Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

(14)
Ale Nowacka też nie jest święta. Odmawia lewicy politycznej sprawczości, a stwierdzenia, że nikt nie słuchał jej argumentów, graniczą z manipulacją.
 • 2018-10-11 19:32 | Alice_

  Cóż,

  nie powiem "wiedziałam", ale mój optymizm wobec tych lewicowych inicjatyw był raczej ograniczony. No i teraz rzeczywiście coraz więcj wskazuje na to, że władza pis zabetonuje Polskę na wieki wieków.
 • 2018-10-11 19:38 | murator

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Nowacka to fatalna obsada "liderki" lewicy - bezczelna tupeciara bez pomyslu (no i szans !). To juz bardziej ....Senyszyn ! :-)
 • 2018-10-11 19:41 | olakier

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Pan Biedroń jeszcze nie zdążył zaistnieć w prawdziwej polityce, a już obraża innych. A miała być dobra zmiana. Może by lepiej zaprezentował swoje poglądy na kwestie inne niż obyczajowe: gospodarka, finanse państwa, prawo pracy, polityka zagraniczna. Kandydat na lidera politycznego powinien wypowiedzieć się na tematy, w których nie ma łatwego rozwiązania: czy płacić starszym, czy rodzinom wielodzietnym? Co z emeryturami - Polacy się starzeją, wiek 65/60 jest nie do utrzymania. Reparacje od Niemiec - domagamy się, czy nie? Gazociąg Nord Stream-2: warto dalej się kłócić, czy może podłączyć do niemieckiej gałęzi? Chce mniej Kościoła - dobrze - czy w takim razie wypowie konkordat od razu, gdy będzie miał (ewentualnie) na to wpływ? Polityka to nie jest spacer w słoneczny dzień po parku. Wiele decyzji jest trudnych i dla kogoś bolesnych.
 • 2018-10-11 20:04 | spin71

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Nic nie usprawiedliwia Barbary Nowackiej. Albo ma się zasady, albo no cóż nie będę się wyrażał.
 • 2018-10-11 20:34 | rickrick

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  ... ach ten Robert !... ach ten Robert!...... ilez on sprawia klopotow lewicy i koalicji obywatelskie a nawet "polityczce" (to chyba nie po polsku ?) Barbarze... ale to przeciez zrozumiale ... on nie przepada za kobietami ... Grzegorz tez nie jest w jego typie...
  slowo "tresura" wzbudzila zastrzezenia ... tylko dlaczgo ... ? .. przeciez my wszyscy jestesmy poddani tresurze politycznej poprawnosci... ! .. ach ten Robert .. ! ,... obawiam sie ze jeszcze przysporza nam wielu klopotow.....!!!
 • 2018-10-11 21:30 | Kruczella

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  A mnie jakoś ten artykuł wydaje mi się manipulacyjny.
 • 2018-10-12 15:57 | czosnek

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Wiecie co to są ciosy poniżej pasa? Czepianie się słówek.

  Dżizes, k#$$$2wa, ja pier@#$$dolę. Oświecona lewica. Mająca się za lepszą od tej konserwatywnej ciemnoty. A powtarza jak banda dzieciaków w przedszkolu słówko zasłyszane u jakiegoś polityka, który zapewne to słówko palnął zanim dobrze się zastanowił. Co za żałość i żenada. Lewicowi myśliciele mają teraz temat na cały tydzień rozważań.

  Droga lewico, wszyscy tacy jesteście. Teraz dalej taplajcie się w sosie wytykania sobie nawzajem epitetów. Z 3% poparciem i tak nie macie lepszego zajęcia. Tymczasem przypominam, że w tym kraju połowa obywateli ma wszystko w du##$pie i nie głosuje. W pierwszej kolejości proponowałbym zainteresować tych ludzi udziałem w życiu publicznym.
 • 2018-10-12 18:50 | AOlsztynski

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  „Nie wiem, jak można być politykiem walczącym o równość, a zarazem pozwalać sobie na sformułowania w rodzaju „tresowana polityczka”.”

