Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

(31)
Przez jakieś 25 lat po 1989 r. interes państwa w płaszczyźnie międzynarodowej był ważniejszy od interesów partyjnych lub osobistych. To się najwyraźniej zmienia.
 • 2018-09-17 16:43 | grzerysz

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  "Przez jakieś 25 lat po 1989 r. interes państwa w płaszczyźnie międzynarodowej był ważniejszy od interesów partyjnych lub osobistych”.

  Przez jakieś 25 lat po 1989 r. Balcerowicz i jego neoliberalni hunwejbini robili z Polski kraj neokolonialny i instalowali u nas gospodarkę kompradorską. Brak własnego przemysłu, zapaść w nauce, wtórny analfabetyzm, upadek mediów, zerowe zainteresowanie kulturą - szczególnie wyższą - oraz najlepsze wyższe uczelnie w dalekich setkach światowych rankingów - oto zatrważające dziedzictwo tych lat.
 • 2018-09-17 22:15 | Jacek, NH

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów (...) UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów (Margaret Thatcher)
 • 2018-09-17 22:16 | Jacek, NH

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  "Skutkiem „arogancji brukselskich urzędników” jest Brexit. Największa klęska europejskiej integracji od czasu powstania Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali w 1952 roku. Od tamtego czasu integrująca się Europa przyciągała kolejne. Po raz pierwszy Unię Europejską opuszcza jedno z jej najważniejszych państw, jakim jest Wielka Brytania"
 • 2018-09-17 22:18 | Jacek, NH

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Antydemokratyczne działania Unii Europejskiej pogłębiają kryzys zaufania do unijnej elity rządzącej i utwierdzają świat w przekonaniu o lekceważeniu woli wyborców i bezpieczeństwa państw członkowskich. Są to dokładnie te kwestie, które już doprowadziły do osłabienia Unii sprowokowaniem votum nieufności obywateli Wielkiej Brytanii.
 • 2018-09-17 22:55 | Jacek, NH

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  17 września 1939: Sowieci zadają Polakom cios w plecy, a Żydzi wiwatują
 • 2018-09-18 05:25 | maciekplacek

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Grazdanin grzerysz, jako dziecie urodzone 1988 r. jestem produktem, na szczescie, Balcerowicza, gospodarki rynkowej i nie widze Armageddonu jaki tu grazdanin, w krotkich slowach przedstawia. W mojej skromnej opinii, jest wrecz odwrotnie.
  Polska gospodarczo jest w najlepszym stanie w calej swojej historii, wtorni analfabeci to niemal 100% 'wyksztalconych' (vide blogi) w peerelu, zapasc w nauce nie moze byc wieksza od 'ludowej' bo ta siegnela drugiego dna. Czytacie grazdanin nieistotne publikacje, bowiem polski przemysl jest nieprownywalny do 'ludowego' - gdzie wy budowaliscie statki bolszewikom zamiast choc jedna z autostrad. Wegiel byl na 'przydzial', kartki na zywnosci, kolejki po wszystko. Wolne zarty grazdanin grzerysz. Nomenklaturze sie powodzilo, ale tylko im. Nie wspomne o fatalnej degradacji srodowiska. W W-wie z kranu plynela brazowa woda ! Nie ma sie czym chwalic grazdanin, 'kultura' jaka zostawiliscie po sobie na to miano nie zasluguje. I te setki tysiecy kompletnie zdemoralizowanej, niewykwalifikowanej 'sily roboczej' po-peerelowskiej.
 • 2018-09-18 07:01 | grzerysz

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Czołowi propagandziści POLITYKI - Woleński, Passent, Szostkiewicz, Władyka - wychodzą ze skóry aby obrzydzić PiS a PiS-owi rośnie... Za to POLITYCE - nie mówiąc już o GAZECIE WYBORCZEJ - ciągle spada...
 • 2018-09-18 10:22 | Withold

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @grzerysz

  Faktycznie. Jesteś fizycznym, niewyimaginowanym dowodem na to, że coś poszło nie tak.
 • 2018-09-18 12:39 | andrzejowy

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Niestety nigdy odkąd się urodziłem nie odczułem, aby państwo działała dla dobra ogółu. Wciąż chodzi o czyjś osobisty interes...
 • 2018-09-18 14:39 | Slawczan

