Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie jest ci wstyd? Ty też budujesz wyspy śmieci na powierzchni oceanów

(4)
Przychodzisz z wizytą do znajomego. Wchodzisz do salonu, a tam na stoliku kawowym piętrzą się brudne ubrania i stare papiery, w kącie pokoju leży sterta obierków i resztek z obiadu, a na kanapie – zawartość łazienkowego kosza na śmieci. Konsternacja? Przecież robisz to samo!
 • 2018-08-25 21:46 | fidelitka

  Wstyd mi

  Ale mierzi mnie już zawstydzanie zawstydzonych. A ilu na stu się wstydzi, trzech?
  Tylko odgórne systemowe rozwiązania coś tu mogą zdziałać. Bezwzględne powtórne użycie opakowań, wymóg wprowadzania do obrotu tylko możliwych do powtórnego użycia butelek, słoików, toreb. Reszta śmieci skrupulatnie sortowana i przetwarzana. System skupu opakowań, kaucje przy zakupie. Zakaz wciskania ludziom kitu, że np. od zmywania ręcznego bardziej oszczędzające dla środowiska są zmywarki. Naprawiać zamiast wyrzucać - wymóg takiego produkowania przedmiotów i sprzętów, żeby dało się je naprawić. I wiele innych działań, których mały dureń ze szmacianą torbą na ekotargu nie jest w stanie sobie wyobrazić.
 • 2018-08-27 13:46 | dessecration

  Re:Nie jest ci wstyd? Ty też budujesz wyspy śmieci na powierzchni oceanów

  Na początek proponuję przestać wydawać „Politykę” z dodatkami w foliowym opakowaniu. Ja kupując dwa jabłka nie pakuję ich do folii. Oczywiście co do działań systemowych pełna zgoda.
 • 2018-08-28 15:24 | Mikali

  Błędna przyczyna - błędne wnioski

  Akurat oceany są zaśmiecane podczas przewozów kontenerowych. Co roku kilka tysięcy kontenerów ląduje w morzu/oceanie. Te przewożone na pokładzie. Z najmniej wartościową zawartością. Siłą rzeczy te kontenery muszą się kiedyś rozszczelnić i zawartość wypływa.
 • 2018-08-28 16:46 | q602

  Re:Nie jest ci wstyd? Ty też budujesz wyspy śmieci na powierzchni oceanów

  Zacznijmy od tego ze haldy plastikowych smieci, ktore plywaja po rzekach, morzach i oceanach nie trafily tam same. Zostaly wyrzucone przez bezmyslnych obywateli tego swiata.