Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

(9)
Wyrzucając Kaitlan Collins z konferencji, przyboczni Trumpa postąpili tak, jak to mają w zwyczaju Putin czy Erdoğan.
 • 2018-07-27 20:42 | lubat

  Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

  Nie wnikam w stosowność lub niestosowność zachowań Trumpa wobec niektórych dziennikarzy, chociaż mogę zrozumieć jego zachowanie, jeśli dziennikarz przy każdej okazji zadaje mu pytanie typu: "kiedy pan przestanie gwałcić małoletnie dziewczynki"?
  Natomiast to co mnie mocno razi w tekście, to klisza myślowa - nota bene stosowana w propagandzie bolszewickiej i faszystowskiej - przypisująca najgorsze cechy osobom czy grupom ludzi, których nie lubimy czy nawet zwalczamy.
  Nie wypowiadam się w sprawie Erdogana, bo nigdy nie widziałem jego spotkań z dziennikarzami. Natomiast widziałem wiele konferencji prasowych Putina (są do obejrzenia na oficjalnej stronie Prezydenta RF), w których nigdy nie potraktował źle czy z góry dziennikarza, chociaż zdarzały się z ich strony mocno niedyplomatyczne (delikatnie mówiąc) pytania, np. "kiedy pan przestanie mordować Ukraińców?"
  Jeśli taki sposób traktowania dziennikarzy pojawi się także w Rosji, to będzie on raczej pochodzenia amerykańskiego, jak wiele innych obyczajów, które spływają na Europę i świat.
 • 2018-07-28 02:00 | roman17

  Re:Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

  Pan Zalewski raczy żartować. CNN i dziennikarstwo to 100% sprzeczność. CNN podobnie jak MSNBC, ABC, CBS, i NBC to lewackie i antyamerykańskie instytucje propagandowe. Mają jeden główny cel-doprowadzić do usunięcia Trumpa z urzędu. To co robią nie ma nic wspólnego z informowaniem obywateli. Po odejściu Trumpa z urzędu tego typu "dziennikarstwo" zupełnie upadnie. Zresztą poza fanatycznymi przeciwnikami Trumpa mało kto interesuje się co ci ludzie mają dopowiedzenia. 90% ich informacji na temat Trumpa jest negatywnych. Pani Collins jako młoda stażem "dziennikarka" usiłowała arogancją uzyskać odpowiedzi Trumpa na swoje pytania. Zresztą takich jest wielu, którzy usiłują zrobić karierę i duże pieniądze wykorzystując Trumpa. Jeżeli chodzi o FOX NEWS, to w obecnych warunkach nie chcą być utożsamiani jako stacja protrumpowska i dlatego poparli CNN. Zresztą FOX posiada grupę dziennikarzy antytrumpowskich w przeciwieństwie do pozostałych sieci, które nie zatrudniają dziennikarzy protrumpowskich. Na koniec dodam, że porównywanie Trumpa z Putinem i Erdoganem, to trochę prymitywny chwyt i wygląda na typową agitację antytrumpowską. Ostatecznie w amerykańskich wyborach uczestniczy tylko garstka czytelników Polityki i nie będzie to miało żadnego znaczenia.
 • 2018-07-28 17:04 | zbigniew

  Re:Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

  nie wiem w jakich kregach obraca sie roman17 ale sadzac po uzywanych inwektywach w kregach intelektualnie i kultura osobista reprezentowanych przez poslanke Pawlowicz oraz poslow Pieta/Gorski (Obama = koniec cywilizacji bialego czlowieka). Mialem okazje pracowac z wieloma Amerykanami, rowniez przedstawicielami agend rzadowych z roznych krajow, nikt nie czerpal wiadomosci z ultraprawicowego Fox News, a wlasnie z CNN, tak jak z moich polskich przyjaciol nikt nie czerpie wiadomosci z gadzinowek typu "W Sieci" albo TVP Kurwizja. Trump jest generalnie uwazany za rednecka, prostaka i chama (vide jego stosunek do kobiet). Coz, dzieki prawniczym sztuczkom Trump wygral wybory, co nie zmienia faktu jego chamstwa i prostactwa, tak jak fakt wybor przez naszego suwerena niezlomnego (a raczej niezlomnie uleglego Prezesowi) pseudoprezydenta nie czyni z tego osobnika meza stanu.
 • 2018-07-28 21:12 | blueelvic

  Nie wystarczy pracowac z Amerykanami ...

