Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

(14)
Wiele z przytoczonych przypadków obejmuje przedawnienie. Tylko dwóch księży może być aktualnie skazanych.
 • 2018-08-15 18:41 | mopus11

  Pensylwania

  Kiedy czytam doniesienia o seksualnych przestępcach w sutannach, zastanawiam się jak głęboki z tego powodu musi być dyskomfort (jeżeli w ogóle jest) u wiernych kościoła katolickiego. Czy wzbudzają one jakiekolwiek refleksje wątpiące w istnienie w tej korporacji pierwiastka metafizycznego? Trudno oczekiwać, no bo skąd od szerokiej rzeszy katolików gruntownej znajomości historii kościoła, bowiem już sama historia wiedza o nim powoduje by tę instytucję przesiąkniętą obrzydliwymi epizodami - matkę naszą, według "obatela" Czarneckiego - omijać szerokim łukiem. Nie trzeba wcale podpierać się współczesnością. Ale co często przypominam: Według rosyjskiego filozofa Zinovieva kilkudziesięcioletnia indoktrynacja zrobiła z Rosjan homo sovieticus. Trudno się zatem dziwić, że 10. wiekowa indoktrynacja katolicka zrobiła z Polaków homo catholicus. Tu i ówdzie wątłe iskierki buntu antykościelnego nie wystarczają na wzniecenie płomienia. Czy kiedykolwiek szerokie rzesze wiernych, a szczególnie polski wymiar sprawiedliwości, zrozumieją, że KrK to instytucja wyłącznie ludzka, pozbawiona elementów boskich?
 • 2018-08-15 18:49 | pawem

  Niestety, owieczki i tak będą broniły swoich pastuchów …
 • 2018-08-15 19:39 | samba kukuleczka

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Nie jest najlepiej w katolickim państwie. Niezły urobek.
  A jak się ogólnie mają dzieci w „królestwie demokracji”?
  Co roku w Stanach Zjednoczonych na skutek użycia broni ginie 1300 dzieci, a poważne rany odnosi około 5,8 tysiąca - wynika z rządowego badania opublikowanego w czasopiśmie naukowym "Pediatrics" Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej.
  Mnożąc przez lat na przykład 30 to daje około prawie 40 tys ofiar. Śmiertelnych.
  Przypominam, że prawo użycia to wielka zdobycz liberalnej demokracji.

  Nie chcę pisać, że nie ma pedofilii w KK, chcę jedynie powiedzieć, że tak jak kiedyś komuniści i ateiści paktowali z diabłem i byli największym wrogiem najwyższego stadium ustrojowego świata zachodniego, tak teraz spośród świata religii wyłowili sobie wrogów
  Kraj protestantów (Kennedy jedyny katolik prezydentem) uznał, że z jednej strony wszyscy katolicy to pedofile, muzułmanie to terroryści i oni podkopują fundamenty cywilizacji zachodniej , za to fundamentaliści z Południa są oczywiście OK.


 • 2018-08-16 00:39 | Aspiryna

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  To pewnie nie koniec... caly czas wychodza na jaw nowe grzechy i zbrodnie kosciola rzymsko-katolickiego!
 • 2018-08-16 08:39 | samba kukuleczka

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Pedofilia jest dewiacją seksualną jako taką i można doznawać pełni seksualnych doznań przebywając samotnie w pokoju czytając bajkę o czerwonym kapturku i jego baraszkowaniu z wilkiem na przykład. Powodem do czujności moralnej i obywatelskiej są przykłady molestowania seksualnego w tym przypadku osób poniżej 15 roku życia.
  Pedofilia jest pojęciem stosunkowo nowym. Początek XX wieku.
  Skąd to to jest?
  Jak większość wynalazków współczesności pochodzi z ojczyzny innowacji czyli USAńskieog kraju.
  Ma to pewien związek z ruchem feministycznym, ale powiedzmy,że dosyć luźny.
  Wśród zarejestrowanych przypadków molestowania nieletnich w(oczywiście w USA) były i takie mówiące o molestowaniu 3 letniej dziewczynki przez jej starszego o 12...miesięcy kolegę.
  Sprawa była ponoć rozwojowa i połowa Stanów tym żyła.
  W książce redakcyjnego kolegi Tomasza Zalewskiego "Inne Stany" jeden z rozdziałów nosi tytuł:"Libido w służbie postępu. Feministki i obsesja molestowania seksualnego" opisany jest przykład godnego pożałowania przypadku molestowania seksualnego:

  "Jeden z polskich naukowców opisywał w nowojorskim "Nowym dzienniku" jak może to być niebezpieczne. Kiedy jego koleżance ze Stanów po gościnnym wykładzie w Polsce wręczono kwiaty, zareagowała atakiem histerii"

  A tak na marginesie powyższego epizodu zastanawiające nieco jest , że szczególnie przypadki pedofilii rozpanoszyły się w krajach anglosaskich (USA i Australia) gdzie katolicyzm od zawsze stanowił po prostu konkurencję dla protestancko-ewangelickich kościołów i był kościołem nizin społecznych, a marnie z pedofilią w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Francji, Niemczech. Chociaż powinno być inaczej

  Osobny przykład to Chile, ale z racji, że to Ojczyzna Franciszka to jeszcze nie takie kwiatki będą wychodziły z Santiago i okolic.