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Panie Profesorze odwoływanie się do logiki i przy jej użyciu analizowanie tego co wytworzyły intelekty dobrozmiennych funkcjonariuszy począwszy od Pana Adriana jest daremnym trudem. Czymś na kształt użycia uniwersalnych praw fizyki czy mechaniki do weryfikacji teorii komisji smoleńskiej. NIKT IM NIE WMÓWI, ŻE BIAŁE JEST BIAŁE A CZARNE JEST CZARNE. Jednak wbrew temu co Pan udowadnia, im przyświeca pewna logika - UE płaci i wymaga, a od 2022r budżet UE już nie będzie taki szczodry dla nas, szczególnie gdy patrzymy na populistyczną falę przetaczającą się przez Europę więc NIE MA SIĘ AŻ TAK BARDZO O CO BIĆ. Co ważniejsze Europa będzie miała pretekst by nam ,,nie dać' ale to akurat pisowcy mają opanowane bezbłędnie - kłótnię co było pierwsze - jajko czy kura.Opozycja bedzie krzyczała, że to braki praworządności w Polsce to sprawiły PiS wyjaśni, że egoizm - jak w 1939,1945r, Europy. Jak Pan mniema kogo wersja zwycięży w kraju husarzów? Jeżeli nas usuną - mała strata. Bedziemy wtedy mogli robić u siebie jak chcemy. Choćby rosyjskie porządki. A jezeli nie usuną to mają tolerować (a przecież tolerancja to jedna z podstawowych wartości europejskich) nasze porządki i PŁACIĆ bez gadania.
  Odwoływanie się do logiki ,,klubu gentlemanów" czyli, że owszem osiąga się pewne korzyści ale w zamian przestrzeganie pewnych reguł jest raczej poza zasięgiem ,,etyki dobrozmiennej". Raczej jest to mental wyrażany przez pewnego praskiego złodziejaszka - nie ma wyboru trzeba kraść do oporu.
  Na koniec dygresja na tematy historyczne (nie moja to wina ale p. Adriana bo poruszył i Pana bo skomentował) - Pan Adrian odniósł się do ,,zdrady aliantów" w 1945r. Z tego co mi wiadomo od kandydatów na studia prawnicze wymaga się czegos na kształt podkładu humanistycznego, w tym wiedzy z historii. Jeżeli pan Adrian tak pojmuje historię jak to ujawnia to znaczy, że i z logiką u niego jest nie najlepiej. Wymienieni przez Pana z nazwiska przywódcy - ,,zdrajcy" kolejno byli przywódcami WIELKIEJ BRYTANII, STANÓW ZJEDNOCZONYCH I ZSRR. W swoich kalkulacjach przede wszystkim musieli uwzględniać interesy krajów od ludności których, otrzymali mandat do rządzenia (mówimy o przywódcach krajów demokratycznych a nie Stalinie). A ich interesem było zakończyć wojnę jak najszybciej, w maksymalnym stopniu oszczędzając krew swoich obywateli a do tego potrzebne im były setki dywizji, których dysponentem był J. Stalin. Ówczesna Polska przy całej swojej szlachetności i moralnej racji (pierwsi stanęliśmy do walki, pomagaliśmy Żydom, nigdy nie kolaborowaliśmy, dywizjon 303 i zdobyliśmy Monte Casino) niestety nie byliśmy w stanie zaoferować aliantom takich walorów jak amoralny rzezimieszek Stalin. Paskudne to ale taka jest polityka. Obawiam się, że pojmowanie historii i polityki przez p. Adriana ogranicza się do założenia patriotycznych majtek z kotwicą albo jakimiś wilkami...

 • 2018-09-18 14:48 | Slawczan

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @2018-09-18 07:01 | grzerysz
  Drogi Panie Grzerysz - czasami, troszeczkę zgadzam się z Pana opiniami o III RP. Ale troszeczkę. Prosze jednak mieć baczenie, że możemy się spotkać dzięki platformie zorganizowanej i udostępnianej nam przez (wg. Pana opinii) takie zakłamane medium jak Polityka. Jeżeli propaganda Polityki Pana tak mierzi to proszę nie wchodzić tu i nie napędzać klików tym propagandystom, gdyż w ten sposób staje się Pan częścią napędzają przemysł pedagogiki wstydu jak i zwalczający wstawanie z kolan naszego narodu I sortu
 • 2018-09-18 18:46 | Aspiryna

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  "Przez jakieś 25 lat po 1989 r. Balcerowicz i jego neoliberalni hunwejbini robili z Polski kraj neokolonialny i instalowali u nas gospodarkę kompradorską."

