Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Już co trzeci pociąg w Polsce przyjeżdża opóźniony

(3)
Już co trzeci pociąg PKP Intercity przyjeżdża do celu za późno, ale rząd udaje, że problemu nie widzi. Lepiej winę zrzucić na pogodę.
 • 2018-08-10 09:26 | jukka2003

  Warto spojrzeć na te statystyki

  Są dwa kwiatki w tych statystykach: InterCity i Koleje Małopolskie.
  Te drugie znam dobrze i mnie nie dziwi ta statystyka.

  Tymczasem na InterCity oczywiście - ogłoszono kolejne sukcesy
  https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/2017-kolejny-rekordowy-rok-pkp-intercity.html

  Jeszcze publikują te statystyki, jak będą zbyt niewygodne - przestaną.
  https://utk.gov.pl/pl/raporty-i-analizy/analizy-i-monitoring/statystyka-przewozow-pa/14377,Punktualnosc-przewozow-pasazerskich-w-2018-r.html
 • 2018-08-10 14:27 | 8o

  Re:Już co trzeci pociąg w Polsce przyjeżdża opóźniony

  A ja trochę poznałam IC - jak się trochę pojeździ to rzeczywistość skrzeczy, też się spóźniają, ratują ich długie trasy i rozmaite planowane przerwy techniczne dzięki którym mozna nadrobić /zredukować spóźnienia. Poza tym w wielu wypadkach stary, zdezelowany tabor (np. w nocnych TLK przejeżdżających z jednego końca kraju na drugi nie uświadczysz gniazdka do podładowania komputera/telefonu ), oszczędności na ochronie (nocą między godzinami 1/2 a 4/5 to nawet konduktorów specjalnie nie widać ) nic tylko podróżować...
 • 2018-08-11 04:37 | k1harper

  panie Redaktor poprosz o statystyki

  z min 10-15 lat by ocenic Panskie studium, na marginesie koleje maja problemy na calym swiecie, nie tylko w w PL, w PRC np szybka kolej chodzi jak w zegarku i poprawia statystki.........bo ma dedykowane tory dla kazdego polaczenia, w reszcie swiata kolej ma wspolne tory, dziekuje! btw jest teoria matematyczna dotyczaca korokow i opoznien na torach, nie mozna tego rozwiazac poza dedykowanymi toro-polaczeniami.