Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprawa fregat z Australii podtapia wiarygodność Polski

(17)
W ostatniej chwili zniknął najważniejszy punkt wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na antypodach. Na najwyższych szczeblach PiS i rządu zablokowano zakup fregat Adelajda. To porażka Marynarki Wojennej i sojuszniczej wiarygodności Polski.
  • 2018-08-17 13:31 | turpin

i wyznaj sie, czlowieku...

Kupują - lament; nie kupują - lament.
    Przypomina to nieco pewien wątek z `Podróży Guliwera`.

(nie, nie jestem zwolennikiem PiSu; najchętniej wsadziłbym cały PiS na zardzewiałą fregatę i zacumował na starannie zamulonym Zalewie Wiślanym)
  • 2018-08-17 13:48 | observer

Krucafuks

Znowu zrobiliśmy z siebie błaznów. A może stworzymy WK (wojska kajakowe)?
    Ilość dowcipów o "polish idiot" pewnie się zwiekszy.
  • 2018-08-17 14:46 | krebs06

Re:Sprawa fregat z Australii podtapia wiarygodność Polski

Akurat to rzadka rozsądna decyzja PiS. Zakup bez sensu, tak jak przejęcie starych fregat z USA.
    Polecam wywiad z Kołodką w Rzepie, bardzo rozsądny głos. Zwiększanie wydatków na obronę to wyrzucanie pieniędzy w błoto, szczególnie w Polsce gdzie nie ma nawet wizji sensownego i efektywnego wykorzystania już posiadanych środków. Nawet dawni dowódcy wojskowi to potwierdzają. Stwórzmy efektywny system wydawania - było nie było publicznych środków, a potem myślmy o wydawaniu
  • 2018-08-17 15:27 | nailer

Po jaka cholere Adrian i reszta leci do Australii i NZ, skoro niczego nie zalatwiaja?
    To jest skandal, marnowanie pieniedzy. Kto ich rozliczy?
  • 2018-08-17 16:29 | Aspiryna

Czy oficjalna propaganda odtrabi "kolejny sukces" PiSowskiego rzadu?
  • 2018-08-17 17:42 | q602

Niewazne, kto za tym stoi I w czyim to jest imieniu. Gupio wyszlo, wiec cala swita powinna zgodnie odwolac wycieczke do Australii i przynajmniej odzyslac czesciowo koszty przelotu. Moze Emirates Airlines zlituja sie nad prawymi i sprawiedliwymi...
  • 2018-08-17 18:11 | scrambler

Szanowny Panie Redaktorze,
    "słowo ciałem się stało" i pływać przestało.
    Brawo my!
    Fiu22 śmy pokazali, znaczy, że można jak się chce. A taka Adela czy jak jej tam się na Wisłę nie zmieści! Za rok będą może pływające czołgi (się nauczy pływać te co mamy), a resztę się dopożyczy na defiladę od najważniejszego sojusznika, bo jest w czym u niego wybierać, dopiszą do rachunku za przyszłe zakupy. A ten tam, suweren niech się cieszy, że nie musi kupować biletów. A przecież mógłby musieć.
    Nie jestem aż tak stary, żeby móc to pamiętać, ale może Pan lub ktoś z @forum posiada wiedzę, czy w poprzednim jakże przecież niesłusznym systemie w defiladach tej miary / podobnej okazji brał bezpośredni udział nasz ówczesny najważniejszy sojusznik? Pytam o lata przed 1968. W późniejszym okresie sytuacja była wg mnie mniej więcej ogólnie rozpoznawalna: big brother z wyjątkiem najbliższego otoczenia swoich baz raczej starał się nie afiszować ze swoją wszechobecnością. Taka jego ascetyczna skromność była. Nie pomogło, i tak znielubiliśmy go jakby bardziej.
    Dzisiaj swojego najważniejszego kochamy po same pachy, a on... jak panna na wydaniu. Z przewagą wydania. Tego, co wydaje się idącym w konkury oraz szczególnie tego, co i ile trzeba wydać na łaskawe przyzwolenie doklejenia się do wspólnej fotografii.
    Pan płaci, Pani płaci? nie, teraz suweren.
    Wiarygodność w trakcie rozwodu, wiara i godność w taktycznej separacji.
    Niedawno w NYT albo gdzieś w tych okolicach pisali, że w TEJ partii trwa walka bokserów pod dywanem. Tak to wygląda, jakby właśnie dołączył do nich kolejny zawodnik, przypadkiem akurat najważniejszy z ministrów.
    "(...)
    Ja to mam szczęście
    Że w tym momencie
    Żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą
    Ja to mam szczęście
    Mój kraj szczęśliwy
    Piękny prawdziwy
    Ludzie uczynni, w sercach niewinni
    Mój kraj szczęśliwy.
    "
    Normalnie, awruk prorok... ten Tomczak.

