Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

(8)
Bartłomiej Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I trochę też o sobie. Pierwsze sugeruje tytuł. Drugie – okładka z zamyślonym autorem na zbliżeniu.
 • 2018-10-10 11:11 | krebs06

  Sienkiewicz

  Ten prawnuk pisarza jest marnym analitykiem udającym, że zna się na krajach wschodniej Europy. Jest jeszcze gorszym politykiem i urzędnikiem, szef MSW pozwalający się dać nagrywać to żenada. Jego książka nie jest warta kupienia, a i chyba szkoda czasu na jej komentowanie. To smutny oraz nędzy intelektualnej i moralnej naszej klasy politycznej
 • 2018-10-10 13:30 | BWTB

  Re:Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

  Szkoda, że tabuny polskich polityków i jeszcze więcej komentatorów ich poczynań nie wie, czym się różni państwo teoretyczne od realnego. Otóż państwo realne stoi zawsze na mocnych nogach nieusuwalnych urzędników administrujących tym samym państwem, którym próbują rządzić politycy. Tak długo jak Polska nie dorobi się takiego korpusu urzędników, tak długo będzie państwem teoretycznym. Polityk może mieć szalone pomysły, a urzędnik musi kierować tymi pomysłami tak, żeby ich realizacja była zawsze zgodna z prawem. Poza tym, to właśnie urzędnik będzie wykonawcą projektów dowolnego polityka. Przykład to 500+, które trafia do dzieci tylko dzięki pracy urzędników. Całe szczęści, że są to urzędnicy samorządowy, bo żaden państwowy urząd nie byłby w stanie tego projektu tak sprawnie urzeczywistnić. Pieniądze to nie wszytko, co widać jak skrajnie nieudolnie wydaje je ministerstwo obrony teoretycznej.
  Pozdrawiam
 • 2018-10-10 17:27 | woytek

  Re:Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

  Pan Sienkiewicz był szczery w tej rozmowie, jako opisywacz skutków transformacji, ale jako polityk obłudny. Co najdziwniejsze, że Polska również w czasie "dyktatury" Naczelnika IV RP jest polityczną karykaturą , dalej /Rzecz się dzieje w Polsce, czyli nigdzie/.
  Boki można zrywać jak minister Błaszczak ogłasza w tym tygodniu wspólpracę miedzy "Terytorialisami "Polski ,Izraela i USA.
  To jest dopiero karkołomna wolta polityczna Naczelnika . Przyjaciele uchwalili ustawę nr 447 o przekazaniu majatku narodowego Polski w dobre ręce , a ta współpraca "Terytorialsów " ma widocznie czuwać nad dokończeniem dzieła ?
  Czy to jest do pomyślenia w normalnym kraju ?
 • 2018-10-10 18:27 | azur

  Re:Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

  Może napisze też książkę o tym, jak łatwo dał się nagrać w restauracji "Sowa i przyjaciele".
 • 2018-10-15 15:37 | Slawczan

  Re:Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

  Powinien skupić się na tym w jak żałosny sposób zakończyć swoją karierę polityczną i przegrać wybory z ,,nie ma z kim przegrać".
 • 2018-10-15 15:52 | Slawczan

  Re:Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

  @2018-10-10 13:30 | BWTB
  Polska NIGDY nie miała korpusu urzędników. Urząd był zaszczytem a jeżeli miał przypisane jakieś realne funkcje to były one uboczne. Pierwszy efektywny system administracji (a więc i urzędników) wprowadzili zaborcy. Stąd też ten ,,żal za utraconą Ojczyzną". Owszem, Ojczyzną ale ,,taką" Ojczyzną. To było praźródło tzw. powstań narodowych w XIXw. By zrzucić nieznośne jarzmo obowiązków, podatków i słuzby. By wrócił raj oparty na przywileju i niewolnictwie.
  Dlatego i dziś pomimo zewnętrznych atrybutów - ministerstw, urzędów, sądów - niby takich jak na tzw. Zachodzie funkcjonują one w sposób teoretyczny. Miast informować dezinformują, miast służyć obywatelowi obarczają go swoimi obowiązkami, to obywatel MA OBOWIĄZEK a urząd zajmuje się jego egzekucją. Jeżeli urząd zaś czegoś nie dopełni jest chroniony przez gąszcz przepisów, procedur a finalnie zwykłą brutalną siłą.
  Klasycznym przykładem (nie)rządu urzędniczego jest OBOWIĄZEK MELDUNKOWY. Nie przystaje on absolutnie do wymogów mobilności społecznej XXIw (poza jednym polem - o czym dalej). To obywatel ma OBOWIĄZEK zameldować się. Gdy chodzi nam o świadczenie socjalne etc. bez tego ani rusz...ale jeżeli chodzi o powinności podatkowe, proszę bardzo urzędnicy pieniądze przyjmują gdziekolwiek i w tej sprawie obywatela potrafią znaleźć.
 • 2018-10-25 16:15 | jjtran

  Re:Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

  Moim zdaniem książka powinna zainteresować każdego kogo interesuje nasze państwo. Akurat Sienkiewicz jest osoba która nadaje się do opisania swoich spostrzeżeń, i mówię to jako osoba nieprzychylna władzy z jego okresu.
 • 2018-10-29 13:31 | klara22

  Re:Sienkiewicz napisał książkę o naszym kiepskim państwie. I o sobie

  Fajnie że Sienkiewicz podjął się napisania tej książki, myślę że jest ona potrzebna. Może to być wartościowa ocena problemów naszego kraju na chłodno, spory czas po aferze taśmowej. Sprawdzę na pewno.