  Od czasu do czasu przy tego typu niusach zalecam zapoznanie się z socjologicznym opisem zjawiska „paniki moralnej” który mówi „po co to, na co i przeciwko komu”. Po prostu prymitywne wykorzystywanie różnych zjawisk do polityczno-kulturowej walki, szczególnie kiedy KK ( na przykład w Polsce) kojarzony jest z jedną z politycznych partii.

  Zresztą paradoksalnie po kilkudziesięcioletnim okresie duchowo-religijnej abstynencji w momencie kiedy zobaczyłam jak wykorzystywane przypadki pedofilii zaczęły stawać się orężem w walce z KK postanowiłam wrócić „na łono” wiadomej instytucji.
  Po prostu nie lubię kopać leżącego, a Kościół w skali globalnej może i trochę ze swojej winy ( ale tylko trochę) znalazł się w mało komfortowej sytuacji.
  No i jeszcze pedofilia. Wynalazek wieku postępu i nowoczesności. • 2018-08-16 16:06 | Alrus

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Siedemdziesiąt lat..? Zaiste, głęboko sięgnięto.
  Chętnie przeczytałbym, jak te rzeczy kształtowały się w innych grupach/instytucjach, dopiero na tym tle można by zjawisko oceniać.
  Pedofilia, jak wszystko co dostępne człowiekowi, zawsze występowała, byłoby zatem wbrew naturze ludzkiej, o której grzeszności katolicyzm naucza, aby jakaś instytucja była od podobnych występków wolna. KK w wymiarze świeckim, ludzkim, nie jest i nie może być wyjątkiem. Nic jednak nie wskazuje, aby stanowił wyjątek w drugą stronę, czyli był miejscem szczególnej pedofilii. Tysiąc przypadków na setki milionów ludzi przez siedemdziesiąt lat wskazuje raczej na znikomość zjawiska. Znikomą znikomość. Co ciekawe, jeszcze dwadzieścia lat temu mnożyły się oskarżenia o homoseksualizm, z usilnie tropionymi pederastami w sutannach. Jeśli odrzucić baśnie a wziąć rzeczywiście udowodnione przypadki, też z dużej chmury spadł zadziwiająco mały deszczyk, a dziś nawet się o tym nie wspomina - moda minęła, zniknęła "plaga" jakby jej nigdy nie było. Nagle księża przedzierzgnęli się jak jeden mąż w pedofilów. Strach pomyśleć, co przyjdzie kiedy pedofilia stanie się dla środowisk lewicowych wyznacznikiem postępu, wolności i równości niczym wytykany wcześniej funkcjonariuszom KK homoseksualizm..?
 • 2018-08-16 16:52 | Prowincjusz

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  samba

  Franciszek pochodzi z Argentyny, to jak pomylić Polaka z Rosjaninem. Pojęcie pedofili jest może i nowe, ale sam proceder jest stary jak ludzkość.

  Aspiryna

  Zbrodni dokonują jednak osoby fizyczne. Kościół ma oczywiście swoje za uszami, ale chyba nie namawia do dewiacji sensualnych. Tak można zdeprecjonować każdą instytucję.
 • 2018-08-16 17:52 | lubat

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  @08:39 | samba kukuleczka
  @16:06 | Alrus

  Dzięki za wpisy dokładnie takie, jakich bym sam dokonał:)
  Dodam od siebie, że we wszystkich społeczeństwach, a nawet w różnych jego grupach, istnieje silna potrzeba wyznaczenia jakiejś osoby lub grupy w roli "kozła ofiarnego", na których można się bezkarnie wyżywać, by zaspokajać swoje ciemne instynkty, a do tego jeszcze chodzić w glorii zasłużonego dla społeczeństwa. Tymi "kozłami ofiarnymi" byli heretycy, rewizjoniści, syjoniści, kułacy, homoseksualiści itd., itp. To się zmieniało w czasie, ale metody nagonki na nich pozostają bez zmian, jeśli odrzucić wpływ nowoczesnych mediów. Zawsze znajduje się olbrzymia grupa "sprawiedliwych", którzy gotowi są podrzucić chrustu na stos ze "skazańcem", bo wtedy czują się sędziami, kimś lepszym. Dlatego nie trzeba ich jakoś specjalnie rekrutować. Było, jest i będzie zawsze miliony chętnych, by rzucić kamieniem w bliźniego.
 • 2018-08-16 18:02 | ok11111

