Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Będzie komisja śledcza w sprawie Puszczy Białowieskiej?

(7)
Jan Szyszko, zdymisjonowany minister środowiska, chciałby powołania takiej komisji. Ale dla PiS to ryzykowne.
 • 2018-08-23 16:52 | Aspiryna

  PiSowskie "korniki"...

  Szyszko - czyli jedno z pierwszych miejsc na liscie najwiekszych PiS-owskich szkodnikow!
 • 2018-08-23 17:03 | zxcvb

  Dureń i arogant, choć facowiec

  Szyszko powinien odpowiedzieć za bezprawne (choć słuszne) cięcia w puszczy. Jako, że obszar lasów gospodarczych (nie wiedzieć czemu) został wpisany do obszarów natura 2000, Szyszko zobowiązany był do wykonania ekspertyz: ptasiej i środowiskowej - czego nie uczynił.
  Jako urzędnik okazał się nieudacznikiem, ale jako fachowiec -mistrzem. Czego dowodem są trwające aktualnie, intensywne cięcia sanitarne w lasach Bawarii. Tam też szaleje drukarz.
  Różnica jest taka, że tam nie wprowadza się "polityki" do lasu.
 • 2018-08-23 21:55 | Aspiryna

  Re:Będzie komisja śledcza w sprawie Puszczy Białowieskiej?

  Szanowny(a) "zxcvb" pewnie wie, ze cieto tez i w miejscach, w ktorych zadnego kornika nie bylo...
 • 2018-08-24 07:31 | kaesjot

  Re:Będzie komisja śledcza w sprawie Puszczy Białowieskiej?

  @Aspiryna
  Co jest ważniejsze - stan rzeczywisty i opinia fachowca czy przepis ustanowiony przez ludzi, którzy o zaistniałym stanie rzeczy pojęcia nie mieli?
 • 2018-08-24 12:47 | zxcvb

  Aspiryna

  Jest taka teoria spiskowa, jakoby leśnicy wykorzystali gradację do nadmiernych cięć. A to bzdury. Lasy Państwowe nie pozyskują tego co mogłyby pozyskać zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej, tzn pozyskiwać tyle masy drewna ile przyrasta. Od wielu lat pozyskuje się znacznie mniej, co widać po wzroście zasobności naszych lasów. Zasobność polskich lasów wynosi 254m3/ha, średnia w Europie to 155, a Skandynawia to tylko 117 m3/ha o południu Europy aż żal pisać - mają tam ledwie 81 m3/ha. Tak wygląda "rabunkowa gospodarka" Lasów Państwowych na tle Europy.
  Mamy najlepsze lasy w Europie. Ustępują nam nawet Niemcy i Austriacy, choć tam zasady zrównoważonej gospodarki prowadzi się już od trzystu lat. U nas ciut ponad dziewięćdziesiąt. Przy czym pamiętać trzeba, że nasze lasy mocno ucierpiały w czasie obu wojen, a 1/3 to nasadzenia powojenne.
  Obszar lasów ciągle się zwiększa. Z 20,8% w 1945 do 29,5 dziś , a w 2050r ma to być 33%. Stanie się tak oczywiście pod warunkiem, że hodować będziemy las, a nie korniki.
  Lasy jeszcze bardzo długo będą wykorzystywane gospodarczo. Drewno jest materiałem o niezwykłych właściwościach, a jego zastosowanie nie maleje. Przeciwnie znajduje coraz to nowe zastosowania. No, ale każdy ma wybór i jeżeli chce może zastąpić drewno plastikiem. Sam mieszkam w drewnianym domu, depcze podłogę z desek i jakoś nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia.
 • 2018-08-25 05:58 | Alrus

  Re:Będzie komisja śledcza w sprawie Puszczy Białowieskiej?

  Szyszko to ekolog i fachowiec, w odróżnieniu od pseudoekologów - amatorów i dyletantów. Taką wyrobiłem sobie, obserwując co robił, opinię. Jeden z nielicznych wartościowych ludzi w rządzie PIS. "Załatwiony" ze względów politycznych, nie merytorycznych.
 • 2018-08-25 09:13 | k1harper

  Panie Redaktorze Jędrzej Winiecki

  Niemcy wlasnie zaczeli wycinke w swoich parkach narodowych, czy juz Pan doniosl do EU/Brukseli?