  Też nie wiem. Ale to właściwie już norma narzucana od co najmniej 3 lat…

  „Ten sezon polityczny ratowaniu kobiet jakoś nie sprzyja.”

  Często Ci co pragną „ratować” działają na niekorzyść „ratowanych” :)

  Ps. Politykiem na lewicy większego formatu jest M. Jaruzelska (ale z uwagi na panujące ogólne zacietrzewienie, szczególnie opozycji – jej czas jeszcze nie nadszedł).
 • 2018-10-12 22:02 | Joanna Szul

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  nawet jeśli,to co powiedział Biedroń dość dobrze opisuje rzeczywistość? Nawet jeśli pytania jekie postawił były trafione, a odpowiedzi nie usłyszeliśm?
  Reakcja Nowackiej zdaje sie wskazywać, że ma jednak problem ze swoją decyzją i jej merytorycznym uzasadnieniem. Wywiad w "Wyborczej" w dużej mierze był poświęcony Zandbergowi i Biedroniowi, a konkretnie, dlaczego oni są tacy beznadziejni, a ona taka fajna, ona taka konstruktywna, a oni tacy destukcyjni.
  Zamist się obrażać powinna pójść w merytorykę. Ciekawe co z lewicowego programu zrealizuje pod skrzydłami Schetyny?
 • 2018-10-13 01:05 | Gekko

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Wynika tak podskórnie z tekstu p. Czarnackiej, że Nowacka po prostu ubiera się wyzywająco i sam się prosiła...
  Zadziwiające jak stereotypowa retoryka o winie ofiar może być przydatna ...zależnie od wygody kontekstu.
 • 2018-10-13 09:51 | azur

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Tresura Nowackiej? Niewykonalne, byli tacy, co próbowali.
 • 2018-10-14 22:44 | GruntToPiach

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Pani redaktor, wstydziłaby się Pani. Z takim przekręcaniem słów polecam pisanie do prawicowych gazet, bo to jest autentycznie poziom oburzenia o polskie obozy zagłady.

  Już pomijając, że Biedroń nie mówił stricte o Nowackiej, tylko o lewicowych politykach wykorzystywanych (aka tresowanych) przez centroprawicę, a Nowacka posłużyła jedynie jako przykład, to powiedział, cytuję: "tresowaliście Nowacką".

  Weźmy to od strony języka polskiego i stwórzmy analogię. Czy jeżeli powiem "strzelaliście do psów" to znaczy, że "psy są zastrzelone"? Bo dokładnie to wynika z zartykułu. Pojawiło się słowo "tresura" obok nazwiska "Nowacka" i od razu jakiś nadgorliwy mózg zlepił to sobie w "tresowaną Nowacką", choć w rzeczywistości nic takiego nie zostało powiedziane.

  Wstyd i manipulacja na poziomie TVP1. • 2018-10-15 12:00 | satrustequi

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  @GruntToPiach trafia w sedno. Pan Robert Biedroń nie zaatakował pani Nowackiej lecz dziennikarzy pro-powskich zaganiających do jedynie słusznej linii. Ci odpowiedzieli zafałszowaną sugestią że Pan Robert Biedroń atakuje panią Nowacką, a nie ich... Ha! W takim świecie żyjemy.


  Czeslaw Miłosz

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego (czyli uczciwego, bo pojawiają się sugestie że chodzi o prostaka:)
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić - narodzi się nowy... • 2018-10-17 21:35 | xpawelek

  Re:Słowa Biedronia o „tresowaniu” Nowackiej – cios poniżej pasa

  Alice , czytam Koran i od tego czasu nie jestem tak zle nastawiony na PiS , znajac , tak jak Pani, sytuacje w Niemczech! Chyba nie jest Pani niemieckim Gutmenschem?""