Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W których państwach gwałt to seks bez zgody?

(5)
W unijnym prawodawstwie definicja gwałtu jako seksu bez udzielonej świadomie i dobrowolnie zgody nie jest niczym nowym.
 • 2018-07-21 18:50 | essere

  Pytanie

  A jakie szanse ma mezczyzna nie pojsc do wiezienia, jesli kobieta zwyczajnie klamie? Bo mezczyzna ja odrzuca, czy kobieta ma problemy psychiatryczne? I chce sie zemscic? Co z domniemaniem niewinnosci? Jak udowodnic, ze kobieta wyrazila zgode 'gestem', a potem mowi, ze nie wyrazila? Prosze o komentarz.
 • 2018-07-22 10:59 | PanSeweryn

  Temat tabu

  Chciałem zadać pytanie identyczne do mojego poprzednika. Lecz nie ma sensu się powtarzać. Dlatego zadam inne. Co jeżeli w przypadku rozwodu/rozejścia się (zemsty za zdradę) kobieta oskarży faceta o gwałt jak on ma się bronić? Na kim spoczywa ciężar dowodu na oskarżonym czy oskarżycielu? W opcji prawa szariatu aby udowodnić o gwałt potrzeba zeznań 4 mężczyzn. Czy w opcji europejskiej potrzeba będzie zgody notarialnej przed każdym aktem. Tak wiem przesadzam. Lecz z doświadczenia znam kilka spraw sądowych gdzie faceci byli oskarżani o molestowanie własnych dzieci w czasie sprawy rozwodowej. Gdzie później same oskarżające przyznawały przed sądem iż zrobiły to pod wpływem emocji/ chęci zemsty.
  Czy wśród dziennikarzy jest odwaga spojrzeć na sprawę z drugiej strony. Jak takie fałszywe oskarżenia szkodzą prawdziwym ofiarą.
 • 2018-07-22 11:42 | Prowincjusz

  Re:W których państwach gwałt to seks bez zgody?

  Minister Ziobro by się ucieszył z takiego prawa, po jego ustanowienia w Polsce będzie można pod odrażającymi zarzutami wyprawić do więzień wszystkich wrogów politycznych. Wystarczy znaleźć kilka pań, gorących zwolenników dobrej zmiany, dla których liczy się tylko żeby Tusk i jego banda została ukarana. Al Capone też poszedł siedzieć za podatki. Jeśli dane są poprawne, a skuteczność wykrywania gwałtów się zwiększy czeka nas konieczność budowy więzień na kilka tysięcy miejsc. Znam partię polityczną która się tego chętnie podejmie.
  Ale dość uszczypliwości ( nieco gorzkich). Problem w tej skali wymaga edukacji, leczenia, prewencji. Wynika z tego, że mamy całe pokolenia mężczyzn traktujących kobiety wyłącznie użytkowo. To trzeba zmienić. Jak ?
 • 2018-07-23 09:22 | dandab

  Re:W których państwach gwałt to seks bez zgody?

  Do tej pory udowodnienie popelnienia gwaltu spoczywalo na kobiecie. W wielu przypadkach zgloszenia byly traktowane z przymruzeniem oka i protekcjonalnymi uwagami policji. To na kobiete spadaly gromy, ze miala zbyt krotka sukienke, ale zbyt duzy dekolt. Mezczyzna byl niewinny - kobieta og swoim ubraniem i zachowaniem prowokowala....takie tlumaczenia byly uznawane przez sad czy policje.
  Kobieta od wiekow jest traktowana przedmiotowo. Jej "nie" jest traktowane jako "tak"...bo samiec wie lepiej co kobiecie jest potrzebne.
  Najwyzsza pora, aby i w Polsce uznano iz gwalt to sex bez zgody.

