Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości

(6)
Okazuje się, że gdy Sąd Najwyższy przedstawia pytania prejudycjalne i wprowadza zabezpieczenie, to jest to eksces i bezprawne działanie, ale gdy np. Beata Kempa odmawiała publikowania wyroków TK, to przeciwdziałała bezprawiu.
 • 2018-08-09 11:58 | slima11

  apelacja

  Dlatego ,ze mądrzy Polacy, nie chcą pozwolić ,aby idioci wyprowadzili Polske z UE!!!
 • 2018-08-09 12:11 | zbig49

  Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości?

  Wspaniały, klarowny i logicznie uzasadniający potrzebę wydania orzeczenia przez SN jest artykuł napisany przez pana profesora Jana Woleńskiego. Co klasa to klasa. Panie profesorze jeśli pan pozwoli to ze swojej strony jedynie dodam, że choć to Sąd Najwyższy orzeczeniem siedmiu wspaniałych i niezależnych sędziów wydał wyrok w znanej sprawie, to tak naprawdę tej pomocy w Trybunale Sprawiedliwości UE szukaliśmy My Naród Polski, a niezawisły SN nas w tym wyręczył. Sąd Najwyższy widząc że aktualnie rządzący dokonują bezpardonowego zaboru i bezprecedensowego podporządkowania sobie czyli PiS niezależnego sądownictwa w Wolnym i Demokratycznym Kraju, podjął najwłaściwszą decyzję, za którą przyzwoite Polki i Polacy dziękują. Panie sędzi i Panowie sędziowie SN o Waszej odwadze, godności i umiłowaniu wolności będą zawsze pamiętać Polki i Polacy.
 • 2018-08-09 21:00 | drKing

  Re:Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości

  Mamy do czynienia ze stanowieniem prawa ,,intencjonalnego" tzn. działającego nie dla dobra ogółu lecz w celu osiągnięcia konkretnego celu, jakim w tym konkretnym przypadku, jest niewątpliwie wymiana sędziów. Takie praktyki powinny być zakazane poprzez odpowiedni przepis konstytucyjny.
  Zgadzam się w pełni z argumentacją Pana Profesora użytą w artykule.
  Poza tym, nadszedł czas aby wyjaśnić, iż użyte kiedyś określenie dotyczące sędziów jako ,,nadzwyczajnej kasty" dotyczy nie ich pozycji społecznej ale jako grupy, która dzięki swoim talentom i pracy osiągnęła wysoki poziom umiejętności merytorycznych z zakresu prawa. To te umiejętności z zakresu prawa, pozwalają aby uznać ich osiągnięcia zawodowe za szczególne i w związku z tym zaliczyć do szczególnej grupy. Takich kast mamy więcej. Są to znakomici lekarze, nauczyciele. Wciąż czekamy na specjalną kastę polityków. Określenie - kasta - wcale nie musi mieć negatywnego znaczenia.
 • 2018-08-10 13:59 | trip

  Re:Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości

  A'propos siedmiu wspanailych-w dniu oswiadczenia przez SN TVpis nadawala nomen omen wlasnie niezapomniany film z Brynnerem i spolka.
 • 2018-08-10 22:33 | woytek

  Re:Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości

  slima11
  "tej pomocy w Trybunale Sprawiedliwości UE szukaliśmy My Naród Polski, a niezawisły SN nas w tym wyręczył. Sąd Najwyższy widząc że aktualnie rządzący dokonują bezpardonowego zaboru i bezprecedensowego podporządkowania sobie czyli PiS niezależnego sądownictwa w Wolnym i Demokratycznym Kraju, podjął najwłaściwszą decyzję,"

  Bezprecendensowego podporządkowania sobie niezależnego sądownictwa chce PiS , po bezprecedensowym podporzadkowaniu sobie sądownictwa przez Platformę i SLD.

  Trzeba być cierpliwym i wygrać wybory parlamentarne, co nie jest wcale takie trudne , gdyby opozycja zreygnowała
  z zabetonowanych elit kombatanckich i jasno się wypowiedziała w sprawach polityki zagranicznej i przyszłych sojuszy.
  Natomiast , kiedy opozycja walczy o stołki i niczym się nie różni od PiS, to metody stosowane przez nią do walki o "demokrację" zawsze wydadzą się podejrzane i wręcz nieszczere.
 • 2018-08-11 20:14 | wolenski

  Re:Dlaczego Sąd Najwyższy szuka pomocy w Trybunale Sprawiedliwości

  woyek
  Czy PO i SLD bezprecedensowo podporządkowały sobie sądownictwo? Jeśli tak, proszę o przykłady.
  Czy rzeczywiście opozycja niczym nie różni się od PiS? Kontrprzykłady: sposób prowadzenia obrad parlamentarnych, pozostawienie niektórych funkcjonariuszy na ich poprzednich stanowiskach, pozostawienoe ordynacji wyborzeczj, pozostawienie sędziów SN i TkK.
  JW