Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

(11)
Trwa debata, co zrobić ze zwalnianymi z francuskich więzień terrorystami.
 • 2018-07-19 18:26 | karol1234

  No islam, no jihad

  I właśnie dlatego, żeby nie przeżywać takich dylematów, nie powinniśmy przyjmować do Polski islamskich imigrantów, panie redaktorze. Mamy wystarczająco dużo własnych problemów, nie ma potrzeby importowania dodatkowych.
 • 2018-07-19 18:42 | turek74

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  Panie Redaktorze,
  a co u nas zrobił rząd, kiedy na przełomie 2013/2014 zaczęli kończyć wyroki zbrodniarze tacy jak Mariusz Trynkiewicz, który w 1988 r. zgwałcił i zabił 4 chłopców, w PRL dostał karę śmierci, ale zanim ją wykonano - zmienił się ustrój i zamieniono mu karę na 25 lat? I ani się obejrzeliśmy i Trynkiewicz (a za nim inni w wieku +/-50-60 lat, więc całkiem sprawni i zdrowi) zaczęli szykować się do wyjścia?
  Otóż Tusk piorunem przepchnął "ustawę o bestiach", pozwalającą trzymać ich dożywotnio w ośrodkach zamkniętych. Był mały problem legislacyjny, czy można karać drugi raz za to samo - ale wyjaśniono, że niby chodzi o ich leczenie (ale wszyscy wiemy że to inna forma dożywocia). Był personalny problem z Trynkiewiczem, bo akurat jemu wyrok kończył się kilka dni przed wejściem w życie ustawy, więc po prostu mógł wyjść i zniknąć na ulicy - więc błyskawicznie znaleziono w jego celi "ludzkie szczątki" i zatrzymano go do wyjaśnienia. Gdy ustawa weszła już w życie wyjaśniono, że te "szczątki" to były jego własne obcięte paznokcie i ząb, który mu się ukruszył - ale najważniejsze, ze go nie wypuszczono.
  A przecież zawsze mógł spaść ze schodów albo się powiesić...
  Możemy podzielić się z Francuzami doświadczeniem...
  Pozdrawiam!
 • 2018-07-19 21:58 | MartinHansen

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  Moim zdaniem nie da rady...I nie jest to taki tani defetyzm, a prosta ocena sytuacji. We Francji ulice patroluje kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy. Mówi się o 70-ciu tysiącach, ale jest to oczywiście liczba nieoficjalna, wiec niepewna
  To na początku szokuje. Lato, Nicea, na bulwarze nadmorskim wśród roznegliżowanych turystów ciężko uzbrojone patrole wojskowe. Już po kilku dniach człowiek przyzwyczaja się. Widać inaczej nie da się zapewnić bezpieczeństwa. Ale co będzie jak i to nie pomoże. W kwietniu tego roku w Rzymie. Na każdym dużym placu jeden dwa wozy opancerzone z żołnierzami. Nagle przed Panteonem jakiś tumult. W ciągu kilku minut pięć samochodów policyjnych otacza plac. Zdaje się że złapali zwykłego kieszonkowca...Tym razem...
  A islamiści, którzy nie boją się ani policji ani sądów ani wiezień, będą robić to co jedynie umieją...
 • 2018-07-20 01:27 | obserwatoriumpolityczne.pl

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  Ta sytuacja pokazuje główny problem więziennictwa - resocjalizacja w więzieniu to fikcja. Przestępca idzie na wiele lat do więzienia i staje się tam, z reguły, jeszcze gorszym przestępcą. Według mnie problem ten wynika z faktu, że duża ilość przestępców i brak resocjalizacji działają na korzyść tego systemu więziennictwa. Po co więc resocjalizować więźniów i podcinać gałąź, na której się siedzi?
 • 2018-07-20 03:55 | Andrzej Falicz

  Czy Francja da radę?

  Oczywiście...że da.
  Jak za każdym razem gdy na ulicach Paryża płoną dziesiątki aut i pladrowane są sklepy..

 • 2018-07-20 10:27 | lubat

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  Francja nie da rady. Inne kraje w dużym stopniu "ubogacone" islamskimi imigrantami też nie dadzą rady. I to nie dlatego, że wyjdą z więzień dżihadyści, oni są i będą dużym problemem, ale tylko jednym z wielu. Podstawowym ambarasem jest fakt, że filozofii i stylu życia wyznawców islamu nie da się pogodzić z europejskimi wartościami, bez zadania gwałtu którejś z postaw. Po wielu krwawych zamachach w mediach panowała fala niedowierzania - jak to się mogło stać, że chłopak wychowany w kulturze Zachodu, żyjący zachodnim stylem życia, nagle morduje dziesiątki niewinnych ludzi? A on po prostu powrócił do "prawdziwej" wiary. Wielu ludzi, także na Zachodzie, ostrzega, że wpuszczając tak dużo ludzi z innego kręgu cywilizacyjnego, nie da się nakazać im zostawienia swojej mentalności na granicy. Nic więc dziwnego, że w Niemczech, Francji czy WB dotychczasowe życie społeczne ulega swego rodzaju erozji: wzrost antysemityzmu, małżeństwa małoletnich, rozwiązywanie problemów małżeńskich nożem, a ulice i całe dzielnice Paryża, Berlina lub Brukseli bardziej przypominają dzielnice Bejrutu lub Bagdadu z wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Jedną z najbardziej przykrych konsekwencji jest stopniowe przekształcanie się państw w państwa policyjne. Taka jest natura walki z terroryzmem, aby wyśledzić jednego złoczyńcę, trzeba śledzić wszystkich, zbierać kwity na wszystkich. nawet na niewinnych mogą się w odpowiednim momencie przydać.
  Tak więc, czarno to widzę. Bo jeśli władze zaczną skutecznie działać, to się rozlegną wrzaski obrońców wszystkiego o rasizm i wszystkie inne grzechy. Jeśli nie będą działać, to AfD, Le Pen czy Salvini zdobędą pełnię władzy.
 • 2018-07-20 11:37 | Vera

  A w Holandii...