  Zeby miec w miare obiektywny poglad na dana sytuacje ( w tym przypadku pani Collins) nalezy znac amerykanskie realia. Tam trzeba mieszkac, pracowac i doswiadczac.

  Ktokolwiek ogladal prawybory i wybory ten doskonale orientuje sie jak traktowaly media Trumpa a jak innych. Kiedy Trump w snondazach przedwyborczych zaczal mocno zyskiwac wowczas media rozpetaly burze, ktora trwa do dzisiaj.

  I jeszcze jedno. Dobrze byloby miec wiedze czym jest tak naprawde ten "uklad", ktory Trump deklarowal przed wybormi zlikwidowac.
 • 2018-07-29 06:42 | woytek

  Re:Trump zachował się


  @Zbigniew
  Nie wiem w jakich kręgach obraca się Zbigniew, ale jego opinie że "Trump jest generalnie uwazany za rednecka, prostaka i chama (vide jego stosunek do kobiet). Coz, dzieki prawniczym sztuczkom Trump wygral wybory, co nie zmienia faktu jego chamstwa i prostactwa, tak jak fakt wybor przez naszego suwerena niezlomnego (a raczej niezlomnie uleglego Prezesowi) pseudoprezydenta nie czyni z tego osobnika meza stanu." - te opinie Zbigniewa można rówież uznać za prostackie.
  Dzięki jakim sztuczkom Trump wygrał wybory ? Trump wygrał wybory poniewać poprzednie ekipy utknęły w inteligenckich urojeniach , że można być mocarstwem nie produkując tylko importując.
  A wyborca okazął sie odporny na inteligenckie brednie wyznawców "wolnego importu" i wybrał Trumpa.
 • 2018-07-30 04:16 | maciekplacek

  Re:Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

  Zbigniewie,
  Nie ma to jak powolywanie sie na znajomych 'Amerykanow' i ich opinie.
  Dam ci rade; ogladaj, czytaj, sluchaj tych na lewo, tych na prawo, patrz do przodu a w wszystko po to by miec tzw. panoramic view. Full spectrum.
  Nie broniac FOX-u, ale oni produkuja najbardziej ogladane, sluchane programy.
  How about your English Zbig? Can you habla?

  'Coz, dzieki prawniczym sztuczkom Trump wygral wybory,' - Czeslawie, zadziwiasz mnie kazdym swoim wpisem.
  Jakimi to 'sztuczkami prawnymi' wygral Donald T. wybory, jakimi to 'sztuczkami prawnymi' wogole mozna wygrac wybory w USA.
  Tylko sie nie migaj i odpowiedz.
 • 2018-07-30 04:49 | Aspiryna

  Re:Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

  "Nie wnikam w stosowność lub niestosowność zachowań Trumpa wobec niektórych dziennikarzy, chociaż mogę zrozumieć jego zachowanie, jeśli dziennikarz przy każdej okazji zadaje mu pytanie typu: "kiedy pan przestanie gwałcić małoletnie dziewczynki"?"

  Tyle, ze nikt tego rodzaju pytania narcyzowi Trumpowi nie zadawal... Po co wiec zmyslac, szanowny panie?
 • 2018-07-30 15:59 | maciekplacek

  Re:Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

  'Donald Trump raped his former wife and a young woman 13 years old and his modeling agency was found to be trafficking young girls.' - oto jedno z publicznych oskarzen pod adresem Donalda T.
  Nastepnym razem przygotuj Aspiryno lepiej zanim cos 'napiszesz'.
  I zabierz sie za angielski.
 • 2018-07-30 17:15 | lubat

  Re:Trump zachował się niczym Putin wobec dziennikarki CNN

  "Tyle, ze nikt tego rodzaju pytania narcyzowi Trumpowi nie zadawal... Po co wiec zmyslac, szanowny panie?"

  Pani/e Aspiryno, wyjaśniam, bo albo Pan/i nie czyta dokładnie, co komentuje, albo nie zna pewnego rodzaju typu pytań, na które nie ma dobrej odpowiedzi. To nie musi być "kiedy pan przestanie gwałcić małoletnie dziewczynki". Można zapytać: czy pan przestał już bić żonę?
  Odpowiedź twierdząca na tego typu pytania oznacza, że przedtem on to robił. Odpowiedź przecząca byłaby katastrofą dla przepytywanego.
  Nie zmyślałem więc, szanowna pani. Przytoczyłem tylko sposób, w jaki traktują niektórzy dziennikarze(?) Trumpa.