Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o „wycince” sędziów

(9)
Sędziowie uruchomili środki prawne, które pozwolą skontrolować legalność działania władzy PiS. Lepiej późno niż wcale.
 • 2018-08-02 17:53 | Moniak77

  SN

  C U D O W N I E p.s. ilu sędziów SN przeszło już z powodu 65 lat w "stan spoczynku"?
 • 2018-08-02 18:20 | rickrick

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o „wycince” sędziów

  .... izba pracy SN zawiesila dzialane ustawy ...? przeciez to smieszne ... !!
 • 2018-08-02 18:27 | Withold

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o „wycince” sędziów

  Brawo! Dobra wiadomość.
 • 2018-08-02 21:00 | Slawomirski

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o „wycince” sędziów

  Dlaczego polscy sedziowie sa politycznie aktywni ?
 • 2018-08-02 22:45 | woytek

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o ekologicznej „wycince” sędziów

  Czy to już jest "Konfederacja sędziowska" występująca o wsparcie zagranicznego nadzorcy , a może Polska jest w Europie po podpisaniu przez Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego i ten nadzorca jma prawo decydować o prawie obowiązujacym w Polsce ?
  "Prezes wszystkich prezesów" zabełtał w głowie Polaków , którzy nawet nie wiedzą , kto decyduje o prawach i obowiązkach w kraju nadwiślańskim.
  Ktoś w Polsce zabłądził ? Tylko kto , czy to prezydent otoczony słabymi prawnikami , którzy nie potrafią falandyzować przepisów prawa , a może to "konfederacja sędziów" straciła rozsądek i destabilizuje Polskę przygotowywaną do ekonomicznego rozbioru po wdrożeniu życzęń złożonych przez 59 senatorów US, którzy uchwalili ustawę nr 447 ?
  Polska została wepchnięta w czas anarchii przez własne elity poddawane naciskom obcych służb i obcych ustaw dotyczących suwerennego i bezpiecznego państwa , jakim była Polska w czasach komuny.
  Transfromacja okazała się chorobą Polski , co widać dopiero teraz w czasach utracenia kontroli nad obowiązującymi w Polsce prawami i nad polskim majątkiem narodowym.
 • 2018-08-03 00:11 | woytek

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o ekologicznej „wycince” sędziów

  Prezydent powołuje sie na konstytucję, która, jak czytamy w oświadczeniu  "żadnemu z organów nie przyznaje kompetencji do zawieszania stosowania przepisów powszechnie obowiązującego prawa, skutecznej wobec innych organów"...
  "Warto wskazać, że nawet gdy Trybunał Konstytucyjny rozpatruje sprawę pytania prawnego sądu, to zawieszeniu ulega postępowanie prowadzone przed sądem, a nie stosowanie zakwestionowanych przepisów" - napisano w oświadczeniu Kancelarii Prezydenta. 
  Prawnicy z SN jednak zawiązali "Konfederację warszawską" i szukają, jak inne polskie konfederacje, poparcia u globalnego suwerena.
 • 2018-08-04 02:07 | Bolesław Bonczol

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o „wycince” sędziów

  Być może się mylę,ale ci sędziowie zawarli z państwem "umowę" na określony czas pracy w SN.Wprawdzie ustawa może zmienić,ale nie dla obecnie już powołanych bo to jest sprzeczne z kodeksem pracy,zmiana może dotyczyć nowo powołanych sędziów.
 • 2018-08-04 06:47 | woytek

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o ekologicznej „wycince” sędziów

  W zupełnie w innym świetle oglądamy "wycinkę" sędziów SN po przeczytaniu felietonu Stanislawa Michalkiewicza na ten temat:
  "...Mniejsza jednak o to, bo znacznie ciekawsza i nie pozbawiona niezamierzonego zapewne efektu komicznego, jest rada pana prof. Matczaka, by sędziowie SN zwrócili się z pytaniem do ETS w Luksemburgu, czy są jeszcze niezależnym sądem, czy nie. Cóż sądzić o osobach, które same nie potrafią odpowiedzieć na tak proste pytanie? Gdyby mnie ktoś o coś takiego zapytał, to pomyślałbym sobie, że ten człowiek utracił poczucie rzeczywistości, że mówiąc krótko – jest to pacjent, a jeśli nawet nie – to skoro strzelił mu do głowy pomysł, by o takie rzeczy oficjalnie pytać – że to patentowany dureń. I tak źle i tak niedobrze – bo cóż w takiej sytuacji mogą sobie o takich sędziach Sądu Najwyższego w Polsce pomyśleć ich koledzy z Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości? Ani jako pacjenci, ani jako durnie nie mogą tworzyć niezależnego sądu, toteż nietrudno przewidzieć, jakiej odpowiedzi udzieliłby Europejski Trybunał Sprawiedliwości i to nawet nie z powodu solidarności międzynarodówki przebierańców, tylko z pogardy, kto wie, czy nie uzasadnionej. Ponieważ dojście do takiego wniosku wcale nie przekracza możliwości umysłu ludzkiego, to pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. Jeśli sędziowie SN skorzystają z rady pana prof. Marcina Matczaka, będzie to nieomylny znak, że nie tylko pozbawieni są elementarnego poczucia godności osobistej, ale w dodatku są głupsi, niż przewiduje ustawa."
 • 2018-08-04 16:33 | Sandroxsi

  Re:Sąd Najwyższy zawiesza przepisy o „wycince” sędziów

  W tym wypadku postępowanie zabezpieczające ma na celu zabezpieczenie roszczenia przez zapewnienie skuteczności przyszłemu orzeczeniu sądowemu to w zakresie składu orzekającego. Mamy tu do czynienia z tzw. zabezpieczeniem nowacyjnym Art. 755 stanowi również, że zarządzenie takie może polegać także na unormowaniu stosunków na czas postępowania – stąd wystąpienie do KRS i Prezydenta o zaniechanie określonych w zarządzeniu czynności.