  A w Holandii zamyka się więzienia bo brakuje przestępców. Czy Holandia jest przez to bardziej zagrożona, czy jest tam więcej przestępstw, czy było więcej zamachów mimo, że i oni mają miliony napływowych obywateli?

  A rozwiązanie jest i to bardzo tanie. Przypomnę, że w USA na 3 tygodnie przed 9/11 ostatecznie umoczono system nadzoru potencjalnych zagrożeń. Potem testy pokazały, że ten system wykryłby przygotowania. Ale był za tani i za efektywny. I co najgorsze, kontrolował tylko zagrożenia a nie miliardy niewinnych obywateli. Tylko, nikt by nie zarobił na budowaniu za 2,5 miliarda bazy danych dla NSA.
  A zamach Amri w Niemczech co pokazał? Czy nie to samo? Przy czym nie uznaję teorii, że to służby same organizują terroryzm.
  Na tym skończę bo mnie i tak ocenzurują.
 • 2018-07-20 22:39 | edan

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  Przecież we Francji nie ma problemu gett (po prostu nie ma ich), czy problemów z integracją wiadomo kogo(różnice kulturowe nie mają znaczenia, bo "wszystkie kultury są sobie równe"). To fejk niusy. To zagrożenie wynika z działalności tego słynnego "polskiego hydraulika".
 • 2018-07-21 07:59 | Marian.W.O

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  "... z terenów wojny domowej w Syrii i Iraku, gdzie walczyły po stronie antyzachodnich grup terrorystycznych,..."

  Dobrze by bylo, gdyby Autor wyjasnil sens tego, co napisal. Wyglada na to, ze nie tyle wazna jest dzialanosc terrorystyczna lecz fakt czy grupa jest prozachodnia lub antyzachodnia. Terroryzm prozachodni zdaje sie byc akceptowany.
 • 2018-07-21 10:44 | Mad Marx

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  @karol 1234
  W Polsce muzułmanów jest kilkadziesiąt tysięcy, przy czym rodzimych (Tatarów) jest kilknaście procent. Jak na razie był JEDEN przypadek popełnienia przez muzułmańskiego imigranta poważnego przestępstwa (Syryjski kucharz zabił inkasenta mafii)
  Imigrantów z Rosji, Ukrainy i Białorusi mamy kilka milionów i wielu z nich jest członkami zorganizowanych grup przestępczych. To w Polsce znacznie większy problem niż muzułmanie. Jeżeli mamy nie wpuszczać imigrantów z krajów muzułmańskich to powinniśmy być konsekwentni i nie wpuszczać Rosjan, Ukraińców i Białorusinów. Tylko kto wtedy będzie pracował zamiast nich ?
  @ Falicz
  We Francji bywają zamieszki i płoną samochody z różnych powodów (np 2 lata temu z powodu planów zlikwidowania bezpłatnych studiów) podobnie w Niemczech (doroczne Dni Chaosu albo niedawne zamieszki w czasie szczytu G-8) czy w Hiszpanii. Tam rozrabiają Europejscy chrześcijanie i Europa jakoś sobie z tym daje rady....
 • 2018-07-21 22:52 | TyberiusMazur

  Re:Dżihadyści wyjdą z więzień. Czy Francja da radę?

  Mad Marx

  "Syryjski kucharz zabił inkasenta mafii" co? gdzie? jak? poprosiłbym o link. Jedynie co mi do głowy przychodzi to było coś , że zabity został złodziej, który okradł bar z kebabem. Poprosiłbym o link, bo jak nie to wtedy jest manipulacja, przez nazwanie ofiary inkasentem mafii.


  "Jak na razie był JEDEN przypadek popełnienia przez muzułmańskiego imigranta poważnego przestępstwa"
  ja bym to https://wiadomosci.wp.pl/pakistanczyk-zmusil-polke-do-prostytucji-potem-ja-zabil-6032763993859201a to też nazwał poważnym przestępstwem.


  "migrantów z Rosji, Ukrainy i Białorusi mamy kilka milionów i wielu z nich jest członkami zorganizowanych grup przestępczych. To w Polsce znacznie większy problem niż muzułmanie. Jeżeli mamy nie wpuszczać imigrantów z krajów muzułmańskich to powinniśmy być konsekwentni i nie wpuszczać Rosjan, Ukraińców i Białorusinów."

  A tu ta sama manipulacja jak z tym argumentem , że najwięcej obcokrajowców w więzieniach angielskich to Polacy.
  tu należy patrzeć ile Polaków na 100 tys przebywających w Anglii popełniło przestępstwo, jeżeli mniej niż średnia brytyjska to powód do zadowolenie , jak więcej to powód do wstydu.