Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nawróceni w biznesie

(5)
Od kilku lat po Polsce peregrynuje konferencja Wiara w biznesie, chrystianizując przedsiębiorców. Nawróconych przybywa.
 • 2018-07-31 19:30 | at48

  świetny tekst

  za który należą się Autorce podziękowania! Kieruję firmą informatyczną i uczestniczę w różnych spotkaniach zarówno IT jak i mieszanych. Odniosłem wrażenie, że branża IT jest raczej areligijna , a nawet bardzo krytyczna wobec KRK. Wśród moich pracowników ok 50-60% daklaruje ateizm (nieformalne rozmowy przy kawie). Moje osobiste wieloletnie doświadczenia są takie, że z takimi pracownikami oraz (paradoksalnie?) świadkami Jehowy było najmniej problemów, z katolikami niestety wiele. Prezesi ogólnie nie odbiegają od średniej krajowej - niewiele czytają i słabo korzystają z kultury (typowa wymówka to brak czasu). Gorzej, że prezesi zapadają na dolegliwość profesorską - nieomylność we wszystkich sprawach, co skutkuje wypowiedziami na żenująco niskim poziomie. Gdy rozmowa schodzi na tematy religii często pada deklaracja "jestem oczywiście wierzący" po czym okazuje się że delikwent nie zna nawet przykazań czy Kazania na Górze nie mówiąc o bardziej zaawansowanych pozycjach jak np. książki Deschnera.
  Jeszcze raz wyrazy uznania za tekst
 • 2018-08-01 12:08 | izakan

  Re:Nawróceni w biznesie

  Wiara jest pełna tajemnic; to prawda.
  Np. W jaki sposób Ordo Iuris dostała plenipotencje od nienarodzonych, by występować w ich imieniu?
  Albo: jak Bóg wodzi na pokuszenie wiernych, skoro w pacierzu proszą by tego nie robił?
  Czy, jak to jest z tym bożym miłosierdziem, skoro jakaś Greczynka miała pretensje (po pożarach), że nikt jej nie pomógł tylko "zostawili ją na łasce Pana", który jej wszystko spalił?
  Fajne momenty można wyłuskać z religijnych bajań.
 • 2018-08-01 23:46 | JanKalema

  Re:Nawróceni w biznesie

  Prostytuowanie się tanieje. Wstydu nie dostaje.
 • 2018-08-03 02:03 | Zosia2345

  Re:Nawróceni w biznesie

  Czy to naprawde XXI wiek w europie? Nie do wiary, ze ludzie wierza w jakies bzdury, ktore im gada jakis gosc w sukience !
 • 2018-09-16 19:04 | dlotiw

  Re:Nawróceni w biznesie

  Radiocomaryjny pisland....