Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

(13)
Lider DRL zginął w zamachu bombowym w centrum Doniecka. Ponosi odpowiedzialność za śmierć 10 tys. osób, które zginęły w Donbasie.
 • 2018-09-02 12:33 | Marian.W.O

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Nie bardzo wiadomo czy plakac czy sie smiac. Sposob w jaki opisywany jest w polskiej prasie konflikt na Ukrainie, w sumie wielowymiarowy, swiadczy albo o zlej woli piszacych ( czyzby probowali robic wode z mozgow Czytelnikom, badz tez niewiedzy.
  Ostatni ukazala sie dosyc dobra analiza zdarzen autorstwa Gordona M. Hahn: "Ukraine Over the Edge. Russia, the Wst and the "New Cold War".
  Moze Autorka wezmie sobie do serca jedno znamienne zdanie z publikacji: " The problem that such Western operatives failed to grasp is that Ukraine was a divided entity, and forcing the civilizational choice on it it was likely to break the country apart, regardless of further Western or Russian actions."
  Innym wskaznikiem podzialu sa preferencje polityczne spolecznosci regionow ( z tej samej publikacji).
  Na poludniu poparcie dla czlonkostwa UE spadlo w 2007 roku do 31%
  Na zachodzie miedzy 2002 a 2008 poparcie dla UE oscylowalo miedzy 79% a 93%.
  W 2014 roku w Donbasie miedzy 72,% a 64,3% ( w zaleznsoci od regionu) preferowalo czlonkostwo tworzonej pod auspiscjami Rosji EEU.
  Zas red. Wilczak gladko pisze: " Najpierw, w marcu 2014 r., stanął na czele grupy separatystów, sprzeciwiającej się demokratycznym, proeuropejskim przemianom na Ukrainie."

  Jesli moge zapytac, kto maszerowal i w jakim kierunku? Jak widac z powyzszych danych spolecznestwo Ukrainy nie bylo jednomyslne w tej sprawie. Konflikt wybuchl wlasnie dlatego, ze optyka roznych regionow byla rozna jak i preferencje rozne w roznych regionach. Sprowadzaanie rzeczy do roli jednego czlowieka w biegu zdarzen jest wprowadzaniem Czytelnikow w blad. A gdzie "slawetna" ATO wladz ukrainskich, ktore zamiast probowac zazegnania konfliktu na drodze bezposrednich negocjacji wybraly konflikt zbrojny.A twierdzenie, ze tylko Rosja czy wspoltowarzysze mogli dokonac zamachu wyglada na zwykla dziecinade.

  Gdzie w tym wszystkim jest redakcja "Polityki" przepuszczajaca tego typu artykuly( nie pierwszy raz)? Czy mozna prosic o odrobine szacunku dla Czytelnikow, jesli juz nie dla samych siebie?
 • 2018-09-02 16:40 | Klopfer

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  "Trzeba powiedzieć, że Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało. Najpierw, w marcu 2014 r., stanął na czele grupy separatystów, sprzeciwiającej się demokratycznym, proeuropejskim przemianom na Ukrainie."

  Kłamie Pani w żywe oczy, Pani Wilczak!
  Przemiany na Ukrainie w 2014 roku można opatrzyć przeróżnymi przymiotnikami, ale nie były one w żadnym razie demokratyczne.
  Był to klasyczny zamach stanu, w wyniku którego usunięto, wybranego w wolnych i demokratycznych wyborach, których nikt na świecie nie kwestionował nawet przez sekundę, głowę państwa!
  A dokonano tego z jawnym i wielokrotnym pogwałceniem obowiązującej wówczas Konstytucji Ukrainy, która mi. in. wyraźnie reguluje zasady usunięcia z urzędu głowy państwa!

  W razie gdyby przez moment pomyślała Pani, że duby smolne bredzę, chętnie podeślę DOWODY (odpowiednie linki)!

