasza pretensji.do prezydenta. Więc o co chodzi obsesyjnie uprzedzonym komentatorom ?
 • 2018-07-19 01:05 | kool rysiu

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  Chłopie lecz się z tej nienawiści. Trump w końcu nazywa rzeczy po imieniu. Warto by sprawdzić jak wzrasta produkcja wazeliny na świecie kiedy do władzy dochodzą demokraci. Kiedy pyta Niemców czemu kupując ropę z Rosji wzbogacaja Rosję źle, kiedy domaga się wzmocnienia NATO poprzez opłaty ich członków, źle. Podajcie nam proszę co powinien robić. Czy on jest na służbie Krymu cały czas czy tylko raz na jakiś czas?
 • 2018-07-19 18:54 | zadymausa

  Trump.

  https://www.paulcraigroberts.org/2018/07/18/america-overrules-trump-no-peace-with-russia/
 • 2018-07-19 21:24 | woytek

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  Trump rozumie , że Ameryka potrzebuje Rosji jak powietrza .
  Walcząc o powrót przemysłu do USA nie można wojować z całym światem trzymając się "prehistorycznej" doktryny.
  jakim było bezpieczeństwo małego państwa na Bliskim Wschodzie.
  Brnąc tak dalej Stany pozostały same , bez przemysłu i ogromnymi długami.
  Jeżeli amerykańskie dinozaury polityczne i medialne uważają , że można być panstwem konkurencyjnym nie posiadając konkurencyjnego przemysłu to się mylą .
  Prezydent Trump stoi twardo na nogach , a paronikami sa ci. którzy nie widzą do czego doprowadziły rządy bezstroskich polityków tkwiących w urojeniach po zwycięstwie odniesionym przez Amerykę w czasie II wojny światowej.
  Media amerykańskie pozostające w rękach "paranoików" tylko podgrzewają wrogość do jedynego mądrego człowieka jakim pozostał prezydent Trump.
 • 2018-07-19 21:33 | steve118

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  Spotkali się i tu pierwsza tragedia, bo się spotkali, źle, bardzo źle. Putin miał być izolowany od świata, a tu taki obciach , nie jest.
  Nasze media wszelkiej maści , POLITYKA też się bardzo stara i dołącza do chóru żałośnie zawodzących kopniętych kundelków.
  Bo przecież miała być wojna z Rosją a tu rozmawiają . Wojna w której prawdziwi Polacy , wreszcie by mogli masowo ginąć i było by tak cudownie jak w filmie. Narodowa głupota, sztuka zajmowania zawsze złych pozycji, ciągoty do samounicestwienia to nasz znak firmowy. Proszę więc, redaktorzy Polityki, przestańcie pisać pierdoły.
 • 2018-07-19 22:20 | white star

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  Jak zwykle ! Kazdy temat zwiazany z Trumpem ,lub USA , jest w Polityce juz tradycyjnie tendencyjnie przedstawiany! Trump zostal wybrany demokratycznie w najbardziej demokratycznym panstwie,jakim sa Stany.. Wszelkie domysly,poszlaki,mniemania,gdybania, o zdradzie,ingerencji obcych wywiadow itp to robota lewakow I sfory dziennikarzy na ich. uslugach ,robiacych z. Igly Widly ! Trump twardo realizuje wyborcze obietnice! I twardo prze do przodu Majac swoje haslo wyborcze. Non stop na celu,,, ,czyli ,,,America First !
 • 2018-07-20 04:56 | maciekplacek

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  '...zdrajce bedzie trudno usunac' - Hold your horses R.S.
  Najpierw musi byc Grand Jury, indictment, case in the court and decision Jury beyond a reasonable doubt,
  glosowanie w US Congress. No hope for you R.S.

  - 'nawet mam złośliwą satysfakcję, że to państwo stacza się do poziomu republiki bananowej, w której pokonany rywal w wyborach prezydenckich wywołuje wojnę domową." - Whao, whao, whao lubat...
  Czy znasz definicje 'republika bananowa'? I jak to sie odnosi do USA lubacie? Moze jakies przyklady, hmm...
  - 'Wojna domowa' - co ty lubat czytasz? No powiedz lubat z raczka na serduszku, co tak naprawde wiesz o USA?
  Pracujesz tu, placisz podatki, ksztalcisz dzieci, masz mortgage, etc. .. No powiedz lubat.

