Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcy podpisują pierwszą umowę ws. wtórnych migrantów

(7)
Porozumienie o błyskawicznym zwrocie migrantów do Hiszpanii zakłada wydalenia tych osób w ciągu dwóch dni od zjawienia się na granicy Niemiec. To cios w antyimigracyjną retorykę populistów.
 • 2018-08-11 07:01 | woytek

  gdzie w tych porozumieniach jest ten "cios" co uderza w antyimigracyjną politykę ?

  "Podpisanie umowy z Hiszpanią i perspektywa zawarcia podobnych porozumień z tuzinem innych państw Unii ma jednak wielkie znaczenie polityczne. Uderza bowiem w antyimigracyjną retorykę prawicowych i populistycznych rządów w Wiedniu, Warszawie, czy Rzymie." -cytat.
  W której części tych dwóch zdań jest ten "cios"? Każda próba uregulowania tego zjawiska , jakim jest niekontrolowany najazd uchodźców jest zwycięstwem tych, którzy ostrzegali przed bałaganem destabilizującym Europę.
  Ten bałagan został stucznie stworzony na zamówienie tych , którym ten bałagan jest potrzebny.
 • 2018-08-11 10:32 | lubat

  Re:Niemcy podpisują pierwszą umowę ws. wtórnych migrantów

  Wszystkie te porozumienia o zwrocie imigrantów to pic na wodę, fotomontaż, stworzony dla doraźnego powstrzymania spadku popularności partii rządzących i wzrostu znaczenia tzw. populistów. Cały ten projekt nie może się udać choćby dlatego, że dotychczasowa praktyka odsyłania niebezpiecznych imigrantów jest skutecznie blokowana przez obrońców, którzy wykorzystują wszelkie kruczki prawne, drogą sądową trwającą w nieskończoność. Odsyłanie imigrantów jest więc bardzo kosztowne i nieskuteczne.
  Innym zarzewiem klapy takich porozumień jest ich niestosowność w oczach coraz większej liczby obywateli. Oni coraz natarczywiej oczekują, że imigrantów się będzie zatrzymywać na granicach Unii, a nie rozdzielać na poszczególne państwa unijne każdego, komu się zamarzy życie na koszt Europy.
  Gdyby jednak nawet udało się jakimś cudem porozmieszczać "drogich gości" po całej Unii, to skutek może być odwrotny - ilość niezadowolenia tubylczej ludności pomnoży się przez ilość krajów.
 • 2018-08-11 17:14 | TyberiusMazur

  Re:Niemcy podpisują pierwszą umowę ws. wtórnych migrantów


  Nie wiem jak autor prasę międzynarodową śledzi(było parę artykułów co ona naprawdę znaczy) , ta umowa może odnieś przeciwny skutek od zamierzonego, jeżeli chodzi o nastroje w Niemczech.

  https://www.welt.de/politik/deutschland/article180959902/Zahlen-des-Innenministeriums-Fluechtlingsabkommen-mit-Spanien-nahezu-wirkungslos.html?wtrid=onsite.onsitesearch

  ta umowa dotyczy tylko osoby zatrzymane na granicy Austriackiej. Gdyby ta umowa obowiązywała od dwóch miesięcy , to by w ciągu tych dwóch miesięcy w sumie "0", słownie "zero" osób zostało zawróconych do Hiszpanii, ja bym powiedział ,że to ludzi bardziej wkurzy jak zostaną poinformowani o tym "sukcesie"
 • 2018-08-12 05:02 | stary_zyd

  Redaktorze Szyszko

  POLITYKA to nie GW, proszę starać się być rzetelnym dziennikarzem!
 • 2018-08-12 23:02 | Andrzej Falicz

  Re:Niemcy podpisują pierwszą umowę czyli pic - fotomontaz

  Umowa będąca " ciosem dla populistow" ...dotyczy de facto chyba konkretnie 8 osób z dziesiątków tysięcy !
  A i tak pro Merkelowa POLITYKA dostaje wypieków z radości .

  Tymczasem Merkel staje się dokładnie taka jak chcą " populiści " co niby ma oznaczać coś negatywnego a jest esencją demokracji
 • 2018-08-12 23:50 | edan

  Re:Niemcy podpisują pierwszą umowę ws. wtórnych migrantów


  Szanowny autor zastosował dziwny tok rozumowania. Pani Merkel do tej pory próbowała narzucić państwom Unii „Willkommenskultur” (czyli przyjmowanie „wszystkich uchodźców” - pani kanclerz nie chciała się z tego sformułowania wycofać , jak również nie chciała żadnego „limitu” w tej kwestii) w połączeniu z przymusowym automatyzmem ich relokowania do poszczególnych krajów . Zamiast tego mamy „sukces” w postaci wymuszania jakichś umów o zawracaniu migrantów do państw w których oni po raz pierwszy się zarejestrowali. Przecież ten rzekomy „sukces” to tylko zdublowanie konwencji „ Dublin III” (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=celex:32013R0604), która właśnie w skrócie stanowi o tym, że migrant składa wniosek w pierwszym kraju Unii, którego granicę przekroczył, co zobowiązuje go do pozostania w nim. Te umowy (kilka krajów zdementowało rzekome przystąpienie do nich) to desperacki krok pani Merkel , która musiała przedstawić jakiś „sukces” swoim obywatelom, żeby ratować swoje stanowisko, koalicję i dotrwać do końca kadencji
  ""
 • 2018-08-13 15:23 | azur

  Re:Niemcy podpisują pierwszą umowę ws. wtórnych migrantów

  Imigrację trzeba tępić u jej źródła. Istnieją potężne gangi trudniące się przemytem ludzi. Europę szturmują nie ci najbiedniejsi, ale ci, których stać na tysiące dolarów płaconych przemytnikom ludzi, wspieranym przez pożytecznych idiotów, czyli organizacje pozarządowe dysponujące całą flotyllą statków i łodzi pontonowych.