Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Błaszczak, czyli chamstwo w państwie

(15)
Polskie państwo ustami ministra Błaszczaka znieważa osoby LGBT – a przez to wszystkich obywateli – a my jesteśmy wobec tego faktu bezsilni.
  • 2018-08-14 20:45 | Aspiryna

Minister i jego "kultura"...

W cywilizowanym kraju pan minister (szybko) podalby sie do dymisji... tyle, ze PiSowska Polske "anno domini" 2018 bardzo trudno zaliczyc do krajow w pelni cywilizowanych!
  • 2018-08-14 21:42 | leo_meo

Re:Błaszczak, czyli chamstwo w państwie

Mariusz Błaszczak nie jest fundamentalistą. Jest posłusznym Kaczyńskiemu „cynglem”, którego kiedyś ten z rozbawieniem nazwał „domofonem”. Poza polityką nie istnieje, bo niczego innego nie umie robić.
  • 2018-08-15 02:10 | zulu1

FYI Panie Ministrze !

Ostatnie doniesienia z frontu sodomitów
    Amerykańskich, ich Polscy bracia w wierze
    objęci są specjalną klauzulą nietykalności:

"Pennsylvania Releases Damning Report
    On Catholic Clergy Sex Abuse Scandal
    The report identified over 300 Catholic
    priests in Pennsylvania who have been
    accused of sexual abuse"

https://m.huffpost.com/us/entry/us_5b2d4062e4b00295f15c56db

ENJOY !

.

~
  • 2018-08-15 07:59 | dandab

Ja sie bardzo ciesze, ze bog wybral mnie na ateiste. Nie mam absolutnie zadnych religijnych rozdygotan, natomiast jestem zwolenniczka tolerancji i panstwa dla kazdego obywatela.

Niestey w tej chwili Polska jest tylko dla obywateli pierwszego sortu i chamstwo przedstawicieli partii rzadzacej odnosi sie tylko do "obywateli wykletych", czyli wszystkich innych obywatelskich sortow.

Intelektualne i moralne wartosci owego ministra klasyfikuja go do eksponowania jego osoby w Gabinecie osobliwosci.
    Tam wszyskie eksponaty sa zwykle odrazajace i budzace groze.

Autor naiwnie ma nadzieje na jakikolwiek przejaw intelektu owego absolwenta UW.
    Ja natomiast smiem watpic w jego intelekt i przesylam mu zlota mysl Marka Twaina "Lepiej jest nie odzywac sie wcale i wydac sie głupim, niz odezwac sie i rozwiac wszelkie watpliwosci."
  • 2018-08-15 10:29 | observer

Zważcie do kogo adresuje to chamstwo ten absolvent UW - do sobie podobnych kmieciów. Pewnie dostał brawa. O tempora o mores.
  • 2018-08-15 11:24 | samba kukuleczka

Zakładając, że wszelkie odmienności seksualne ( za normę uważam związek kobiety i mężczyzny) mają przyczyny biologiczne, genetyczne gdzie sami zainteresowani nie maja większego wpływu na to co robią i z kim, to minister nie powinien używać biblijnej poetyki, ale kiedy całe to " L i coś tam jeszcze" ma podłoże kulturowe i związane jest z wiadomą propozycją cywilizacyjną to spojrzałabym na ten epizod w duchu większej tolerancji.
    Minister jako osoba publiczna raczej nie powinien, ale skoro wybitnie zżył się ze swoją aksjologią to faceta rozumiem

Tym bardziej, że zbliża się okres jakichś tam wyborów i każdy chce "swoim" pokazać swoje światopoglądowo-kulturowe credo.
    Mnie to w każdym razie ta wypowiedź aż tak nie razi.
  • 2018-08-15 11:41 | zxcvb

Definicje

Człowieka niewykształconego i niekulturalnego pogardliwie nazywamy prostakiem. Ostatnio pojawiła się grupa ludzi niby wykształconych (dyplomy), niby kulturalnych (bywałych na salonach...), a w gruncie rzeczy prostackich. Nie wydaje mi się, żeby chamstwa czy tępego prostactwa, można się było nauczyć i przybierać maskę tylko na użytek wypowiedzi dla swojego elektoratu. Oni zwyczajnie tacy są, mimo wykształcenia. Błaszczak raczej nikogo nie udaje, podobnie jak moja "idolka" Pawłowicz.
    Znajomy inżynier mechanik, wyznawca religii smoleńskiej, twierdzi, że brzoza nie mogła uszkodzić skrzydła samolotu. Wiedzę niewątpliwie na uczelni nabył, i pewnie w pracy ją stosuje, ale na własny użytek to on już wie swoje.
    Trzeba by chyba zmienić definicję prostaka. Moja ex twierdzi, że problem tkwi w mentalności, a tego wykształcenie i obycie nie zmieni. Można być oświeconym, a mentalnym prostakiem.
  • 2018-08-15 17:20 | Slawomirski

Nie chodzi o tolerancje dla LGBT. Oni slusznie domagaja sie akceptacji. Blaszczak kompromituje siebie, PiS i panstwo polskie. Nieciekawe sa wiadomosci z kraju rodzinnego.

