Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Femke Halsema nowym burmistrzem Amsterdamu

(2)
  • 2018-07-22 09:19 | Hannabo

Niby większość a mniejszość

Urodziłam się jako dziewczynka, wyrosłam na kobietę. Nie myślałam o zmianie płci ani związkach erotycznych z kobietami. Wyszłam za mąż i jestem szczęśliwa z mężczyzną. Jeżdżę samochodem, jem mięso. Niby normalnie, a od pewnego czasu zaczęłam się czuć dziwnie.
    Dlaczego postępowy polityk pochyla się wyłącznie nad młodym transseksualistą i islamskim homoseksualistą? Czy burmistrz nie zarządza miastem, gdzie mieszkają po prostu wszyscy i wbrew "postępowej" narracji większość z nich to ludzie tacy jak ja? Czemu wymyślamy coraz oryginalniejsze niszowe mniejszości i stawiamy je w centrum zainteresowania? Czemu jądrem świata są coraz to nowe grupy - czekam na nowe kategorie społeczne, np. transseksualiści, którzy po zmianie płci powrócili do płci poprzedniej ale zostali również weganami (skrót mógłby być RTV - Reversed Transsexual Vegan). I oni będą kolejną grupą docelową polityki.
  • 2018-07-24 13:32 | Slawczan

Re:Femke Halsema nowym burmistrzem Amsterdamu

Bo skoro nie potrafimy - bo PODOBNO NIE MOŻEMY - a na pewno nam nie wolno zmienić polityki społeczno-EKONOMICZNEJ to coś musimy dać elektoratowi jako zajęcie. Czy jakikolwiek burmistrz/prezydent/premier ma wpływ na po bandycku rosnące ceny nieruchomości? Na paskarską wysokość czynszów (to ogromny problem w Irlandii) Na malejące zarobki? Na spowodowaną ekonomizacją malejącą jakość usług publicznych? NIE. Cóż więc pozostaje rządzącym by pokazać, że coś więcej mogą niż pachołkowanie u sponsorów kampanii/partii a potem życia ,,po polityce"? Właśnie TO. Dziwactwa seksualne albo maniactwa nacjonalistyczne - cokolwiek co wzbudzi silne emocje i stworzy na cztery lata wrażenie sprawczości danego polityka.