  - 'Najlepszy wywiad na świecie , czyli Mosad nie ogłosił żadnych rewelacji po przeniesieniu stolicy Izraela do Jerozolimy chociaż to był potężny cios dla Izraela.' - Potezny cios dla Izraela ??
  Alez Czeslawie, Izrael od 1948 r. zabiega o uznanie Jerozolimy jako stolicy Izraela !
  Tak, jest to cios dla Iranu, Hezbollah, Hamas, niektorych becwalow w EU, na Kremlu - w Izraelu wybuchla spontaniczna radosc, US Congress sie podpisal co do jednego.
  - 'Brnąc tak dalej Stany pozostały same , bez przemysłu i ogromnymi długami.' -
  USA jest bez przemyslu? Same? Z ogromnymi dlugami?
  Bez przesady: dlug USA per capita $58 tys., UK £127 tys., Holandia €264 tys. Ireland €492 tys. Per capita tzn. od osoby.
  O czym ty Czeslawie tu opowiadasz? Jak nie o skosnookich banksterach, to o 447, a teraz o Mosadzie.
  Napij sie czegos zimnego Czeslawie.

  - 'Bo przecież miała być wojna z Rosją a tu rozmawiają ' - gdzie, kiedy stefciu?
  stefciu juz raz ciebie pytalem, skad ten imperialistyczny nick 'steve' - zaloze sie, ze ty jez. angielski znasz z opowiadan.
 • 2018-07-20 14:15 | woytek

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  @maciekplacek

  A tu masz babo placek: Państwo Izrael, oczko w głowie Stanów, przyjmuje "nowoczesną" ustawę :
  Co zawiera ustawa?

  „Ustawa zasadnicza: Izrael jako państwo narodowe narodu żydowskiego” (wchodzi w skład kilkunastu aktów prawnych, które pełnią funkcję konstytucji). Ustawa składa się z 11 artykułów. Artykuł pierwszy określa podstawowe zasady, takie jak ta, że „ziemia Izraela jest historyczną ojczyzną narodu żydowskiego”, „Państwo Izrael jest narodową siedzibą narodu żydowskiego, w którym wypełnia on swoje naturalne, kulturalne, religijne i historyczne prawo do samookreślenia”, a „naród żydowski ma wyłączne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze”.

  Zmień w tej ustawie Izrael na Polska i będzie miał w Polsce ustawę , która wyklucza działanie ustawy nr 447 i eliminuje globalną ingerencję mocarstwa na terenie Polski.

  Prezydentowi Trumpowi pozostawiony tyle problemów do rozwiązania , a jeszcze 59 senatorów podrzuciło mu kolejny problem z ustawą nr 447. Według nowej ustawy , którą powinien przyjąć polski parlament " naród polski będzie miał wyłaczne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze".
 • 2018-07-20 15:18 | tryputznick

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  Trzeba przyznać, że tutejszy zestaw ruskich trolli reprezentuje poziom merytoryczny dostosowany do rangi tytułu. Wreszcie można rozwikłać herbertowskie pytanie - a co "gdyby nas lepiej i piękniej kuszono".

  Ano nic. Stara bida - białe w białym, czarne w czarnym.
 • 2018-07-20 18:13 | R.S.

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  Panie Tomaszu, odgrzebalem ten artykul warty lektury.

  https://www.politico.com/magazine/story/2017/11/19/trump-first-moscow-trip-215842

  Przeciez napisalem, ze system jest sztywny i nikt nie twierdzi, ze bedzie latwo usunac zdrajce przy kontroli republikanow.
  Tak dlugo jak idiota jest uzyteczny to proces bedzie torpedowany.

  Pozyskanie konserwatywnego sedziego jest duza pokusa aby proces opoznic.Po tym sprawy moga pojsc szybciej.
  Nalezy tez pamietac o 90 dniach 'ciszy wyborczej', Mueller musi sie spieszyc przed listopadem.

  Istotne z mojego punktu pytanie - to czy Putin ma plan B?
  Lawrov jest bardzo madrym czlowiekime i w tej chwilio jest jasne ze przelicytowali.
  Byc moze nie spodziewali sie, ze ich ludzie spieprzyli robote i pozostawili slady.
  Majac mokra smierdzaca pieluche w rekach to sie skonczy kolejnymi sankcjami i moze nowa zimna wojna.

  @Maciek
  Postaw sie w role adwokata diabla.
  W momencie gdy Mueler odkryje karty i pielucha sie rozpryska co bys zrobil?.
  Podpowiem, siegnij do historii bloku wschodniego.
  Putin konsekwentnie bedzie zaprzeczal i w ostatecznosci zwali na wrogi element mafijny wewnatrz Rosji z ktorym
  nie ma nic wspolnego.
  Co wiecej Putin zaoferowal przesluchanie dwunastu Rosjan i bedzie gral glupa ze jest w szoku.
  Potem, wyda oswiadczenie, ze pragnie dobrych stosunkow ze Stanami i moze nawet deportuje jakiegos Deripaske.

