Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ile dzieci mogą mieć Chińczycy? Tyle, ile zechce władza

(1)
Rządząca w Chinach partia komunistyczna prawdopodobnie przymierza się do poluzowania rygorów i puszczenia prokreacji na żywioł.
 • 2018-09-01 22:20 | Kavar

  Ile dzieci mogą mieć Chińczycy? Tyle, ile zechce władza

  Autor, jak to w polskim dziennikarstwie jest juz norma, nie sprawdzil podstawowych faktow.
  1. Chiny nie maja problemow z finansowaniem systemu emerytalnego, bo Chiny systemu emerytalnego nie posiadaja i nigdy nie posiadaly.Takze z finansowaniem sluzby zdrowia, bo jest ona pelnoplatna.
  2. Polityka jednego dziecka ocalila ten narod przed smiercia glodowa. Chiny z 2-3 miliardami ludnosci nie zdolalyby sie wyzywic, tak jak nie sa w stanie wyzywic sie Indie czy Nigeria.
  3. Poniewaz dzietnosc w krajach bogacacych sie spada, zwlaszcza w krajach azjatyckich (vide Tajwan i Hongkong, bedace takze Chinami,tylko kapitalistycznymi), nie ma juz potrzeby jej ograniczac.Zmniejszenie sie populacji wyszloby zreszta Chinom na zdrowie.