Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skończył się program wsparcia dla Grecji. Od teraz będzie radzić sobie sama

(2)
Po ośmiu latach ratowania jedni ogłaszają sukces, inni wskazują na gigantyczne koszty społeczne. Grecja zapewnia, że da sobie radę, ale przed nią do spłacenia ogromna góra długów.
 • 2018-08-21 20:50 | Kavar

  Koniec greckiej tragedii?

  Coz za zalosny artykul. 'Program pomocowy' doprowadzil do calkowitego upadku greckiej gospodarki, nedzy i glodu. Bezrobocie spadlo tylko dzieki temu, ze tysiace Grekow wyjechalo z kraju. 'Program pomocowy' sluzyl tylko ocaleniu niemieckich bankow, ktore dzieki unijnym,czyli panstwowym, czyli naszym pieniadzom pozbyly sie kredytow tak chetnie udzielanych Grekom.
 • 2018-08-23 09:31 | kaesjot

  Re:Skończył się program wsparcia dla Grecji. Od teraz będzie radzić sobie sama

  Reguła jest prosta - poziom życia społeczności zależy od tego, ile dóbr ( towarów i usług ) zdoła samo wytworzyć.
  Czyli używając trywialnego porównanie - nie można zjadać dziennie dwóch bochenków chleba skoro się tylko jeden wytwarza.
  Jeżeli konieczne są jednak dwa to trzeba zwiększyć zdolność produkcyjną piekarni, pamiętając także o zapewnieniu większej podaży mąki albo też wytworzyć coś innego, co da się wymienić na ten dodatkowy bochenek.
  Alternatywa jest pożyczyć ( kupić na kredyt ) brakujący bochenek ale to rozwiązanie przejściowe, bo dług trzeba oddać a na jego spłatę też potrzeba dóbr dających się wymienić na pieniądze albo pozbyć się swego majątku.
  Można także ten brakujący bochenek zabrać innym siła ale na to stać jedynie najsilniejszych.
  Cały czas nie mogę pojąc dlaczego tę zasadę rozumiał ślusarz po 4-ech klasach przedwojennej szkoły powszechnej tow. Wiesław a nie pojmują ekonomiści z tytułami profesorskimi.