Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żywność w Polsce drożeje, ale i tak jest najtańsza w całej Unii

(2)
Polska ma najtańszą żywność w Unii Europejskiej, a w Europie ustępujemy pod tym względem jedynie Macedonii. Od 2012 r., gdy analizowałem ten temat poprzednio, polskie ceny towarów żywnościowych nawet nieco spadły.
 • 2018-08-21 22:12 | Bolesław Bonczol

  Żywność w Polsce drożeje

  W ostatnią niedzielę lipca całe popołudnie poświęciliśmy z pewnym szwajcarskim profesorem na dyskusję o cenach,ale nie porównywaliśmy cen w euro ani we frankach bo my zarabiamy w złotych, ale stawialiśmy sobie pytania ile czego można za średnią pensję kupić w Szwajcarii,a ile w Polsce.Dzielnie pomagały nam nasze Panie.Rzeczywiście żywność w Szwajcarii jest droższa,ale musimy porównywać całe np.uługi itd.W danych krajach,aby ocenić poziom życia.""
 • 2018-08-23 07:19 | kaesjot

  Re:Żywność w Polsce drożeje, ale i tak jest najtańsza w całej Unii

  A kto rozwalił spółdzielczość ?
  Kto posprzedawał nasze, często z przedwojennymi tradycjami zakłady przetwórstwa owocowo warzywnego ?
  Na Zachodzie większość takich przetwórni jest własnością kooperatyw czyli właśnie spółdzielni zrzeszających plantatorów czy hodowców. Funkcjonowały PSS 'Społem", GS SCh, OSM, BS,SOP ( kto jeszcze potrafi rozszyfrować te skróty ?) obsługujące lokalny rynek korzystając w większości z lokalnych surowców.
  Solidaruchy twierdziły , że komuchy źle rządzą "naszym gospodarstwem" lecz gdy przejęli władzę, jedyne co potrafili to sprzedać je "obcym" nam pozostawiając role parobków.