Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kaja Godek pozwana za słowa o „zboczonej” orientacji

(13)
16 osób dotkniętych homofobiczną wypowiedzią Kai Godek w Polsat News chce oświadczenia z przeprosinami – w postaci 30-sekundowego spotu – wyemitowanego zarówno na antenie Polsat News, jak i w internecie.
  • 2018-10-11 00:38 | Aspiryna

Re:Kaja Godek pozwana za słowa o „zboczonej” orientacji

Godek, Godek... hipokryzji smrodek!
  • 2018-10-11 12:49 | krebs06

Na miejscu tej Pani nie wypowiadałbym się w sprawie zboczeń
  • 2018-10-11 13:07 | InaC

Należałoby się zastanowić, jakie znaleźć wyjście z sytuacji. Homofobia zbudowana jest na niewiedzy, a czy można karać za niewiedzę? Raczej powinno się edukować społeczeństwo, które w sporej części nie czyta, nie śledzi nowości, ma niewiele wiadomości na różne tematy (kiepską wiedzę ogólną). Kiedyś np. piętnowano leworęcznych jako "zboczonych" i zmuszano ich do posługiwania się prawą ręką. Dziś leworęczni zostają prezydentami (Obama, Duda) i nikomu to nie przeszkadza. Trzeba do bólu tłumaczyć, że orientacja seksualna jest cechą genetyczną, podobnie jak prawo- czy leworęczność, kolor oczu, włosów, wzrost, itp. i nie można potępiać człowieka za coś, co nie jest od niego zależne. Oczywiście można rozważyć penalizację przejawiania homofobii, bo obrażanie człowieka jest naganne, niezależnie od przyczyny. Ale przyczyny tkwią głębiej. Nie leczy się gruźlicy syropem od kaszlu.
  • 2018-10-11 14:22 | Gama

Ma dziecko w ciężkim stanie, współczuję. Tylko dlaczego chce zebym ja też przechodziła to samo co ona. Jeżeli nie mam na to ochoty to ona mnie wyzwie użyje swego słownika ohydnego. Dla mnie to ona jest, żeby nie obrażać normalna inaczej.
  • 2018-10-11 14:48 | L61

Edukacja jest niezwykle ważna, ale w tym wypadku niewiele da, ponieważ mamy do czynienia z ludźmi, którzy kierują się mocno przestarzałymi przekonaniami religijnymi i nie uznają autorytetu nauki. Przykre to, ale nie pozostaje nam nic innego jak uczyć kultury procesami sądowymi. Choć szczerze mówiąc nie wierzę, żeby w dzisiejszym klimacie udało się panią Godek skazać...
  • 2018-10-11 16:43 | woytek

Czy przy pomocy cenzurowania wpisów innych od "poprawnych ideologicznie" wprowadza się nowe normy etyczne w globalnej dyktaturze , jakiej oddany jest świat w XXI wieku?
  • 2018-10-12 00:20 | Prowincjusz

@InaC
    Na większość jeśli nie na wszystkie dewiacje seksualne mamy wpływ dość ograniczony, podobnie z agresją.
    " i nie można potępiać człowieka za coś, co nie jest od niego zależne" tylko pod warunkiem, że nie szkodzimy innym ludziom.

Ciekawe, że pani Godek w swojej odrazie do inności idzie ramie w ramie z faszystami, tymi samymi którzy byli twórcami akcji T4 polegającej na "eliminacji życia niewartego życia”.
    Ponadto mając pewną wiedzę ile energii i czasu pochłania opieka nad dzieckiem z dysfunkcjami, nie mogę się nadziwić jej karierze celebrytki. Czy czasem nie jest podobnie jak z wielkim teoretykiem Jean-Jacques Rousseau, tak przekonywującą piszącym o niedoli dzieci, podczas gdy swa własne...
    Dał nam przykład Błaszczak jak o dewiantach i zarazkach gadać.

@krebs06

A co masz jakąś pudelkową wiedzę o preferencjach pani Godek?
  • 2018-10-12 04:20 | observer

Uważam że zabijanie zwierząt dla przyjemnosci - zwane myślistwem - jest patologią i zboczeniem. Mówie to publicznie, nie zważajac że mysliwi mogą podać mnie do sądu.
    Poprawność polityczna zżarła wolność słowa, a adwokaci zacieraja ręce.
  • 2018-10-12 17:38 | rang

@InaC
    " Trzeba do bólu tłumaczyć, że orientacja seksualna jest cechą genetyczną, podobnie jak prawo- czy leworęczność, kolor oczu, włosów, wzrost, itp."

Prosze bardzo - jestem gotowy na ból (spokojnie - ne będę za 60 lat oskarżał o molestowanie), proszę tłumaczyć. Tylko może niech to będzie coś więcej niż jednozdaniowe wyznanie wiary. Jako bonus proszę dorzucić kleptomanie, też pewnie genetycznie uwarunkowaną. Wielu by się w tym kraju dokonującego sie cudu przemian (własnościowych) takie tłumaczenie by się przydało!
  • 2018-10-15 03:21 | Alrus

Najgłośniejsze badanie mające udowodnić genetyczne podłoże homoseksualizmu, czyli na bliźniętach jednojajowych (jeśli jedno jest homo z przyczyn genetycznych, musi być i drugie), zakończyło się fiaskiem. Takiej jednoznacznej korelacji nie stwierdzono. Za to znany jest fakt I to tyle jeśli idzie o naukę.
    Ale wystarczy odwołać się do zwyczajnego rozsądku i wiedzy z biologii - natura premiuje zachowania sprzyjające zachowaniu gatunku, nie może być inaczej, bo życie zniknęłoby z powierzchni Ziemi. Pociąg do tej samej płci zachowaniu gatunku nie służy, jest aberracją, a niegroźną dopóki dotyczy małego odsetka populacji. Wszelkie działania zwiększające ten odsetek są po prostu szkodliwe z biologicznego punktu widzenia. Przekonywanie, że homoseksualizm jest czymś równie normalnym jak heteroseksualizm, jest nie tylko łamaniem norm obyczajowych, kułturowych i religijnych, ale przede wszystkim zakłóca normę biołogiczną. Skutki mogą być tylko negatywne.
  • 2018-10-16 10:05 | Slawczan

@2018-10-12 00:20 | Prowincjusz
    Prowincjuszu bardzo celna uwaga, wynikająca z logiki - p. Godek ma niepełnosprawne dziecko - mój znajomy ma także i twierdzi, że opieka nad takim dzieckiem praktycznie absorbuje go w 100%. Pani Godek ma czas celebrycić więc albo dziecko jest zaniedbywane albo ma kasę na opiekę. Przy czym mój znajomy nie należy do ludzi niemajętnych, tym niemniej nie gardzi ,,1%" a o profesjonalnej opiece może zapomnieć.
  • 2018-10-16 10:10 | Slawczan

Ja tam cenię i szanuje Panią Godek. Jest doskonałym przykładem na to, że katolik i chrześcijanin to pojęcia wzajemnie się wykluczające. Jej nienawistne wypowiedzi, porównywanie adwersarzy do nazistów (których poglądy jak widać w pewnych kwestiach podziela), jej życzliwa chęć obdzielania ludzi cierpieniem sa doskonałą reklamą katolicyzmu, z którym się nieodmiennie afiszuje. Wiadomo - królowa jest jedna a nazwisko jej Pawłowicz ale i tak ,,well done Mrs Godek"!
  • 2018-10-18 23:06 | Prowincjusz

Co jest nie tak z moimi komentarzami?