  A co wowczas robili bracia Kaczynscy? Co wtedy robily SLD i PSL? Co robila "Samoobrona" oraz "Liga Polskich Rodzin"? Co robili ci z Akcji Wyborczej Solidarnosc (AWS) oraz ci z Porozumienia Centrum (PC)? Czy oni nie brali w niczym udzialu??
 • 2018-09-18 19:25 | wolenski

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  grzerysz, jacek, NH (dla każdego osobno)
  Vituperia stultorum laus est (Nagana ze strony gpłupca jest pochwałą)
  JW
 • 2018-09-18 19:26 | wolenski

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Sławczan
  Proszę jednak zważyć, że czytają też inni. Może to, co piszę pozwoli im lepiej ocenić.
  JW
 • 2018-09-20 10:07 | wnukmarek

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że UE przeistacza się w IV Rzeszę. Tak naprawdę wszystko ma być w interesie Niemiec, zrozumieli to Brytyjczycy i opuszczają ten twór. UE w tym kształcie nie przetrwa. Musi się zmienić, albo wrócić to tego, do czego była powołana , do spraw gospodarczych i rynkowych. Zbyt dużo polityki, chęci dominacji i narzucania tego co jest korzystne tylko dla Niemiec i wielkich korporacji skończy się źle. Unia bez Niemiec to byłoby najlepsze rozwiązanie, bo ich historyczne i mentalne dążenia do hegemonii szkodzi. I chyba nie chodzi o to, aby członkostwo w UE to było tylko bezkrytyczne podporządkowanie się interesom Niemiec.

  A dla skromnego p. Woleńskiego wszyscy poza nim samym są głupcami.
 • 2018-09-20 12:35 | mały fizyk

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @2018-09-20 10:07 | wnukmarek

  Co za glupoty o UE i Niemcach :-(

  Jednym z glownych celow UE a pozniej Uni Walutowej bylo ograniczenie potegi gospodarczej i politycznj Niemiec (szczegolnie po zjednoczeniu)!

  A wnukmarek chce ich z tycz ograniczen wyzwolic? Juz widze jak wnukmarek ze szwagrem i z szabelkami zucaja sie na wyzwolone Niemcy ;-)
 • 2018-09-20 16:23 | wnukmarek

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @ mały fizyk

  "Jednym z glownych celow UE a pozniej Uni Walutowej bylo ograniczenie potegi gospodarczej i politycznj Niemiec (szczegolnie po zjednoczeniu)!"


  A to są te Pańskie mądrości o UE i Niemcach? Że też te dyskryminowane Niemcy chcą jeszcze być w tej unii.
 • 2018-09-20 23:36 | wolenski

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  wnukmarek
  Kiedy wnusio mareczek przybył na ziemski padół? Może pamięta III Rzeszą z autopsji i porównuje ją z IV. Na razie ejst chyba propagandzistą IV RP.
  JW
 • 2018-09-21 13:09 | mały fizyk

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @2018-09-20 16:23 | wnukmarek

  "Jednym z glownych celow UE a pozniej Uni Walutowej bylo ograniczenie potegi gospodarczej i politycznj Niemiec (szczegolnie po zjednoczeniu)!"


  To nie sa moje madrosci, tylko ogolnie dostepna (i uznana) wiedza. O ile ktos jest wiedza zainteresowany - a nie tylko "pisowskim przekazem dnia".

  PS. A wnukamarek i szwagier szabelki juz szykuja?
 • 2018-09-22 11:19 | wnukmarek

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @ mały fizyk

  Jakoś z tą dostępnością wiedzy o biednych szykanowanych Niemcach kiepsko. Czytam tylko materiały faktograficzne a nie urojone bajdurzenia.
  Co do szabelki, to owszem jest dobrze wyostrzona, gorzej ze szwagrem, bo nie mam. Tylko oczywiście do obrony przed zawsze pokrzywdzonymi Niemcami ( w Wersalu i Poczdamie a teraz ponoć w UE) i gołąbkami pokoju z Rosji. Z historii jasno wynika, My nie byliśmy agresorami, przeważnie musieliśmy się bronić.
 • 2018-09-22 11:52 | wnukmarek

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @ wolenski

  Nie muszę znać z autopsji wystarczy, że nie znalazłem się tu w Polsce znikąd jak niektórzy. Wielu moich przodków walczyło o wolność już w powstaniach( o styczniowym mam już dużo danych ), poprzez wojnę z bolszewikami, dziadka wykończyli w stalagu, Teście "budowali na robotach III Rzeszę. O ukradzionym majątku przez komuchów nie ma co wspominać.. Niemcy i Rosja wobec Polski realizują tę samą politykę co dawniej, tylko na szczęście nieco innymi sposobami.

