Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego żarówki halogenowe znikają z rynku

(1)
Żarówki halogenowe dzielą los tradycyjnych i znikają z rynku. Dzięki LED za oświetlenie płacimy coraz mniej, jednak prądu i tak będziemy zużywać coraz więcej.
  • 2018-09-12 11:25 | Lohkamp

Zielone światło dla LED

Niestety legendarna trwałość lamp LED, rzędu 10 lat, to fikcja. Odkąd pojawiły się na rynku stosowałem je i liczyłem jak się mają oszczędności zużycia energii do różnicy cen między LEDami a zwykłymi żarówkami. I nigdy nie wyszedłem na plus. Nawet jeśli obecnie przeciętna lampa LED kosztuje 1/3 tego co jeszcze kilka lat temu, to wystarczy, że w ciągu roku padnie taka w domu jedna lub dwie lampy i jest po oszczędnościach. Oczywiście tych liczonych dla użytkownika, którego niejako zmuszono do nabywania drogich źródeł światła. Dodam, że nie ma tu większego znaczenia marka. Czasem nawet lepiej nie sięgać po philipsy i osramy, mniejsza strata po uszkodzeniu. Generalnie uważam, że klient powinien mieć wybór a o wymieraniu takiej czy innej technologii powinien decydować rynek. Gdyby kwestia wyższości LEDów nad "edisonami" była taka oczywista ludzie sami by przestali ich używać.