  Indykacja planu B bedzie, czy Putin przyjmie zaproszenie Trumpa. Obserwujmy to uwaznie.

 • 2018-07-20 19:11 | steve118

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  "Maćku placku" , skąd akurat "steve" kojarzysz tylko z angielskim? To tylko dowodzi twoich ograniczonych możliwości poznawczych. Nie znam twojego angielskiego , natomiast staram się interpretować Twój j. polski pisany. Zawsze mam problem , ze zrozumieniem co piszesz a co chciałeś napisać. Strach pomyśleć kto zrozumie taki angielski. Jeśli nie widzisz i nie słyszysz ciągłej propagandy wojny i agresji ze wschodu to chyba jesteś mało kumaty. Chyba że ta propaganda to tylko przykrywka dla tych pancernych brygad za 2 mld. dolarów , bo to my Litwinom mamy odebrać Wilno, a może Ukraińcom Lwów, a może wszystko hurtem. Oj, oj , a może Ty Pisiak, to by wiele tłumaczyło, oni wiedzą wszystko lepiej.
 • 2018-07-22 00:33 | Tezdoktor

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  Cytuje” Putin i Trump maja nas za idiotow. “ Bo jestesmy. Trump dobrze kombinuje. Dla Rosji najwazniejszym partnerem politycznym i gospodarczym sa Chiny. Dlaczego Ameryka ma zadzierac z Rosja i pogarszac stosunki z Chinami, u ktorych jest niet-leden zadluzona? Teraz swiat jest podzielony na trzy strefy wplywow: USA, Rosji i Chin. Chlopcy siadaja do stolu i rozgrywaja gry wojenne. Nic tak nie napedza gospodarki i technologie jak przemysl zbrojeniowy. Chlopcy sie bawia a my glupcy bierzemy to doslownie. Chryste, jaka ta Europa zachodnia jest naiwna i jej mieszkancy, ktorzy wszystkie slowa politykow biora doslownie.! A tak na marginesie, lepiej byloby dla Europy gdyby Polske i Wegry wyrzucila ze wspolnoty. Dla niepelnosprawnych umyslowo mamy szacunek i mozemy pomoc, Jesli jednak przyglup probuje rozrabiac i szkodzic - sio, radz sobie sam. Wtedy Polska wrocilaby do korzeni, kregen kultury wschodniostepowej. I kosciol sie ucieszy i suweren bez skrepowania zamiast do lazienki bedzie chodzil za stodole.
 • 2018-07-28 04:51 | maciekplacek

  Re:Czemu Trump tak uporczywie idzie w zaparte?

  R.S.
  Co Putin zrobi, bedzie robil, myslal (myslal? dobre sobie)... Leave that to the more efficient minds - boys from Langley, Fort Meade, etc. Dopoki Mueller nie opublikuje finalowego raportu - prosze tryb przypuszczajacy przyszly zostawic przyszlosci. Podobnie z gdybaniem, z pieluchami i podpowiadanka. Ten etap, przynajmniej w moim przypadku, zostawilem za soba na dlugo przed matura. Fakty sie licza.

  Czeslawie, Polska nie musi nic dodawac, bo Polska jest krajem, ojczyzna Polakow i ma to w nazwie.
  Tak samo jest z Francja, Niemcami, Szwedami, etc.
  A jaki ma byc Izrael? Jest ojczyzna Zydow. Koniec. Kropka. Maja mniejszosci u siebie, co nie zmienia faktu, ze Izrael jest zydowski. Jerozolima jest ich stolica, a roznia sie tym od Polski, ze my mozemy miec stolice, uzasadniona historycznie, w Gnieznie, Krakowie i W-wie. Twoja obsesja z 447 zaczyna budzic powazny niepokoj doktora mackaplacka.

  stefciu,
  Widze szerzej i dalej; patrze w lewo, patrze w prawo, patrze do przodu by miec panoramiczny obraz, slysze lepiej, bo chce slyszec, chce zrozumiec i nie ograniczam sie tylko do jednego zrodla informacji w jednym jezyku.
  Ale nic nie slyszalem o Wilnie i Lwowie.
  Tobie stefciu z imperialistycznym nickiem zalecam abys z wieksza uwaga i koncentracja czytal co usilujesz czytac. Doczytalbys sie m.in., ze nie mam zadnych sympatii partyjnych, osobowych, ze mam wyjatkowa antypatie do pokolenia peerelowskiego zyjacego z moich podatkow.