Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zanim się znajdzie złodziei, trzeba dobrać z uczciwych

(7)
Wbrew deklaracjom premiera fiskus woli się zabierać za uczciwych przedsiębiorców niż za przestępców – wynika z ujawnionego pisma dyrektora jednej z Izb Administracji Skarbowej.
 • 2018-08-10 15:24 | adstr

  "fiskus woli się zabierać za uczciwych"

  Najbardziej należy obawiać się władzy, która ogłasza, że uczciwi nie muszą się niczego obawiać.
 • 2018-08-10 16:58 | JanKalema

  Re:Zanim się znajdzie złodziei, trzeba dobrać z uczciwych

  Właśnie we Wrocławiu zdymisjonowano wieloletniego dyrektora Izby Administracji Skarbowej, niekwestionowanego specjalistę i zastąpiono go misiewiczówną - 30 letnią harcerką katolicką. Dziewczyna nigdy w skarbówce nie pracowała za to na pewno po chrześcijańsku będzie łupić i pracowników i podatników.
 • 2018-08-10 17:20 | krebs06

  Re:Zanim się znajdzie złodziei, trzeba dobrać z uczciwych

  no a czego się można było spodziewać? Teraz jak sądy bedą pfawe i sprwiedliwe, będzie jeszcze łatwiej.
  Morawicki ( jego dar retoryczny i tolerancja trzymania się faktów zbija z nóg) woła inwestujcie, konstytucja dla biznesu daje pewność działania. Jak już ktoś wrzuci swoje pieniądze w działalność przyjdzie sędzia/prokurator - wkrótce to będzie jednoosobowe stanowisko, i zlicytuje.
  To wszystko rzecz jasna dla dobra suwerena (no i dla aparatu)
 • 2018-08-10 17:41 | azur

  Re:Zanim się znajdzie złodziei, trzeba dobrać z uczciwych

  Ach, jak ja lubię ten uśmiech premiera.
 • 2018-08-10 18:13 | ggry

  Re:Zanim się znajdzie złodziei, trzeba dobrać z uczciwych

  Pismo skarbówki szokujące. Czy opozycja jest w stanie zrobić z tego jakiś użytek?
  Anegdotka jednakowoż nie z PRL-u, ale z przedwojnia; nie Kowalski, ale Franc Fiszer,
  i nie 100 tysięcy złodziei, ale 70 tysięcy łajdaków. Pytającym nie mógł być Malinowski,
  bo nikt o takim nazwisku nie siadywał na półpięterku w Ziemiańskiej.
 • 2018-08-10 18:59 | jsn111

  Re:Zanim się znajdzie złodziei, trzeba dobrać z uczciwych

  Rozumiem, że na PRL ma skakać jak koza na pochyłe drzewo, ale cytat o dobieraniu uczciwych jest przedwojennego autorstwa Franca Fiszera - i wtedy chodziło "tylko" o 50.000
 • 2018-08-11 16:06 | otago

  Re:Zanim się znajdzie złodziei, trzeba dobrać z uczciwych

  System jest chory . Jeśli szykują się na jakąś branżę to najpierw TV Pis i prasa przygotowują grunt , potem kontrole , czepianie się szczegółów - a hitem jest należyta staranność - nigdzie nieokreślona która dominuje . To nie znaczy iż polscy podatnicy są bez grzechu ale chamstwo w szukaniu kasy jest porażające . Jestem całym sercem za tym by szukali złodziei i oszustów podatkowych ale wygodniej i prościej jest zabrać się za normalnych porządnych ( w miarę ) podatników - tam przy dobrych chęciach zawsze się coś znajdzie zwłaszcza iż przepisy niejasne ( ja myślę że celowo ) . Potem są nagrody dla urzędników a sąd roztrzyga po paru latach i nikt nagród nie zwraca . A przecież to Polacy prowadzący działalność gospodarczą wypracowują w ponad 60 % PKB i powinni być co najmniej szanowani a przepisy i prawo podatkowe jasne i proste . Potem się okazuje iż większe afery to sprawka między innymi byłych ludzi ze służb lub innych "mających dojście " itp .
  Nie sądzę by to się zmieniło gdy dojdzie do władzy inna opcja - taki system każdej władzy pasuje . Nie domagam się żadnych przywilejów jedynie uczciwego traktowanie i prostych jasnych zasad prawa np. nie zmienianych przez 10 lat .