Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

(13)
Mateusz Morawiecki, twarz kampanii samorządowej, jeździ po Polsce i ćwiczy się w wiecowych przemowach. Tak bardzo chce się przypodobać prezesowi PiS i uwiarygodnić w jego elektoracie, że wypiera się swojej przeszłości i mija się z prawdą.
 • 2018-09-17 21:33 | Aspiryna

  Pinokio - Morawiecki

  Ktos na polskim internecie npisal, ze "Najlepszymi aktorami w Polsce są Duda i Morawiecki. A reżyserem Kaczyński. Ale ich filmu pt. Dobra Zmiana nie da się oglądać, bo to farsa!"
 • 2018-09-17 21:44 | Prowincjusz

  Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  Mimo wszystko pan Morawiecki jest jakąś nadzieją na cywilizowaną prawicę. Może z biegiem czasu i wzrostu znaczenia zacznie przycinać skrajne opcje.
  Jeśli niema nadziei na przejęcie władzy pozostaje kibicować mniej skrajnym politykom Prawych i Sprawiedliwych.
  Pokolenie " ojców założycieli" powoli zaczyna przyklękać, wszyscy w prawicowej formacji stoją w blokach startowych szykując się do walki o władzę.
 • 2018-09-18 00:12 | 60vito

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  Podobnie jak Gowin, który o rządach PO mówi ,,oni", jakby zapomniał, że był tego rządu ministrem Sprawiedliwości i wtedy nie zajął się reformą sądownictwa. Teraz Morawiecki przecina wstęgi na drogach których budowę rozpoczęła PO. Kłamać trza umić.
 • 2018-09-18 11:05 | zxcvb

  Amnezja

  Na amnezję cierpi głównie lud wyborczy, zupełnie tak jakby nie było PC, AWS...
 • 2018-09-18 18:42 | Aspiryna

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  Panie "Prowincjuszu"... czy ktos kto kreci, klamie i oszukuje tak jak "bankster" Morawiecki moze byc "nadzieja na cywilizowana prawice"?

  P.S. PiS to "prawica" tylko w sferze obyczajowej (unurzani w katolickim sosie). Pod innymi wzgledami to - po prostu - populizm i "narodowy socjalizm"!
 • 2018-09-18 19:33 | AOlsztynski

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  „Ale Morawiecki ma kilka atutów, które imponują prezesowi i wywołują zazdrość partyjnego aktywu. To poukładana rodzina, czworo dzieci, karta opozycyjna, dobre wykształcenie, konserwatywne poglądy…”

  Przypisywanie innym motywacji zazwyczaj odbywa się według własnej miary.
  Ja nie jestem zazdrosny, mam 80% tego - mniej dzieci i nie tak prestiżowe wykształcenie - co obecny premier. :)
 • 2018-09-19 17:30 | Aspiryna

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  Jaka znowu "karta opozycyjna"? W liceum (Morawiecki Mlodszy) ulotki roznosil??
 • 2018-09-19 22:55 | jotbe_x

  Uzurpator

  Mitoman; miał 12 lat w czasach, kiedy jego ojciec razem z Solid. Walczącą do zbrojnych wystąpień. Morawiecki opowiada o koleżance Ewie K. (mogłaby być jego matką), z kt. rzekomo współpracował w stanie wojennym. To intrygant polityczny, nacjonalista i prostak, co z tego, że ponoć wyedukowany.
 • 2018-09-19 22:56 | jotbe_x

  Uzurpator

  Mitoman; miał 12 lat w czasach, kiedy jego ojciec razem z Solid. Walczącą do zbrojnych wystąpień. Morawiecki opowiada o koleżance Ewie K. (mogłaby być jego matką), z kt. rzekomo współpracował w stanie wojennym. To intrygant polityczny, nacjonalista i prostak, co z tego, że ponoć wyedukowany.
 • 2018-09-20 10:01 | Prowincjusz

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  Konfabulacja od zawsze była podstawowym narzędziem polityków. Ich celem przed wyborami jest sprzedaż marzeń, po wyborach ruchy są bardzo ograniczone.
  Partie mamy dokładnie takie jak społeczeństwo i niema co się obrażać, trzeba z tej materii wykroić coś w miarę działającego.
  W moim pojęciu pan Morawiecki nadaje się lepiej niż inni potencjalni spadkobiercy Największego Polaka w Historii.
 • 2018-09-24 22:48 | Aspiryna

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  "Mój bank na pewno nie udzielał kredytów frankowych..."
  "Za rządów PO nie budowano ani dróg, ani mostów"
  itd. itp.

  Jak widać, niedaleko pada jabłko od jabłoni!
 • 2018-09-26 20:24 | Aspiryna

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  Jeden cytat:

  "Premier Mateusz Morawiecki ma sprostować swoją wypowiedź na temat budowy dróg i mostów za czasów rządu PO-PSL - uznał Sąd Apelacyjny. Rozpatrywał on sprawę złożoną w trybie wyborczym przez Koalicję Obywatelską.

  W poniedziałek warszawski Sąd Okręgowy oddalił pozew w trybie wyboczy przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Koalicja Obywatelska żądała sprostowania i przeprosin za słowa które premier Mateusz Morawiecki wypowiedział w trakcie przemówienia w Świebodzinie. Zarzucił tam koalicji PO-PSL, że za jej rządów "nie budowano dróg i mostów".

  Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej odwołali się jednak od tej decyzji. Sąd Apelacyjny przychylił się do wniosku i uznał, że Morawiecki ma sprostować swoje słowa."

  Czy pan premier zrozumie, iz nie mozna bezkarnie klamac na stanowisku jakie obecnie zajmuje?
 • 2018-10-02 20:20 | Aspiryna

  Re:Czego nie chce pamiętać Mateusz Morawiecki?

  A teraz (do portfolio pana Morawieckiego) doszlo jeszcze i to:

  "Całą taśmę z nagranym na niej Mateuszem Morawieckim upublicznił we wtorek Onet. Obecny premier w 2013 roku mówił o rozwiązaniach możliwego kryzysu migracyjnego, chwalił też Merkel czy Obamę. - Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** - opowiadał w "Sowie i Przyjaciołach" Morawiecki.

  Portal Onet.pl opublikował całą taśmę z afery podsłuchowej, na której nagrano ówczesnego prezesa BZ WBK, a obecnego premiera Mateusza Morawieckiego. To pełne nagranie, którego fragmenty ujawniły w 2016 roku "Newsweek" i Radio ZET.

  Wcześniej ten sam portal donosił, na podstawie dotychczas nieznanych zeznań kelnerów z "Sowy i Przyjaciół", że możliwe, iż istnieją kolejne nagrania premiera. Tyle tylko, że nikt nie wie, gdzie są, a o ich treści mówili tylko kelnerzy.

  Taśma, którą opublikował Onet, to nagrana rozmowa Mateusza Morawieckiego w "Sowie i Przyjaciołach" z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą (pozostał na tym stanowisku po 2015 roku), prezesem PGE Krzysztofem Kilianem i jego zastępczynią Bogusławą Matuszewską. Spotkanie odbyło się wiosną 2013 roku.
  Morawiecki chwalił politykę Merkel. "Fantastyczna robota"

  Wśród dotychczas nieznanych fragmentów tych rozmów znajduje się np. wątek, w którym Morawiecki komplementuje zachodnich przywódców, Angelę Merkel, Nicolasa Sarkozy'ego i Francoisa Hollande'a.

  Ze słów obecnego premiera wynika, że wspomniana przez niego trójka radzi sobie z rozbudzonymi oczekiwaniami ludzi. Mówił tak: Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo ku*** i edukacja za darmo..."