  Wolę zatem być propagandystą tej wyśmiewanej IV RP niż potomków przybyłych na sowieckich bagnetach komunistów czy lewackich homoeuropeicusów, których celem jest jakaś ponadnarodowa Europa pod hegemonią Niemców, czyli de facto IV Rzesza. .

  Wiem, że dla komunistów i lewaków to głoszę jakieś herezje, więc zaraz rzucą się z epitetami,: oszołom, faszysta, naziol. Ale na szczęście to już tylko wrzaski, bo te ich idee bankrutują.
 • 2018-09-22 13:13 | wolenski

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @wnukmarek
  "Nie muszę znać z autopsji wystarczy, że nie znalazłem się tu w Polsce znikąd jak niektórzy"
  * Zdaje się, że wnusio prawił o porównaniu III i IV Rzeszy, a nie o tym, że wziął się skądś, tj. nie znikąd, jak niektórzy.
  "Wielu moich przodków walczyło o wolność już w powstaniach( o styczniowym mam już dużo danych ), poprzez wojnę z bolszewikami, dziadka wykończyli w stalagu, Teście "budowali na robotach III Rzeszę. O ukradzionym majątku przez komuchów nie ma co wspominać"..
  * Kolejny potomek bohaterów, który uważa, że ma jakieś szczególne prawa i kompetencje z powodu rodzinnych historii.
  Niemcy i Rosja wobec Polski realizują tę samą politykę co dawniej, tylko na szczęście nieco innymi sposobami.
  * Zadziwiaj ąca logika przebija z tego "na szczęście". To chyba wynik braku autopsji.
  "Wolę zatem być propagandystą tej wyśmiewanej IV RP niż potomków przybyłych na sowieckich bagnetach komunistów czy lewackich homoeuropeicusów, których celem jest jakaś ponadnarodowa Europa pod hegemonią Niemców, czyli de facto IV Rzesza.."
  * Zlokalizowanie się w propagandzie IV RP jest wyborem właściwego miejsca przez wnusia mareczka. A słowo "homoeuropeicus" jest bardzo udatnym osiągnięciem leksykograficznym, jak przystało na potomka de facto "wielu [...] przodków walczyło o wolność już w powstaniach( o styczniowym mam już dużo danych ), poprzez wojnę z bolszewikami, dziadka wykończyli w stalagu, [teściów, co] Teście "budowali na robotach III Rzeszę".
  "Wiem, że dla komunistów i lewaków to głoszę jakieś herezje, więc zaraz rzucą się z epitetami,: oszołom, faszysta, naziol. Ale na szczęście to już tylko wrzaski, bo te ich idee bankrutują".
  * Ależ skąd, wnusio mareczek nie głosi żadnych herezji, jego stulta loquitur". Herezje bywają całkiem mądre, ale to, co wnusio mareczek nawija, to jednak głupstwa. Jestem spokojny, że wnusio, chociaż taki pryncypialny, nie pogardzi brzęczącymi emitowanymi pomiędzy Odrą a Renem.
  JW
 • 2018-09-22 18:45 | wnukmarek

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @ wolenski

  Tym kpiącym, aroganckim wpisem, szydząc z czyjegoś nicku lub nazwiska próbuje pan (celowo z małej litery) zdyskredytować kogoś. Tymczasem sam się pan dyskredytuje i wylazło z pana prostactwo, albo zabolało to " znikąd"

  A ja też jestem spokojny, że pan nie pogardza tymi emitowanymi za Bugiem czy za Odrą, zapewne z obu kierunków, aby tylko dużo.
 • 2018-09-22 23:14 | wolenski

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @wnukmarek
  Tym kpiącym, aroganckim wpisem, szydząc z czyjegoś nicku lub nazwiska próbuje pan (celowo z małej litery) zdyskredytować kogoś.
  * Cóż, uważam, że wnusio marek nie zasługuje na więcej niż kpiny. Co do nicku to (a) jest "wnukmarek" a nie "WnukMarek"; (b) niezbyt cenię bohaterów (nawet progeniturę bywszych bohaterów), którzy są odważni anonimowo;
  "Tymczasem sam się pan dyskredytuje i wylazło z pana prostactwo, albo zabolało to " znikąd"*
  * Vituperia stultorum laus est (Nagana ze strony głupca jest pochwałą). Może to i prostactwo znikąd, ale prawda o wnusiu mareczku.
  A ja też jestem spokojny, że pan nie pogardza tymi emitowanymi za Bugiem czy za Odrą, zapewne z obu kierunków, aby tylko dużo.
  * Stultus stulta loquitur (Głupiec głupstwa plecie) i to w sporej ilości. Nota bene, to ostatnie zdania (od "A ja" do "dużo") jest jaskrawo niegramatyczne. Disce puer grammaticae a może waćpan zostaniesz mości panem (to taka mała przeróbka znanej historyjki z jednym z królów Polski).
  JW
 • 2018-09-23 00:22 | mały fizyk