Dziekuje panu Hartmannowi za zajecie stanowiska w tej sprawie.

Slawomirski
  • 2018-08-16 09:48 | turpin

Ależ Minister Błaszczak (podobnie jak i inni dostojnicy obecnej władzy) są li tylko emanacją Narodu Polskiego, i to całkiem udatną. Stąd i powodu do dymisji nie ma, a i oburzać się nie ma o co i na kogo. No, chyba, że na Umęczony Naród Polski...
  • 2018-08-16 09:57 | gggiaco

"Podłość słów Błaszczaka". Slowa nie moga byc podle. Podly moze byc ten, kto je wypowiada. Panie Hartman, prosze przeprosic slowa. Blaszczaka tez potepiam. Pozdrowienia.
  • 2018-08-16 10:02 | Marek TX

Błaszczak w telewizji uczy i “moralizuje” swoim wyuczonym propagandowo monologiem powtarzajac wkolo to samo.
    Jest spocony i podekscytowany tym swoim bezsensownym monologiem robiac wrazenie psychopaty.
  • 2018-08-16 12:40 | taktotak

Nie rozumiałem, dlaczego od lat PiS tak zażarcie walczył z poprawnością polityczną? Teraz rozumiem...
  • 2018-08-16 17:00 | azur

Raczej chamstwo w chamstwie.
  • 2018-08-17 05:28 | k1harper

Polska znieważa osoby LGBT

fakt to chamstwo, wszak LGBT czesc spoleczenstwa NIEMA prawnej reprezentacji ani w prawie polskim ani konstytucji ani w tradycji, wiec to nie Polska zniewaza, bot nie Polska, i nie zniewaza bo ta grupa spoleczna prawnie NIEISTNIEJE
  • 2018-08-17 17:58 | samba kukuleczka

Być może pogląd mój będzie przewrotny, powiem więcej, będzie to co najmniej podwójne salto w przód w pozycji kucznej, ale kto wie czy wszyscy popierający Marsze Równości i w ogóle idee tego typu zgromadzeń z mniejszościami seksualnymi w rolach głównych bohaterów nie powinny być wdzięczni Ministrowi Błaszczakowi za jego kontrowersyjnie zwerbalizowane wystąpienie.
    Dlaczego?
    Proszę sobie wyobrazić, że idea Marszów Równości zdobywa kolosalne powodzenie. Co więcej na przykład w roku następnym nagle cała Polska - nawet Prymas Polski i cały Episkopat - biorą udział w kolejnej edycji marszu, co więcej wszyscy uczestnicy takiego marszu praktycznie – na znak poparcia - wcielają w życie piękne idee miłości homoseksualnej. Po prostu wszyscy jak jeden mąż- stają facet przy facecie i jak jedna żona - kobieta przy kobiecie.
    Nikt, dosłownie nikt nie akceptuje archaicznych związków heteroseksualnych.
    I teraz pytanie.
    A gdyby nie obywatelska postawa pana Ministra Błaszczaka to ja się pytam, a kto za 30, za 40 lat uczestniczyłby w takiej paradzie?
    Podparci o laski , na wózkach inwalidzkich,uzbrojeni w protezy, bo gdyby nie protezy to jedynie kasza manna i bułki maczane w mleku.
    Tak wyglądałby gdyby nie Minister Błaszczak Marsz Równości A. D. 2060.
    Żadnych przedstawicieli młodego "równościowego' pokolenia, bo ich po prostu nie będzie.
    Każdy popierając czynnie piękną idee zostawi po sobie pieska, kotka...albo dwie papużki nierozłączki...również sympatyzujące z piękną ideą L i 3 litery

A jest minister Błaszczak i świat nie stanie na głowie. Będą na marszu A. D. 2060 dziadkowie z babciami, wujowie, stryjenki, kuzyni z Woli Uhruskiej, ojcowie z dziećmi, również czwartej żony i z ich wspólnymi 2 córeczkami. Ona -żona - z kolei po 3 związkach partnerskich i 2 małżeństwach sakramentalnych i pokłosie tychże aliansów.

I wszystko to dzięki Niemu, Panu Ministrowi
    I zamiast surowych reprymend ja wręczyła bym Ministrowi Order Uśmiechu. Co najmniej III klasy.