Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krym. Kropla geopolityki

(16)
Droga z Chersonia do tymczasowego przejścia granicznego do okupowanego Krymu jest cicha i pusta, kojarząca się z jakimś wariantem końca świata. Jak w starym, dawno zapomnianym filmie drogi.
  • 2018-08-05 16:15 | woytek

Gdzie Krym, gdzie Rzym , a gdzie sprawa Polska ?

Koniec świata na Krymie , czy artykuł sponosorowany? Autor pownien rozwinąć wątek futurystyczny. Jak by teraz cudownie wyglądał Krym, jakby pozostał własnością oligarchów ?
  • 2018-08-05 18:48 | ziuta91

drogi autorze, starasz sie ale wciaz to nie to, ucz sie, masz tu link

Poczatek dobry :
    Co najpierw rzuciło mi się w oczy w Krakowie ?
    Straszliwy brud na placu przed dworcem. W międzyczasie, całkowicie wysprzątano go podług niemieckiego porządku, ale wtedy… wychodził człowiek z dawnego proaustriackiego budynku dworca prosto w… sam środek.
    W takich warunkach dorożkarz jest darem bożym. Powoli kolebaliśmy się do samego centrum miasta. Chlup, chlup, plaskały kopyta końskie w kałużach. wydawało mi się jakby nawierzchnia ulicy doznawała jakiegoś trzęsienia ziemi.

ale potem moglo byc lepiej :
    Nie można było zaprzeczyć temu niemieckiemu obliczu Krakowa, potrzebowało ono tylko gruntownego oczyszczenia,. Nawet wśród świadomego zaniedbania i polskiego brudu nie dawało się zaprzeczyć. Dlatego, że te rysy wykute były w kamieniu jasno i z silną wiarą. Dlatego przemawiały do mnie po niemiecku, choć w około słyszałem tylko polski. Każdy niemiecki mundur witałem jak przyjaciela. I kiedy właśnie marszowa kolumna skręcała za rogiem z dźwięczną pieśnią na ustach szarpnąłem dorożkarza przede mną aż futrzana czapa opadła mu na nabrzmiałą, pijacką twarz tak, że chabeta chciała zawrócić. Ja jednak byłem szczęśliwy jak dziecko, że mogłem znowu usłyszeć Niemców, i energicznie zamachałem w kierunku żołnierzy, oni zaś ze swej strony dziękowali i kiwali energicznie w moim kierunku.
  • 2018-08-05 18:52 | Barbarus

Pragmatyzm

To może nie trzeba było zamykać tej drogi tylko zbudować autostradę i otworzyć tam przejście graniczne?
  • 2018-08-05 19:28 | zxcvb

Susza na Krymie

Fakt Krym ma problem z wodą, bo Ukraińcy zasypali Kanał Północnokrymski. Dlatego Krym buduje przy pomocy Czechów system nawadniania taki jaki Czesi wcześniej wprowadzali w Izraelu. Odcięli też dostawy prądu. Trzeba było wybudować most energetyczny z Kraju Krasnodarskiego i elektrownię, która właśnie jest uruchamiana. Potrzebny był też gazociąg, bo Ukraińcy odcięli dostawy gazu.
    Drogi na Krymie są budowane. W pierwszej kolejności musiały być wybudowane drogi łączące most z siecią istniejących dróg, głównie z Kerczem. Teraz budowana jest autostrada z Kerczu do Symferopola i Sewastopola (300 km) ma być gotowa w 2020r. To samo dzieje się z koleją, bo most kolejowy ma być oddany w przyszłym roku.
    "Massandra" rzeczywiście ma problem z eksportem na Zachód i po oryginalne krymskie wino, musimy jeździć za Bug do Brześcia. Za to zastąpiła zachodnie wina w Rosji. Massandra kwitnie i zakłada nowe winnice. Mogą sobie na to pozwolić, bo na zakładanie sadów i winnic udzielane są dotacje. Dotacje otrzymuje się na założenie i utrzymanie, do momentu uzyskania zbiorów. Dotacje zresztą dotyczą wielu dziedzin jak choćby hodowli ostryg. Krym to dziś miejsce dla ludzi przedsiębiorczych.
    Na Krymie dzieje się dużo. Nie od razu będzie to widać, trzeba wziąć pod uwagę, że startowali z poziomu Ukrainy, przy dwuletnich problemach z zaopatrzeniem w wodę, prąd i gaz.
  • 2018-08-05 20:35 | Klopfer

Re:Krym. Kropla geopolityki

Panie Romanowski, jest Pan wielkim żórnalistom!!!