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @2018-09-22 11:19 | wnukmarek

  "Czytam tylko materiały faktograficzne.."

  No to pewno p. to juz czytal:
  https://en.wikipedia.org/wiki/European_integration#History

  Ale chyba nie zrozumial :-(
 • 2018-09-24 10:31 | wnukmarek

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @ wolenski

  P. Woleński napisał: "Kiedy wnusio mareczek przybył na ziemski padół? Może pamięta III Rzeszą z autopsji i porównuje ją z IV. Na razie ejst chyba propagandzistą IV RP"

  Może i jestem propagandzistą IV RP (wolę formę: propagandysta). A czyim propagandzistą jest pan, p. Woleński? Pewnie tej organizacji, której pan "wiceprzewodniczy" i która była zdelegalizowana przez kilkadziesiąt lat za działalność wrogą Polsce i Polakom. Stąd to szydzenie i zohydzanie odmiennych poglądów i ludzi, które je głoszą.
 • 2018-09-24 11:19 | Andrzej Falicz

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @ wnukmarek
  z kabotynem i episto- schabowy prl-owskim profesorem nie wygrasz.
  Oni są " moderatorami"...
  jak przypominali za komuny tak...przypominają i dzisiaj.""
 • 2018-09-24 11:58 | wolenski

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @wnukmarek
  "Może i jestem propagandzistą IV RP (wolę formę: propagandysta)".
  * Jeśli wnusio woli, to "propagandystą" (kim?czym?, a nie kto?co?
  "A czyim propagandzistą jest pan, p. Woleński? Pewnie tej organizacji, której pan "wiceprzewodniczy" i która była zdelegalizowana przez kilkadziesiąt lat za działalność wrogą Polsce i Polakom".
  * Wnusio nie jest na bieżąco, ponieważ (1) od kilku lat nie jestem wiceprzewodniczącym (nie, "wiceprzewodniczącym", cudzysłów jest bez sensu; disce puer itd.); (2) dekret prezydenta Mościckiego z 1938 r. nie wspominał o szkodzeniu polsce i Polakom, ale o powiązaniu z lożami masońskimi (disce puer historiae). Dla poszerzenia wiedzy wnusia mareczka informuję go, że B'nai B'rith Polin została reaktywowana na mocy postanowienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2007 r. Wnusio mareczek jest jednym z tych propagandzistów (propagandystów, jeśli woli) IV RP, którzy,, jak nie wiedzą, co wystukać, imają się tematu żydowskiego.
  "Stąd to szydzenie i zohydzanie odmiennych poglądów i ludzi, które je głoszą".
  * To, czy wnusio mareczek dysponuję czymś, co można by uznać za poglądy, jest rzeczą dyskusyjną. Pomijając ten wątek, informuję wnusia mareczka, że jest postacią komiczną, a nie taką, którą warto zohydzać.
  JW
 • 2018-09-24 15:09 | wolenski

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  @Andy Falicz
  Stultus stupa loquitur
  Vituperia stultorum laus est
  JW
  PS. Tak tylko dla wyjaśnienia, tytuł profesora otrzymałem w 1990 r., wniosek został złożony w jesieni 1989.
 • 2018-09-26 04:33 | Andrzej Falicz

  Towarzysze pouczaja od kilkudziesięciu lat..

  ...tytuł profesora ostatnim postkomunistycznym rzutem na taśmę. A SN pewnie jeszcze wciąż był ten... w 100% zatwierdzony przez KC PZPR
 • 2018-09-26 18:28 | Aspiryna

  Re:Przypominamy władzy, na czym polega członkostwo w UE

  Panowie "Falicz" i "Wnukmarek" to dosyc typowe przyklady PiS-owskich propagandzistow... tzn. chca cos udowodnic, tyle ze ich wiedza zazwyczaj jest dosyc ograniczona!