  W wyniku właśnie tego puczu i następujących po nim przestępczych działań jego "animatorów i wykonawców", do dnia dzisiejszego śmierć poniosło ponad 10 tys. osób i nic nie wskazuje na to, żeby na tej przerażającej (Europa, XXi wiek!) liczbie się skończyło!
 • 2018-09-03 00:08 | steve118

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  W kontaktach z Ukraińcami zawsze ich zachęcałem do szybkiego zapomnienia ukraińskiego Krymu , będzie krócej bolało.
  Po tym morderstwie, powinni już powoli ale definitywnie zapominać o ukraińskim Donbasie. Tamtejsi mieszkańcy już nigdy nie zechcą być obywatelami Ukrainy. Każde ich referendum , uznawane czy nie , było fatalne dla Ukrainy , teraz każde następne , będzie katastrofalne dla ukraińskości tych ziem. A Pani Redaktor niech sobie dalej pisze o swoich chciejstwach , wydumanych teoriach , czyli o polskiej propagandzie w pigułce.
 • 2018-09-03 05:17 | żabka konająca

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  "Klub Pickwicka" znam dobrze, w końcu z tej książki pochodzi mój nick. A słowami "zrobił tyle złego ile się dało..." K.Dickens skomentował wystąpienie Sama Wellera przed przed sądem w sprawie złamania obietnicy małżeństwa przez jego pryncypała. W książkowej sytuacji zwrot wydaje się akuratny, tutaj zgrzyta.
 • 2018-09-03 08:22 | azur

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Zrobił tyle złego, ile się dało, no to się go pozbyli.
 • 2018-09-03 11:09 | turpin

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Z tymi `10 tysiącami` to lekka przesada. Owszem, był to arcy-łobuz i kocioł ze smołą w piekle ma już przydzielony, ale trudno mu przypisać osobistą odpowiedzialność za te wszystkie ofiary; jeśli już komuś jedno-osobowo, to raczej Władimirowi Władimirowiczowi.
 • 2018-09-03 23:19 | Prowincjusz

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Klopfer

  Tak tak, słusznie, Ві́ктор Фе́дорович Януко́вич, to był demokrata pełną gębą.
  Prawdziwa ostoja demokracji.
  Był tak bardzo demokratyczny, że trzeba było użyć metod zgoła niedemokratycznych by niezademokratyzował Ukrainy.
  Na śmierć.

  Legalny wybór a demokratyczne rządy to coś troszkę innego, proszę przyjrzeć się Prawym i Sprawiedliwym.
  Idą tym samym kursem.

  I znowu Władymir Władymirowicz będzie musiał przeznaczyć jakieś dacze dla emigracyjnego rządu z tabliczką
  Привислинский край правительство в изгнании.
 • 2018-09-04 18:57 | Klopfer

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  @Prowincjusz

  ... a tak konkretnie, to o co Ci chodzi, dobry człowieku?
  Mógłbyś proszę wskazać miejsce(a), w których pan Klopfer mija się z faktami?!
 • 2018-09-05 01:07 | Aspiryna

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Obecna Ukraina to jest dosyc sztuczny (i mocno podzielony) twor... niestety, szanowna pani redaktor!
 • 2018-09-06 21:29 | Prowincjusz

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Identycznie jak międzywojenna Polska. Mają tylko mniej mniejszości narodowych i mieli jednego zaborcę z jedną szerokością torów kolejowych.
  I po 24 latach istnienia dali odpór potędze będącej dziś militarnym odpowiednikiem Trzeciej Rzeszy.
 • 2018-09-06 23:48 | Prowincjusz

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Klopfer

  Nie no skąd masz rację, Nie mylisz się poza jednym. Nie jestem dobrym człowiekiem.
 • 2018-09-10 20:09 | Aspiryna

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  Jedna zasadnicza roznica, panie Prowincjuszu... Miedzywojenna Polska nigdy nie byla krajem tak fatalnie SKORUMPOWANYM jak obecna Ukraina!
 • 2018-09-14 00:14 | Prowincjusz

  Re:Oleksandr Zacharczenko zrobił tyle złego, ile się dało

  A Kariera Nikodema Dyzmy...