Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Francja przeciwko napastowaniu kobiet

(5)
Zachowania o podłożu seksualnym na ulicach i w transporcie publicznym będą we Francji surowo karane.
 • 2018-08-04 07:38 | Satoshi Politico

  Re:Francja przeciwko napastowaniu kobiet

  Ciekawe, że media głównego nurtu opisując atak na panią Laguerre pomijają fakt, że sprawca pochodzi z jednego z krajów Maghrebu (arabskiej Afryki Północnej). To region, z którego do Europy napływają liczni imigranci, podający się za "uchodźców". Środowiska postępowe w Europie mają najwyraźniej problem z dostrzeżeniem tego, że mamy tu do czynienia z rozszerzonym "dylematem postępowości" (progressive dilemma): wzrost wielokulturowości społeczeństw Europy Zach. (postrzegany przez te środowiska jako postęp) prowadzi jednocześnie do wzrostu prawdopodobieństwa/częstotliwości zachowań, które środowiska te (słusznie) odrzucają jako sexism.
 • 2018-08-04 17:27 | Kavar

  Re:Francja przeciwko napastowaniu kobiet

  Jak zwykle, przeciez polityczna poprawnosc zabrania karac muzulmanow, odpowiedzialnych za te ataki. Nawiasem mowiac, te srodowiska sa 'postepowe' tylko z nazwy.Autor artykulu na swoim blogu jest zacietym przeciwnikiem wszelkiego 'rozdawnictwa' (czyli pomocy ubogim i bezrobotnym), rownoczesnie domagajac sie przeznaczania milionow na sprowadzanie pseudouchodzcow do Polski.
 • 2018-08-04 21:52 | karol1234

  Re:Francja przeciwko napastowaniu kobiet

  Pan Szostkiewicz skrzętnie przemilcza, którą kulturę i religię reprezentują ci napastujący kobiety mężczyzni, czyli niby o czymś informuje, ale najważniejszego nie ujawnia. Jest to dosyć komiczne, bo przecież nikt, kto choć odrobinę zna Francję nie uwierzy, że to Francuzi nagle stali się takimi "chamami", więc nie wiem po co ta konspira? Klasyczny przypadek postprawdy z którą Polityka rzekomo walczy dostarczając "rzetelnych" informacji. Media głównego nurtu przywodzą coraz bardziej na myśl sytuację w ZSRR, gdzie był tzw. pluralizm mediów w postaci dwóch gazet: Prawdy oraz Izwiestii i krążyło potajemnie powiedzonko: w Prawdie niet Izwiestii, w Izwiestiach niet prawdy
 • 2018-08-05 09:21 | Kavar

  Re:Francja przeciwko napastowaniu kobiet

  @karol1234
  Nie ma postprawdy, jest zwykle klamstwo. Ale logika meiow glownego nurtu faktycznie przypomina materializm dialektyczny. Walcza o prawa kobiet..wprowadzajac szariat i importujac muzulmanow.
 • 2018-08-06 20:20 | Satoshi Politico

  Re:Francja przeciwko napastowaniu kobiet

  @ Kavar: Przy całej słuszności krytyki tego, co krytyki jest godne, nie należy tracić ostrości postrzegania ogólnej sytuacji. Media (ani te głównego nurtu, ani jakiekolwiek inne) nie "wprowadzają szariatu" i nie "importują muzułmanów", bo nawet nie mają takich prerogatyw. Media głównego nurtu "jedynie" przyczyniają się do wypaczenia publicznej percepcji takich zjawisk jak nielegalna immigracja biedoty z Bliskiego Wsch. i Afryki Płn. W myśl dominującej w tych mediach ideologii "refugeezmu" tworzony jest obraz tego rodzaju immigrantów jako "uchodźców" potrzebujących niezwłocznej i bezwarunkowej pomocy, zaś negatywne zjawiska jak na przykład masowe napastowanie seksualne kobiet podczas nocy sylwestrowej 2015/16 w Kolonii próbuje się "zmiatać pod dywan". Wówczas się nie udało i miejmy nadzieję, że teraz też się nie uda.