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Zupełnie zniknęło z przestrzeni publicznej wspominanie pontyfikatu JP2. Nawet najżyczliwsi mu milczą. Inaczej trzeba by dokonać mocnej przeceny tego pontyfikatu - głośnego, ale niedowidzącego. Paradoksalnie chyba tylko zapomnienie może być ratunkiem dla pamięci o tym papieżu.
 • 2018-08-16 18:47 | samba kukuleczka

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Nie mogę jednego zrozumieć dlaczego nikogo nie zastanawia to zestawienie liczb.
  Z jednej strony: 70 lat skrzywdzonych ponad 1000 dzieci
  Z drugiej: 1300 dzieci traci życie w ciągu roku.
  Nie lubię tego, ale zrobię: Śmierć 1300 dzieci rokrocznie daje po upływie 70 lat liczbę ponad 90 tysięcy.
  Wiem, tam Pensylwania, a tutaj całe USA, ale czy aż tak trzeba być chłodnym, żeby tego nie zauważać.
  Przecież ewidentnie widać, że krzywda tego ponad tysiąca dzieci jest jedynie żałosnym pretekstem aby przyp… KK. Bo gdyby prezentowały tę samą wrażliwość w tym drugim przypadku to media powinny wyć z bólu na samą myśl o śmierci tych tysięcy młodocianych, ale tego nie robią bo…

  No właśnie dlaczego tego media nie robią?
  Ja wiem, ale czy coś to zmieni, że ja akurat wiem.
 • 2018-08-16 21:28 | Aspiryna

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Szanowny "Prowincjuszu" - istnieje wystarczajaco dowodow na to, ze kosciol katolicki (jako INSTYTUCJA) ukrywal przestepstwa (w tym przestepstwa na tle seksualnym) ksiezy. A to deprecjonuje koscielna instytucje w stopniu znacznym!
 • 2018-08-16 23:07 | Prowincjusz

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Aspiryna . Deprecjonuje w stopniu znacznym - jest zgoda, zbrodnie - zgody niema.
  Samba. Dopóki dopóty w USA o posiadaniu broni będzie decydowało NRA te liczby mogą tylko rosnąć. Na razie mają tylko po coś koło osiemdziesięciu sztuk na stu obywateli.
 • 2018-08-17 13:24 | slima11

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  Bronie jak niepodległości JP2..Dokonał przełomu w stosunkach z innymi religiami.Tylko Cerkiew ,raczej ze względów politycznych broniła się, jak pod Borodino.Rosjanie.Miał wrogÓw wewnątrz i na zewnątrz Watykanu .Nie widział wszystkiego a wrogowie ,mu nie przekazywali informacji.Nas wprowadzaŁ do UE..I obecnie Jego nasi wrogowie zapominają o Nim.Cynicznie .Bo jak wyjść z UE bez nauki JP2?
 • 2018-08-17 14:34 | samba kukuleczka

  Re:Pensylwania: Przez 70 lat księża-pedofilie skrzywdzili ponad tysiąc dzieci

  KK ma w wielu instytucjach, w miejscach przestrzeni publicznej swoje przedstawicielstwa.
  W miastach, miasteczkach, wsiach; ale także w wojsku, szpitalach, szkołach, lotniskach, domach opieki społecznej, hospicjach, sanatoriach, nawet w przedszkolach, ale jest jedna instytucja która zapewne oprze się temu trendowi.
  Jest nią oczywiście Urząd Patentowy, bo Kościól nie znosi nowości.
  Dlatego mam radę dla ateistów,agnostyków jeżeli szukacie pracy gdzie nie chcecie być narażeni na świadomy lub nieświadomy kontakt z wszelkimi, nawet najmniejszymi przejawami religijnego kultu składajcie podania z perfekcyjnie przygotowanym CV w najbliższym Urzędzie Patentowym.
  Nie przypadkiem przypominam o tym fakcie, bo jeżeli przypadki o których wspomina ów raport pochodziły sprzed 70 lat, a pedofilia jest dosyć niedawno stabuizowana, to nie można wykluczyć, że po prostu katoliccy duszpasterze nie wiedzieli, że nawet dotyk, przytulenie, pocałunek w policzek może być zbrodnią.
  Po prostu nie znali najnowszych trendów.
  Przypominam, że uścisk dłoni - według niektórych - może posiadać również podtekst erotyczny.