Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

(10)
AfD jest w swoich wypowiedziach proizraelska, ale powszechnie kojarzy się z antysemityzmem. Środowiska żydowskie protestują.
 • 2018-10-09 22:39 | ThomasZNiemiec

  dobry artykul

  Dobry artykul, bardzo rzetelny. Dziekuje. AfD to skrajnie antysemityczna, antypolska, nasistowska partia.
 • 2018-10-09 23:43 | Slawomirski

  Re:Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

  Pragmatyzm polityczny wymusza zmiany. Mysle ze przyjdzie czas na sekcje polska w AfD. To nie paradoksy. Chec wladzy wymusza takie dzialania.
 • 2018-10-10 00:10 | Klopfer

  Re:Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

  " ... z prominentnych działaczy, Björn Höcke, uznaje postawienie pomnika ku czci ofiar Holocaustu za „znak hańby”

  Szanowna Pani Hreczuk!
  Kłamie pani w żywe oczy, albo nie zna kompletnie języka niemieckiego!
  Jeśli nie opublikuje pani mojego komentarza, będzie to dowódem na "to pierwsze"!
 • 2018-10-10 01:19 | Andrzej Falicz

  Bracia Semici o poprawność polityczna

  No to teraz POLITYKA jest w kropce...jaką akrobacje wykonać by była poprawną politycznie ...
  wobec awantury w semickiej rodzinie.
 • 2018-10-10 10:16 | lubat

  Re:Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

  Nie, to nie jest żaden paradoks. Bo żydowska sekcja w AfD nie ma zwalczać antysemityzm w Niemczech, którego zasięg jest tam zresztą rozdmuchiwany do granic absurdu. Wystarczy skrytykować Izrael za politykę wobec Palestyńczyków, by zyskać łatkę antysemity. Powstanie żydowskiej sekcji w AfD jest, moim zdaniem, naturalnym odruchem obronnym przeciwko gwałtownemu wzrostowi fali prawdziwego, a nie wydumanego, antysemityzmu wraz z napływem imigrantów z krajów islamu. Temat nie jest zresztą w Niemczech nowy, ale już samo wyartykułowanie problemu rodzi/ło zarzuty o islamofobię czy wrogość wobec imigrantów.
  Sami Żydzi są podzieleni w tej sprawie. Jak mi się wydaje, wszyscy oni są zgodni, że napływ tak wielkiej ilości imigrantów nastawionych zdecydowanie antyżydowsko bardzo pogarsza ich sytuację, zmniejsza bezpieczeństwo. Ale z drugiej strony, jawne opowiedzenie się po stronie AfD czy innych przeciwników imigracji, jest wstąpienie na kurs kolizyjny tak z rządem, jak i oficjalną "poprawnością polityczną" głoszoną we wszystkich mediach głównego nurtu.

 • 2018-10-10 12:59 | PeterPaul

  Do Thomasa z Niemiec

  Czy moglbys podac jakis przyklad / tym razem rzetelny , czyli podparty faktami / na " antypolskosc " AFD ?
  I jeszcze jedno : czy wiesz co oznaczaja okreslenia " skrajnie antysemicka " oraz " nazistowska " ?
 • 2018-10-10 17:33 | Aspiryna

  Re:Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

  Prosze pamietac o tym, ze Hitler najpierw krytykowal Zydow w sposob mocno stonowany... i przez dosyc dlugi czas nie mowil nic (przynajmniej publicznie) na temat panowanej ich zaglady!
 • 2018-10-10 20:58 | Alice_

  Re:Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

  @Klopfer
  Pani Hreczuk pewnie zna niemiecki, ale wybiera sobie to, co jej pasuje i interpretuje to tak, jak jej pasuje. Zresztą jak większość niemieckich mediów, które pilnie streszcza. Przecież nawet one źle zinterpretowały tę wypowiedź. Tymczasem pan H. powiedział, że Niemcy są jedynym narodem, który ma pomnik swojej hańby w centrum swojej stolicy. No nie da się ukryć, że to fakt. Przecież nie tylko Niemcy popełniali zbrodnie, wszczynali wojny i mają na koncie genozid, ale inne kraje nie kwapią się tak bardzo, żeby bić się w piersi i bez przerwy mówić o swojej winie. Podejrzewam, że to miał na myśli, bo co miał naprawdę, może wiedzieć może tylko on. Ale media nikogo nie słuchają, tylko siebie samych, bezkrytycznie powielają każdą bzdurę, która pasuje do linii. Ostatnio na przykład piszą, że inny polityk AfD, Gauland, w swoim artykule krytykującym globalizację jako powód narastania populizmu, odpisuje z tekstów Hitlera. I to absolutnie poważnie. A ja już nie mam siły się śmiać. Obserwuję to zbiorowe ogłupienie i już nawet mi ich nie żal.
  W Niemczech zdrowy rozsądek
 • 2018-10-10 23:57 | Alice_

  Re:Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

  Ha ha, lepiej nie można wyrazić szaleństwa naszych czasów: środowiska żydowskie protestują przeciwko środowiskom żydowskim. Jedni wolą widocznie dostać kamieniem albo pasem na ulicy od krewkiego młodzieńca, a drudzy wolą porozumieć się z jedyną partią, która próbuje temu zapobiec. Jak na dłoni widać, kto ma nierówno pod sufitem i w każdej wypowiedzi polityków LEGALNIE i DEMOKRATYCZNIE wybranej partii, zasiadającej w parlamencie niemieckim, czuje swąd krematoryjnych pieców. To jest chore, czas otworzyć oczy i wrócić do rzeczywistości.
  Mam nadzieję, że liberalni muzułmanie też będą w stanie się z tą partią dogadać, bo w tej chwili mają wyjątkowo niebezpieczną sytuację, zero wsparcia, wręcz krytyka ze strony "liberalnych" partii środka i lewej strony, a do tego ataki ze strony swoich braci fundamentalistów.
 • 2018-10-11 14:00 | Alice_

  Re:Żydowska sekcja w AfD ma zwalczać antysemityzm. Paradoks?

  Chciałam powyżej napisać, że w Niemczech zdrowy rozsądek ostatnio jest towarem deficytowym, ale coś mi ucięło.
  @PeterPaul
  Thomas nie poda ci przykładu, bo takich przykładów nie ma, on tylko powtarza takie gotowce myślowe, które media skutecznie wbijają do głowy swoim konsumentom. Konkretnych argumentów zero. Chyba że uznać postulat "kriminelle Ausländer ausweisen" za antypolski ;) , ale jeśli chodzi o przestępczość, to inne nacje biją nas na głowę.