Pisać w 2018. roku o Krymie i nie wspomnieć ani sylabą o niedawno otwartym, największym (najdłuższym - 19 km) moście Europy?! ...
    Bravo!
  • 2018-08-05 21:04 | chris6

Porada dla autora - mniej pić i nie uwazać czytelników za durni w dobie internetu.
  • 2018-08-06 09:14 | znafca in spe

Gdyby Putin nie zareagowal to mialby obecnie na Krymie amerykanska baze.
  • 2018-08-06 10:45 | Herstoryk

Cudnie Pachnie

Kolejny wonny kwiatek z rusofobicznej łączki polskich mediów.

Pytanie: kiedy wyniki referendum, że nie wspomni się już o historii, NIE SĄ WYRAZEM SAMOSTANOWIENIA NARODÓW?
    Odpowiedź: kiedy nie pasuje to hegemonicznemu supermocarstwu, jego usłużnym wasalom i ich medialnym propagandzistom.
  • 2018-08-06 15:12 | steve118

Artykuł czyta się ciężko. Nic to , za to komentarze bezcenne. Brawo.
  • 2018-08-06 15:49 | &

Àle za to cywile krymscy przezyli i nie podzielili tragicznych losow ludzi z Donbasu masakrowanych codziennie przez Porosznke z naszym udzialem.
  • 2018-08-06 22:25 | Klopfer

@steve118

Czasy robienia czytelników o IQ>50 w ...., brata ojca, skończyły się bezpowrotnie! ;)
  • 2018-08-07 15:12 | gramin

Ilekroć pojawi się w Polityce jakikolwiek artykuł krytycznie opisujący rosyjskie działania od razu w komentarzach masowo pojawiają się wpisy rosyjskich trolli. Oczywiście ani słowa o tym, że aneksja była aktem wojny i pogwałceniem wszelkich międzynarodowych norm i przepisów. No bo przecież ten najcudowniejszy kraj na świecie, jakim jest Rosja nie popełnia żadnych błędów, ani tym bardziej niegodziwości. Kto uważa inaczej jest nieukiem, durniem, pijakiem lub po prostu rusofobem.

Bardzo dobry i ciekawie napisany artykuł.
    Prorosyjskie komentarze idiotyczne jak zawsze. Najbardziej ubawil mnie ten o woli mieszkańców wyrażonej w referendum.
    Czasami mnie zastanawia, czy te kremlowskie trolle są rzeczywiście tak ograniczone intelektualnie, czy po prostu uważają innych za idiotów, którym można "sprzedać" nawet najbardziej naiwną bajkę?
  • 2018-08-07 22:48 | znafca in spe

gramin
    Jak to bylo z "referendum" kosowskim?
    Dzieki niemu amerykanie maja tam baze wojskowa.
    Na forum jak widac sa tez amerykanskie trolle.
  • 2018-08-08 14:32 | grzerysz

@ gramin
    2018-08-07 15:12

"Bardzo dobry i ciekawie napisany artykuł”.

Dla gości z IQ=0...
  • 2018-08-08 16:30 | grzerysz

@ gramin
    2018-08-07 15:12

„... w komentarzach masowo pojawiają się wpisy rosyjskich trolli”.

Zapomniałeś dodać - bo jakże by mogło być inaczej - płatnych...
  • 2018-08-18 08:29 | Kaliban

@ 2018-08-07 15:12 | gramin

Za garść hrywien...