Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bracia Adamowiczowie: pierwsi Polacy, którzy przelecieli Atlantyk

(1)
Latem 1934 r. na Okęciu tysiące warszawiaków witały Bolesława i Józefa Adamowiczów, którzy jako pierwsi Polacy przelecieli nad Atlantykiem. Fetowano ich huczniej niż zwycięzców międzynarodowego wyścigu lotniczego Challenge, Żwirkę i Wigurę.
  • 2018-09-26 03:42 | Kosal

    Przez Atlantyk na wariata

    Mozna ich nazwac relizatorami "polish american dream". Ameryka nam daje te mozliwosci i tylko od nas zalezy co osiagniemy.
    Jeszcze jedna uwaga, nie wieze ze mowili lamana polszczyzna. Z artykulu wynika ze byli w Ameryce tylko 30 lat i moja teza jest ze niegy nie zapomina sie pierwszego jezyka, wiem cos na ten temat bo jestem w Stanach 43 lata a niektorzy moi koledzy sa ponad 50 lat i nie maja problemu z jezykiem polskim. Jedny slowem mowia w stylu "ja bardzo kochac polska mowa i moja babci was from Poland" gdyz chce udawac urodzonych Amerykanow.