  Polskie spoleczenstwo jest spoleczenstwem macho. Panuje kultura silnego samca, ktory musi uwodzic kobiety za wszelka cene.
  Mozna to zmienic odpowiednim wychowaniem, juz od przedszkola. Uczenie szacunku dla drugiego czlowieka, bez wzgledu (w tej sytuacji) na plec. Uczenie nietykalnosci osobistej drugiej osoby i brania odpowiedzialnosci za innych.

  Utopia jak na razie, ale moze z czasem cos sie zmieni.

 • 2018-07-23 10:19 | essere

  Re:W których państwach gwałt to seks bez zgody?

  & PanSeweryn

  Dokladnie. Znam za dobrze jeden przypadek, ze niestabilna psychicznie kobieta stalkuje od lat mezczyzne (w jednym z panstw zakreslonym na zielono), nagabuje w knajpach, itd... Nie oskarzyla go o gwalt, ale widac juz ciekawe prawidlowisci:
  1. W czasach #me too nie tylko nie bierze sie na serio odwrotnej sytuacji, ale nawet wygodniej zamiatac ja pod dywan.
  2. Kobieta kilka razy zachowywala sie agresywnie, wlaczajac fizyczna agresje. Zostawala zazwyczaj grzecznie odprowadzana od mezczyzny przez bramkarza, podczas gdy w odwrotnej sytuacji facet by dostal w ryj i zakaz wstepu. Gdyby facet stracil nerw (a byl po kilku drinkach, a poniewaz sprawa toczy sie od lat, jest zmeczony psychicznie) i odpowiedzial agresja na agresje, poszedlby zapewne do wiezienia.
  3. Sad nie dostanie informacji o stanie zdrowia kobiety, bo jest broniona tajemnica lekarska. Tym samym trudno o przekonanie sadu o zakazaniu zblizania sie do ofiary.
  4. Poniewaz jest zapewne wariatka, jesli wpadnie jej do glowy dzgnac goscia nozem, nic jej sie nie stanie.
  5. Ciekawstka jest, ze jak do zaczyna go zaczepiac w klubie,a gosc stanowczo zada, zeby odeszla, inni sadza, ze to facet jest agresywny i zaczynaja bronic stalkerki, co powoduje, ze facet w zasadzie nie moze sobie nigdy pozwolic na utrate nerwow i musi tolerowac stalkerke, inaczej prawo zrobi na nim odwet za bycie mezczyzna - prawo nie jest gender neutral.

  Jesli teraz wpadnie na pomysl na pomysl o oskarzenie o gwalt, przy pewnym zbiegu okolicznosci, sedzinie feministce, itd..wpakuje goscia na lata do wiezienia.

  @Readktor

  Bardzo prosze Pania Redaktor o odniesienie sie do takich nie tak nielicznych przypadkow. Jak atrakcyjny mezczyzna, ktory nie musi nikogo gwalcic, bo dziewczyny same mu wchodza do lozka, ale ktory nie chce zwiazku, ma sie obronic w tak deliatnej materii? Czy kazdorazowo ma udowodnic swoja niewinnosc?

  @PanSeweryn
  Ja tu widze dwa wyjsia zapewnienie dobie dowodu, bo sie z zabawowymi kolegami, ktorych kobiety lubia i chetnie z nimi sypiaja, zastanawiamy nad tym:
  1. budzik z kamera przy lozku i robic sobie alibi na zas
  2. w przypadku agresji kobiet w miejscu publicznym (a wiedza, ze facet de facto nie moze sie fizycznie bronic, oddac, itd..bo je chroni prawo), natychmiast wlaczac kamere w komorce i dokumentowac, a potem ewentualnie youtube, jak kobieta przegnie.

  Jakies inne pomysly?

  A prawnie powinno sie zmienic prawo rozwodowe i wywalic stamtad, jak w wielu krajach, stwierdzanie winy, bo to pole nieslychanych naduzyc przewaznie popelnianych przez kobiety. Oraz wprowadzenie, jak wielu krajach, rownych praw do opieki nad dzieckiem (dwa tygodnie tu, dwa tygodnie tam).