Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

(8)
Donald Trump nie doszedł do swego majątku wyłącznie własną pracą, tylko głównie dzięki pomocy ojca.
 • 2018-10-06 18:47 | roman17

  Fałszywy self-made-man

  Pan redaktor Zalewski należy do ludzi którzy jeszcze myślą, że w NYT pracują dziennikarze. Dla mnie (mieszkam w USA ponad 25 lat) NYT to antyamerykańska gadzinówka propagandowa, której głównym celem nie jest rzetelna informacja, tylko obalenie i usunięcie Trumpa z urzędu. To jest także cel ok. 80% amerykańskich mediów głównego nurtu na czele z WP, NBC, ABC, MSNBC i CNN.
 • 2018-10-06 19:25 | leo_meo

  Re:Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

  W książce Boba Woodwarda „Strach” Stephen Bannon, od którego Trump przejął populistyczny program, świetnie go charakteryzuje, jako „złotego młodzieńca”: Generał McMaster zamierzał się spotkać z Trumpem na 2 godziny. Bannon natknął się na niego w Mar-a-Lago i zaoferował swoją typową poradę: Nie udzielaj mu wykładów. On nie lubi profesorów. Nie lubi intelektualistów. Trump był gościem, który „nigdy nie chodził na zajęcia. Nigdy nie miał programu zajęć. Nigdy nie robił notatek. Nigdy nie przyszedł na wykład. W noc przed sesją przychodzi o północy z budynku bractwa, robi dzbanek kawy, bierze twoje notatki, zapamiętuje z nich ile da rady zapamiętać, wchodzi o ósmej na egzamin i dostaje tróję. I to mu wystarczy. I tak zostanie miliarderem.” (General McMaster was going to get two hours with Trump. Bannon met with him at Mar-a-Lago and offered his usual advice: Don’t lecture Trump. He doesn’t like professors. He doesn’t like intellectuals. Trump was a guy who “never went to class. Never got the syllabus. Never took a note. Never went to a lecture. The night before the final, he comes in at midnight from the fraternity house, puts on a pot of coffee, takes your notes, memorizes as much as he can, walks in at 8 in the morning and gets a C. And that’s good enough. He’s going to be a billionaire.” Bob Woodward, Fear, rozdział 11)
 • 2018-10-06 22:35 | karol1234

  Re:Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

  Boże, jak pan redaktor rozpaczliwie szuka czegokolwiek, co by zdyskredytowało Trumpa i dało choć cień nadziei na wcześniejsze ustąpienie z urzędu albo przynajmniej na to, że nie będzie drugiej kadencji. To się zaczyna robić naprawdę komiczne. A ja powiem tak (takie moje małe, prywatne proroctwo): prędzej redaktor Zalewski przestanie być korespondentem Polityki w USA niż nastąpi koniec prezydentury Trumpa. Założymy się? :D
 • 2018-10-07 19:45 | Prowincjusz

  Re:Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

  Większość amerykańskich dziennikarzy toczy bój by usunąć obecnego prezydenta. Ale jego wyborcy i tak tego nie czytają, a z tego co wynika z oglądanych przez nich programów telewizyjnych i materiałów internetowych Ameryka wstaje z kolan. I tak ma być.
  Panu @karol1234 marzy się druga kadencja pana Trumpa, potem trzecia, czwarta a potem może to już niech zostanie dożywotnio. W tempie jakim społeczeństwa tracą poczucie rzeczywistości to całkiem możliwe. Jak na końcu zakonserwują pana Trumpa w formalinie i będzie sprawował rządy ze słoja, to może i pan nie doczeka.
 • 2018-10-08 18:45 | Aspiryna

  Re:Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

  Czy pan "roman17" ma jakikolwiek dowody na to co napisal, czy tez glowe ma kompletnie zaczadzona ogladaniem "Fox News"... a moze nawet i osobnikow pokroju "Alex Jones"... Coz, niektorym dluzszy pobyt za oceanem wyraznie szkodzi!
 • 2018-10-08 18:50 | Aspiryna

  Re:Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

  Dla wielu ludzi w Nowym Jorku to nie jest zadna nowosc. Od dawna wiedzieli, ze opowiadana przez Trumpa historyjka, ze "pozyczyl od ojca jeden milion, a potem ciezko pracowal i zwrocil" to zwykla bajka. Ciekawe tez sa historie zwiazane z kolejnymi bankructwami Trumpowych firm oraz kasyn... Niestety, polityczna kariera Trumpa to kolejny dowod na to, ze spoleczenstwa wciaz gotowe sa glosowac na populistow (lekcja historii Europy pierwszej polowy XX wieku sie klania)!
 • 2018-10-21 17:56 | white star

  Re:Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

  Czytajac komentarze to widac ze najwiecej o prezydencie Trumpie maja do powiedzenia ci ktorzy Ameryke znaja tylko z opowiadan I ogladania na mapie ! ,, hehehehehehehehe ! ci wlasnie sa najmundzejsi ! ,patrza na USA zhoryzontu polskich oplotkow . Zeby cokolwiek mowic o Ameryce wpierw trzeba tu mieszkac ,placic podatki,pracowac, uczyc sie ,I to nie rok lub dwa ale conajmniej lat kilkadziesiat ,,,,,a potem zabierac glos i wyglaszac swoje ,,mundrosci,, hahahahaha !
 • 2018-10-22 19:03 | Prowincjusz

  Re:Skąd Donald Trump tak naprawdę ma pieniądze?

  ,,,,,a potem zabierac glos i wyglaszac swoje ,,mundrosci,, hahahahaha !

  Genialne, Mądre i Głębokie, pewnie tak pisze się po latach pomieszkiwania w Stanach Zjednoczonych.

  Obywatel USA to współczesny obywatel rzymski, ale wyłączności na mądrość to jeszcze nie daje.