Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Unia (wreszcie!) chce zakazać plastików

(7)
Według projektu Komisji Środowiska PE zakazana miałaby być produkcja i sprzedaż plastikowych słomek, mieszadełek do napojów, talerzy oraz lekkich plastikowych toreb.
 • 2018-10-12 06:13 | woytek

  Nareszcie

  Wreszcie coś niezwykle ważnego , zakaz produkcji plastikowych bomb ekologicznych .
 • 2018-10-12 10:07 | lubat

  Re:Unia (wreszcie!) chce zakazać plastików

  Gutmensch'e (ironiczne określenie ludzi o dobrych intencjach, ale niezbyt dużym rozumku) chcieliby zakazać wszystkiego, co osiągnęli ludzie w wyniku osiągnięć naukowych i bez czego nie można się już obejść. A więc zakazać plastików, zakazać samochodów z silnikami spalinowymi, zakazać elektrowni węglowych, ale atomowych też. Na wszystko jest jedna recepta: zakazać. Ale nie da się wrócić do wieku 18 czy wcześniejszych. Musimy nauczyć się żyć z plastikami, samochodami i innymi produktami, które "szkodzą" środowisku i człowiekowi. Tak jak nauczyliśmy się obchodzić ze swoimi własnymi odchodami i nie wylewamy je już do rynsztoków na ulicy.
 • 2018-10-12 15:29 | Gostek Przelotem

  Re:Unia (wreszcie!) chce zakazać plastików

  Najpierw społeczeństwo trzeba wyleczyć z paranoi higieny, bakterii, itp. rozkręconej zresztą przez koncerny produkujące środki czystości.
  Potem trzeba się zastanowić CZYM zastąpić te mieszadełka do pumpkin latte w starbusiu - przecież nie metalowymi łyżkami zmywanymi w zmywarce - wynik finansowy się nie zgodzi. Może klient powinien dostać 10% zniżki jak przyjdzie z własną łyżką i filiżanką?
 • 2018-10-12 17:15 | lubat

  Re:Unia (wreszcie!) chce zakazać plastików

  Jakoś nie przekonują mnie te zakazy, bo zakazać czy uchwalić można wszystko. Tylko wszystkie te plastikowe gadżety powstały z jakiejś potrzeby i te potrzeby będą istnieć także po wprowadzeniu zakazu. Alternatywą byby nie zakaz, lecz opracowanie materiałów zdolnych do zastąpienia plastików, które by się bardzo szybko biodegradowały, albo nawet nadawały się do zjedzenia. Słyszałem już o talerzykach i sztućcach z ryżu, które można po użyciu zjeść.

  Jeśli zaś chodzi o plastyki, to nie one są problemem, tylko ludzie, którzy je wyrzucają. Jeżeli już czegoś zakazywać, to nie ich używania, tylko wyrzucania. Tak samo jak nie można było i nie można dalej zakazać ludziom wydalania, czyli s*ania i szcz*nia, ale wylewać to do rynsztoka wprost na ulicę zakazać można. Skoro to dało się po paru wiekach uregulować, to może da się także uregulować sprawę odpadów plastikowych.
 • 2018-10-18 15:33 | Eciemins

  Re:Unia (wreszcie!) chce zakazać plastików

  Z butelek PET uwalniają się do żywności Bisfenol A i ftalany (badania na 10 tysiącach butelek). Tym, którzy tak zaciekle bronią plastiku życzę smacznego...
 • 2018-10-20 18:44 | cstr

  Re:Unia (wreszcie!) chce zakazać plastików

  @Eciemins

  Skąd, na miłość boską, ftalany i BPA w PET? Jakieś źródło - na przykład badania na 10000 butelek, o których piszesz?
 • 2018-10-24 16:22 | Withold

  Re:Unia (wreszcie!) chce zakazać plastików

  Zakazali żarówek, a teraz plastiku. Oj, będzie Duda mówił o zamachu na Polskę.