• 2018-08-17 19:03 | woytek

Jeżeli kupowanie złomu podtapia wiarygodnośc Polski , to niech pana redaktora mają w opiece sukusznicy co uchwalają ustawę nr 447.
    Złom , który miał być zatopiony ma stanowić o sile polskiej marynarki wojennej ? Kupowanie rzeczy używanych związuje kupujacego z remontami u sprzedającego rzeczy używane, jak również z kupowaniem uzbrojenia i pozbawia kupującego suwerenności decyzji politycznych w przyszłości. Niech sojusznicy odwołają ustawę nr 447 i przyznają się do fatalnej pomyłki wykonanej przez lobbystów tej ustawy.
  • 2018-08-17 19:55 | geozak

Panie redaktorze Fregaty przegrały z głupotą polską a szczególnie PO i ludzi ich wspierających w tym generałow odstawionych na boczny tor .Nie chce tutaj pisać o jednym takim co w dzień defilady WP latał po stacjach jak kot z pecherzem i grzmiał ,że kupujemy 30 -letni złom.

Pracowałem w stoczniach wiele lat nawet budując okrety wojenne dla ZSRR i wiem ,że budowa kadłuba można przebrnac zas czesc elektryczna i okablowania to trudny orzech do zgryzienia.Wiem ,że te statki przeszły 10 lat temu modernizację sterowania i uzbrojenia i Polska nie posiada obecnie i jeszcze długo nie bedzie posiadała na Bałtyku fregat z takimi możliwościami obronnymi.W wspołpracy z USA i pewnej modernizacji wzmocniłoby to w jakims sensie osłonę płn .czesci kraju przed rakietami.

Tak wiec Fregaty padły kosztem nadchodzacych wyborów do Sejmu gdyż Totalna opozycja jechala by po Kaczorze jak połysym koniu ,że kupił 30 letni zlom.

Podziekujmy PO i innym totalniakom że nie bedzie fregat.Ja jeszcze mam nadzieje ,że to jakiś blef przed zbiciem ceny.

Z wioski Palatine,Illinois
  • 2018-08-18 18:14 | azur

Na razie to Australia podtapia te fregaty - jedna więcej, jedna mniej, nie ma znaczenia.
  • 2018-08-18 22:31 | ptrs

Tymczasem w ostatnim numerze naczelny Polityki pisze na str. 6: "Duda jedzie do Australii,żeby kupić jakieś dwie przestarzałe, 30 letnie korwety" Oczekiwałbym więc,że redakcja wpadnie w zachwyt zamiast zrzędzić.
  • 2018-08-19 10:17 | Andrzej Falicz

Re:Sprawa fregat z Australii podtapia wiarygodność POLITYKI

Według POLITYKI...jak łatwo się domyślać...
    Kolejną katastrofą PiS-u byłoby zakupienie fregaty z Australii.

• 2018-08-20 10:41 | scrambler

do 2018-08-19 10:17 | Andrzej Falicz

...a wg Pana Falicza znowu kot odwrócony ogonem, jak się łatwo....
    Trudno dostrzec, że nie w przedmiocie niedoszłego (już?) zakupu katastrofa? Ale rozumiem, że mieszka Pan daleko, prawie gdzieś w okolicach księżyca, skąd nie widać takich drobiazgów. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że Pańskie wpisy są stygmatyzowane np kiepską gratyfikacją i stąd koncept ich bywa chybiony lub płytki. Może poda Pan relatywnie adekwatny przykład bezpośredniej utylizacji wizerunku państwa dla celów polityki wewnętrznej i "rozgrywek" pomiędzy politycznymi decydentami?
  • 2018-08-21 01:06 | Prowincjusz

Tak z ciekawości. Może są na tym forum ludzie którzy mogli by mnie oświecić co można kupić za fundusze z jednego roku programu 500+.
  • 2018-08-21 15:23 | jrcanonia

Czekamy na uroczyste powitanie z kwiatami, jak po powrocie Beatki z 27:1! To się mu PO PROSTU NALEŻY!
  • 2018-08-21 17:32 | Prowincjusz

Geozak
    Do czasu gdy większość wyborców wiąże bezprecedensową poprawę kondycji finansowej z rządami PIS-u, to nawet gdyby pan Kaczyński kupił dwie fregaty z XlX wieku na kółkach to i tak nie podkopało by to jego pozycji. Olbrzymia większość naszych rodaków nic o tym nie wie , nie chce wiedzieć a horyzont ich myślenia to aktualna sytuacja budżetu domowego. I myślę, że większość ludzkości ma podobnie.
  • 2018-08-21 17:53 | Prowincjusz

Geozak
    Do czasu gdy większość wyborców wiąże bezprecedensową poprawę kondycji finansowej z rządami PIS-u, to nawet gdyby pan Kaczyński kupił dwie fregaty z XlX wieku na kółkach to i tak nie podkopało by to jego pozycji. Olbrzymia większość naszych rodaków nic o tym nie wie , nie chce wiedzieć a horyzont ich myślenia to aktualna sytuacja budżetu domowego. I myślę, że większość ludzkości ma podobnie.