Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Uczniowie w zdeformowanej szkole

(8)
Po zobaczeniu nowych planów lekcji rodzice wypisują swoje dzieci ze szkolnych zajęć religii. Bywa, że całymi klasami. Nieoczywistych skutków reformy edukacji jest więcej.
  • 2018-09-11 19:43 | stok

Uczniowie w zdeformowanej szkole

Czy Autorka spróbuje policzyć, ile budynków szkolnych przeznaczono na inne cele za rządów Buzka, a następnie za rządów PO i PSL?

• 2018-09-11 21:57 | Bolesław Bonczol

Re:Uczniowie w zdeformowanej szkole

Kiedy byłem czynnym nauczycielem to przy pomocy dyrekcji zakupiłem książki dla wszystkich poziomów oraz zbiór zadań.Uczniowie do szkoły nosili tylko zeszyt.Zeszyt w poprzednim miejscu pracy chciałem również zlikwidować i to do wszystkich przedmiotów.Uczniowie nosili by do szkoły tylko skoroszyt z czystymi kartkami na których notowaliby potrzebne rzeczy.Uczeń w domu miałby dla każdego przedmiotu taki sam skoroszyt gdzie wpinałby swoje notatki.Ta metoda miałaby jeszcze inną zaletę-uczeń czytając lub oglądając film mógłby zrobić sobie notatki z rzeczy,które go zaciekawiły,te notatki mógłby wpięć w odpowiednie miejsce w danym skoroszycie.Kiedy to zaproponowałem w czasie wizytacji to było pytanie, a jak mamy sprawdzić co było na lekcjach.Odpowiedziałem-można zrobić dyżurnego protokolanta,który by protokółował lekcję,zeszyt pozostał by w szkole do dyspozycji wizytującego.Naturalnie zgody nie było więc w nowym miejscu pracy tego nie poruszałem,szkoda bo szefowa miała otwartą głowę!
  • 2018-09-12 10:23 | darek.bydlos@gmail.com

Dlaczego tak wygląda polska edukacja? Czy reforma przerosła panią Zalewską czy takie dostała polecenie? To wygląda na celową robotę.
  • 2018-09-12 20:10 | jrcanonia

Rozwalili sądownictwo, rozwalili służbę zdrowia, rozwalili wojsko, dlaczego mieliby nie rozwalić szkolnictwa? Polska w ruinie!
  • 2018-09-13 12:43 | andrzejowy

Myślę, że będą uważnie sprawdzali, aby żadna nowość nie weszła do polskich szkół. Oznaczałoby to wychowanie bardziej świadomego pokolenia, co przy takiej polityce niestety nie wchodzi w grę.
  • 2018-09-13 16:51 | wiwada

Autorka stawia tezę, że rodzice wypisują swoje dzieci z lekcji religii. W szkole w centrum Wrocławia, w klasie I tylko jedno dziecko nie chodzi na religię. WIęc jak jest naprawdę? Wypisują te dzieci,czy nie?
  • 2018-09-13 22:55 | Prowincjusz

Początek artykułu przypomina jakąś antyutopię - Polska krajem od lat z współczynnikiem dzietności na poziomie 5,5.

W tych warunkach niema co się dziwić, że pozbyto się zbędnego balastu dzieci z dysfunkcjami wysyłając je na wykluczającą naukę do domów.

W stadzie oszalałych nosorożców mknących po nowe nagrody prasy prawicowej wysunęła się prowadząca trójca panowie Błaszczak i Ziobro i na czele pani Zalewska. Jej osiągnięcia się doceni, a następnie wyprowadzi jak kozę z dowcipu i wszyscy odczują ulgę. Problemy to wina Tuska a sukcesy które ogłosi następny minister po ogarnięciu tej stajni Augiasza ( czyli z grubsza powrotu do przeszłości ) pójdą na konto lepszego sortu potrzebne w zbliżających się wyborach.

Aż ręce składają się do oklasków, tylko my jesteśmy coraz bardzie poturbowani Dobrą Zmianą, z czego większość społeczeństwa przekupiona programami socjalnymi i dobrą koniunkturą absolutnie nie zdaje sobie spawy.
  • 2018-09-15 03:00 | Prowincjusz

@Bolesław Bonczol

Ja też próbowałem podczas kariery ucznia szkoły średniej wprowadzić coś na kształt pańskiej metody. Nosiłem dwa zeszyty jeden w kratkę i jeden w linię. I szło całkiem nieźle do okolic półrocza gdy nauczyciele uparli się obejrzeć mój zeszyt. Się okazało, że też zgody niema. Taki los reformatorów.